Kokoomus kusee nilkoilleen

Luuleeko Kokoomus saavansa äänestäjiä halpatyömamuista ?
Pösilöt eivät ole laskeneet asiaa eteenpäin.

Ennen Kokoomus-slogan oli "koti, isänmaaja uskonto". Nyt se voisi olla: "Pankki, halpatyövoima ja raha"
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Isänmaata on petetty satoja kertoja sitten perustulain luomisen jälkeen. Omaisuuden suoja ja uskonnonvapaus on vain sanahelinää ja todellisuus pahempaa kuin kommunismi. Kommunismissa valtio hoitaa asunnon ja ruuan, suomessa maksetaan kaikki itse ja verot lisäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Isänmaanpetturiapiisaa kirjoitti:

Luuleeko Kokoomus saavansa äänestäjiä halpatyömamuista ?
Pösilöt eivät ole laskeneet asiaa eteenpäin.

Ennen Kokoomus-slogan oli "koti, isänmaaja uskonto". Nyt se voisi olla: "Pankki, halpatyövoima ja raha"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu