Onneksi keimunki erotettiin

Toivon että seuraavana annetaan monoa huhtasaarelle ja halla-aholle
14124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Halla-aho voi jäädä. Halla-aho voi sentään argumentoida faktoilla ja tilastoilla.

Äänestä
  • Uuninpankkopoika osoitti, ettei faktat pidä..:(

    Äänestä

  • Missä on niin osoittanut?

    Äänestä

  • srhtxbgfg kirjoitti:

    Missä on niin osoittanut?

    blogissaan.

    Äänestä

  • Halla-Aho tuo kylmän pakkasen siperiasta jos ei to natokiima rupea helittämään,sentään kremlilta saaneellta mieheltä niinkin ison idean kuin Skripta onkin

    Äänestä

  • zxvcbh kirjoitti:

    Uuninpankkopoika osoitti, ettei faktat pidä..:(

    ja jopa MINÄ oon jo useemmanki kerra osottanu et uuninpankonrunkun "faktat" vuotaa ku seula, joten noi ei kyllä voi upota ku onttokallosimpaan suvakkiin, jos jopa näinkin tyhmä jätkä ku MINÄ saa noi osotettua epätodeks HYVIN helposti! :D :/

    Ja uuninpankorunkusta jotain kertonee sekin, et mun ei tarttenu tehdä toi ku KAKS kertaa, ni se jo blokkas mut! :P :D
    Se kun on se totuus toisille kova pala! :)

    Äänestä

  • zxvcbh kirjoitti:

    blogissaan.

    Saku Timonen on viime aikoina alkanut viljelemään salaliittoteorioita ja hysterianlietsontaa.

    Äänestä

Mitäs pahaa noi ovat tehneet?

Äänestä

Mietitääs hieman miten matkalaskut normaalisti kulkevat. Ensin työntekijä tekee matkalaskun ja yleensä kirjailee ainakin tilinumeron oikein...jos ei osaa muita tiliöintiohjeita laittaa. Terhi sanoi tässä vaiheessa tehneen vahingossa virheen. Työntekijälle lähetetään kuitenkin maksun jälkeen tai seuraavan palkan yhteydessä laskelma myös verottomista korvauksista - tässä vaiheessa hän ei huomannut ilmoittaa, että rahaa tulee hänelle liikaa. Seuraavan kerran kun Terhi on mennyt maksamaan laskuja omalta tililtään niin eipä siinäkään vaiheessa ole huomannut, että tilillä on liikaa rahaa. Pienipalkkainen yleensä huomaa tällaiset virheet ja ilmoittaa siitä palkanmaksuun tai päällikölleen. Summa summarum....mie en usko tuohon selitykseen. Ja "varastaminen" on sellainen rike, josta voi antaa samantien potkut...ei tarvii ensi varoitella.

Äänestä
  • tuo hallitus muuten meinasi lopettaa kilometrikorvauksetkin duunareilta ettäs silleen

    Äänestä

  • Ai meinas?
    Linkki?

    Äänestä

Halla-aho takoo kansalle järkeä päähän Nato-asiassa

Äänestä

Kenkää pitikin antaa

Äänestä

Jos jonkun kanssa eri mieltä olevat pitäisi kaikki erottaa ei siihen sinun punaviherporukkaasi myöskään jäisi ketään, vaan kaikki potkittaisiin pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kansanmie5 kirjoitti:

Toivon että seuraavana annetaan monoa huhtasaarelle ja halla-aholle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu