Kannattaako alkaa hakemaan opetusta kyseistä kanavaa katsomalla?
pvv / TV7 onko hyvä?
11
163
Vastaukset
- aina.on.valittava
On siellä hyviäkin opetuksi.
Esim. Kaikki Israel ohjelmat, Cafe Raamattu, Pawson jne Jos koulussa jäit opetusta vaille, TV7 täyttää mielellään sitä aukkoa omalla tavallaan.
Mukava kun ääliöt eivät tajua että minä vain mainostin TV7:kaa aloituksellani, käytin yhtä rekisteröityä nimimerkkiäni, muita ovat "usko.vainen", "lettas" jota en enää käytä ja ne entiset joita en käytä. pvv tulee siitä kun yritän uskotella olevani pillkuviivaviiva.
- anna.olla
ex-pvv kirjoitti:
Miksi et usko että olen pvv?
Anna Räyhiksen olla! Perustelee ja matkii muiden nikkejä räyhätäkseen.
anna.olla kirjoitti:
Anna Räyhiksen olla! Perustelee ja matkii muiden nikkejä räyhätäkseen.
Lisään näihin rekisteröimättömiin nimimerkkeihini, joita on siis erittäin pitkä lista, tämän nyt käyttämäni "anna.olla". Fiksuimmat huomaavat että se on samantyyppinen kun rekisteröity nimimerkkini "usko.vainen". Sitä ennenhän käytin nimimerkkiä "lettas". Nyt käytän myös nimimerkkiä "ex-pvv".
- anna.olla
ex-lettas kirjoitti:
Lisään näihin rekisteröimättömiin nimimerkkeihini, joita on siis erittäin pitkä lista, tämän nyt käyttämäni "anna.olla". Fiksuimmat huomaavat että se on samantyyppinen kun rekisteröity nimimerkkini "usko.vainen". Sitä ennenhän käytin nimimerkkiä "lettas". Nyt käytän myös nimimerkkiä "ex-pvv".
Olet sairas vainoaja, mene hoitoon!
Paras opetusohjelma on jo vuosikaudet samalla ohjelmapaikallaan tullut Avara Luonto launataisin.
TV7...haaahhhaaaaa...hauskinta mitä sieltä joskus katselin, toisaalta syvää myötähäpeää tuntien, olivat "käytännön lääkäri" Pekka Reinikaisen horinat, etenkin hänen evoluution vastaiset "todisteensa". Peruskoulun oppimäärällä jo ymmärtää että on lekurilla opintoviikot vanhentuneet ja vintti pimentynyt.
Mutta kyllä, Avara Luonto on täyttä asiaa. Nostaisin esille myös David Attenboroughin loistavat ohjelmat. Suosittelen niitä katseltavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-185888Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite845502- 1253514
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin933482- 1211261
- 571207
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301132- 38929
- 45923
- 25889