Jokapäiväinen rasismiruikutus

Ei päivää ettei media vingu siitä kuinka suomessa on rasismi rasismi rasismi

Puhukaa siitä että sokea joutuu elämään ilman avustajaa ja saa kuukaudessa 60e vammaistukea ja 300 e eläkettä

90-vuotias !!!!
18178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ihan hirveä todeta,mutta kantasuomalaisten aiheuttamaa"rasismia" en tapaa missään vaikka asun itähelsingissä jossa elintasopakolaisia on enemmän kuin tarpeeksi

Äänestä

Ruikuttajat ovat omineet propagandaministeri Göbbelsin opit.
"Kun valhetta toistetaan riittävän paljon, siitä tulee tosi."

Äänestä
  • Taitaa olla enemmänkin suvakkien toistama mantra tuo rasismi,kun järjellistä selitystä ei löydy.
    Tässä maassa raiskattukkin saattaa löytää itsensä syyllisenä.
    Joo kyllä natsisaksan propagandaa täälä viljellään,tosin erittäin huonosti

    Äänestä

Joo ihmettelin kanssa tuota mustan naisen kokemaan häirintää dösissä. en ole koskaan nähnyt rasismia julkisissa, humalaiset huutelee kyllä, mutta vaikka on ollut mustiakin kyydissä niin ei heille. Mutta ehkä tässä on tosiaan tuo jankutus se todistus, kun jankuttaa tarpeeksi niin ihmiset alkaa nähdä rasismia joka paikassa. Vähän kuin se ilmoita rasismista sivusto. Jos se rasismi on näin yleistä kuin media meille yrittää selittää niin miksi se olisi piilossa.

Äänestä
  • Eilen taas stv:n äärisuvakkikanavalla puhuttiin The Rasismista ja haastateltavana joku mustikka

    Äänestä

  • Vihernatsit meuhkaavat pahemmin kuin natsi-Pekka Siitoin. Holappakin liittyi vihernatseihin mölyämään.

    Äänestä

Ei ole ruuasta pula kun on varaa ruikuttaa 'rasismista'

Äänestä

Rasismi = lehmät lentää :D:D;D

Äänestä

Jollain tavallahan se "asia" pitää maaliin saada. Onneksi suomalaiset osaa lukea rivien välistä näitä vaatimuksia. Ihan kaikkeen ulinaan ei pidä reagoida huomiolla. Tämä pitäisi päättäjienkin tajuta näin ... kuntavaalien allakin. Ei kansa siitä suutu, päin vastoin ;)

Äänestä

Vok:ien henkilökunta rikkoo tietoisesti sisäministeriön toimenpideohjeita

"Maahanmuuttajapuolen telttaleiriin osallistuu käännytystä vastustavien turvapaikanhakijoiden lisäksi myös vastaanottokeskusten henkilökuntaa sekä vastaanottotoiminnassa työskenteleviä vapaaehtoistyöntekijöitä", kertoo iltalehti (27.2.17).


Sisäministeriön toimenpidesuunnitelma laittoman maassa oleskelun ehkäisyyn ja hallintaan (toimeenpantu 1.1.2017 alkaen), kohdassa Palautusten turvaaminen, mainitaan hyvin selvästi mm. "vastaanottokeskukset markkinoivat vapaaehtoisen paluun mahdollisuutta aktiivisesti". Onko joidenkin vastaanottokeskusten työntekijöiden mielestä vapaaehtoisen paluun mahdollisuuden aktiivista markkinointia sellainen, että osallistutaan aktiivisesti yhdessä laittomasti maassa oleskelevien sekä maasta poistumismääräyksen saaneiden ulkomaalaisten kanssa heidän palautuksia vastustavaan mielenosoitukseen? Kyseisten vastaanottokeskusten lukumäärä lienee arvatenkin useampia kymmeniä, sillä mielenosoitukseen on kyyditetty osallistujia eri puolilla Suomea sijaitsevista vastaanottokeskuksista.



Vastuu mahdollisista virkavelvollisuuden rikkomisesta on tietenkin näiden vastaanottokeskusten johtajilla, missä tällaista toimintaa harjoitetaan. Sisäministeriön tulisikin tuomita tälläinen toimenpideohjeensa kanssa täysin päinvastainen toiminta, ja jakaa tuntuvia sanktioita sen rikkojille. Mitä todennäköisimmin, kun laittomien maassa oleskelijoiden mielenosoitusta pyörittävä moottori lakkaisi toimimasta, koko leiri lakkaisi samalla olemasta. Eiku päämäärätietoisesti ja tehokkaasti vaan eteenpäin itse asiassa, ja turhat kapulat pois rattaista. Aivan kuten sisäministeri Risikko samaisessa IL:n jutussa toteaakin:

"Ministeri Risikko on vieraillut molemmissa leireissä. Hän sanoo kuunnelleensa tarkalla korvalla molempien ryhmien viestit

- Olen kuunnellut ja kertonut molempiin leireihin, että Suomessa noudatetaan lakia ja toimitaan lain mukaisesti kaikissa tilanteissa. Lainvoimainen käännytyspäätös toimeenpannaan vastustuksesta huolimatta. Poliisilla on toimivalta tässä, Risikko selvittää. "

Äänestä

Eihän nuo suvakit edes usko, että aloitus on täyttä totta.

Tekopyhiä ovat suvakit, sillä he keskittyvät hyysäämäään vain ihonvärin mukaan eikä heitä kiinnosta, keistä yhteiskunta on tai olisi velvollinen huolehtimaan ja keistä meillä ei ole mitään vastuuta.

Tämän maan kansalla ei ole velvollisuutta elättää muiden kansojen ihmisiä.

Äänestä
  • Nämä elättää itsensä tällä ihmiskuonalla joka on erittäin näivettävää kansantaloudelle.
    Meillä Suomalaisilla on vastuu kantasuomalaisista ensisijaisesti.
    Ja kun katson esim Unkaria,mikä on kuulemma Suomen sukulaiskansa ??,niin en voi kun todeta,että olen syntynyt väärään maahan.

    Nämä saatanan muslimit inhoo valkoihoisia,ja tämä on realismia ei rasismia

    Äänestä

niin kauan kun suomessa on leipäjonoja ei suomella ole varaa ottaa enempää ruokittavia tänne taikka ne tulijat on lyötävä sinne leipäjonoon muiden jatkoksi että ollaan tasapuolisia kaikille?

Äänestä

Jos somalinainen sanoo kokevansa rasismia hesan bussissa se tarkoittaa ettei kukaan antanut hänelle istumapaikkaa vaikka hän kovaan ääneen huusi.
Tämänkaltaisia tilanteita on hesa pullollaan.

Oikeaa rasismia on se ettei suomalainen yksinhuoltajaäiti saa lapsilleen sossusta uusia puhelimia ja untuvatakkeja kuten somaliäiti.

Kaikkihan me näimme eräässä poliisisarjan ohjelmassa miten lakiarikkovaa ulkomaalaista ojentava poliisikin sai kuunnella syytteitä rasismista. Näin se toimii koko maassa. Matut on mestareita valehtelussa ja suvakit uskoo valheita koska eduskuntakin antoi luottamuksensa jo useammalle valehtelevalle ministerille.
Mitä isot edellä sitä pienet perässä.

Äänestä

Sipilän hallitus on rasistinen koska sallii aloituksessa kerrotun sorron suomalaista kohtaan.

Äänestä

"Takuueläke
Takuueläke turvaa Suomessa asuvalle henkilölle vähimmäiseläkkeen (760,26 e/kk), jos kaikki hänen eläkkeensä ennen verotusta ovat yhteensä enintään 753,58 e/kk. Tuloraja ja vähimmäiseläke jäävät kuitenkin tätä pienemmäksi, jos henkilö on varhennetulla vanhuuseläkkeellä."

Äänestä
  • Niin ja leuhota tulemaan suomeen jostain ambomaalta niin sinulle syydetään heti kättelyssä moninkertaiset rahat käteen.

    kun on suomen sota-ajat kokenut niin paskaako näistä välitetään

    Äänestä

näin on !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


puhukaasiitä kirjoitti:

Ei päivää ettei media vingu siitä kuinka suomessa on rasismi rasismi rasismi

Puhukaa siitä että sokea joutuu elämään ilman avustajaa ja saa kuukaudessa 60e vammaistukea ja 300 e eläkettä

90-vuotias !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu