Ottakaa ihmeessä lääkkeenne ajoissa

cxvcvv

Mikäli sanoma, profetia ei ole raamatun kanssa linjassa, se ei ole profetiaa.
Ihmiset kuulee ääniä monesta syystä.

11

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gfhfghfh

      Sitä se kevät teetättää psyk. pot. Aina keväisin luemme harhaisia juttuja ''profetioina.''

      • fdgfhh

        Ei mene yhtäkään kevättä ohi, ettei..


      • erttwt

        Eipä niin..


      • gfdghhh

        Kamalaa katsoa kun todellisuuden taju kankaalla ja psykoosi päällä suolletaan harhoja profetioiksi.


      • Rakas "ALOITTAJA = PalstaKEIKARI" !

        Jumala SANOO . . .

        . . . OLET KUIN RAKKIKOIRA - JOKA YHÄ UUDESTAAN - ja - UUDESTAAN . . .

        . . . PALAAT OMALLE . . . OKSENNUKSELLESI . . .

        . . . OKSENTAMAAN LISÄÄ . . . !

        . . . ja sille TULEE --- NYT --- LOPPU - ja - TUOMIO . . . !
        . . . .................................................................................... . . .


      • Jeesus_valitsi_tekstin
        20.1.2017 11:20

        Jumala SANOO . . .

        . . . PalstaKEIKARIN virka - LOPPUU - vuoden 2017 alkupuolella . . . ;)

        . . . NOSTELU karusellin pyörittäminen - EI OLE - Jumalan TAHTOA . . . !

        . . . Siunausta ja Herran rauhaa !


      • Jeesus_valitsi_tekstin
        11.1.2016 21:38

        kirjoituksista
        15.9.2015 19:50

        tässä ohje tähän... :)

        Jeremiasta Luku 23:28 ja 29

        28. Profeetta jolla on uni, kertokoon unensa.

        Mutta jolla on minun sanani, puhukoon minun sanani uskollisesti.

        mitä tekevät oljet jyvien seassa?

        sanoo Herra.

        29. Eikö minun sanani ole kuin tuli, sanoo Herra ja kuin vasara joka murtaa kallion?


    • vcxvvv

      JUMALA EI KIRJOITA, eikä anna kehoituksia psyk. pot. Ne ovat harhoja, joita potilas ei erota todellisuudesta.

      • Jeesus_valitsi_tekstin
        18.1.2016 18:40

        sinetti1 kirjoitti:

        Saul /Daavid? ;) Tuoko mitään ajatuksia?

        — Kommentoi —

        KYLLÄ - tilanne tällä palstalla näyttää samalta !

        Tällä on Daavidin KALTAISIA Jumalan PALVELIJOITA, jotka ovat Saulin ja hänen KIERON VIHANSA SEKÄ AJOJAHDIN KOHTEENA :(

        Daavidit näkevät Jumalallisia UNIA ja NÄKYJÄ, mutta Saul joukkoineen YRITTÄÄ MITÄTÖIDÄ NIITÄ ja leimata niitä pahoiksi, VAIKKA UNET ja NÄYT ovat Jumalalta SAATUJA.

        Kun Saul NÄYTTÄYTYY tällä palstalla , niin hänellä on aina eri VAATTEET PÄÄLLÄ ja siksi häntä EI AINA MEINAA TUNNISTAA Sauliksi, vaikka ON. Hänen nykyisillä apujoukoillansa on VÄLILLÄ SAMAT VAATTEET PÄÄLLÄ, ei kuitenkaan aina, VALITETTAVASTI.

        Mutta kuten Raamatun kertomuksissakin - Jumalan PALVELIJAT - vievät AINA LOPULTA VOITON JA NIIN TULEE MYÖS TÄÄLLÄ KÄYMÄÄN -

        - TAVALLA TAI TOISELLA !

        RAKKAAT LAPSENI - Jumala kyllä pitää huolta OMISTAAN - PAHAA VASTAAN

        Roomalaiskirje 1 : 18-21

        18 Jumalan viha ilmestyy taivaasta ja kohdistuu kaikkeen jumalattomuuteen ja vääryyteen, jota ihmiset tekevät pitäessään totuutta vääryyden vallassa.

        19 Sen, mitä Jumalasta voidaan tietää, he kyllä voivat nähdä. Onhan Jumala ilmaissut sen heille.

        20 Hänen näkymättömät ominaisuutensa, hänen ikuinen voimansa ja jumaluutensa, ovat maailman luomisesta asti olleet nähtävissä ja havaittavissa hänen teoissaan. Sen vuoksi he eivät voi puolustautua.

        21 Vaikka he ovat tunteneet Jumalan, he eivät ole kunnioittaneet ja kiittäneet häntä Jumalana, vaan heidän ajatuksensa ovat käyneet turhanpäiväisiksi ja heidän ymmärtämätön sydämensä on pimentynyt.


      • Jeesus_valitsi_tekstin
        1.5.2016 20:21

        Jumala SANOO . . .

        . . . Haluan ihmisen ymmärtävän - Hänen omat ONGELMANSA . . .

        . . . SUHTEESSA Jumalaan - sekä myös muihin IHMISIIN . . .

        . . . koska niin kauan - kun - Hän EI NIITÄ TIEDOSTA . . .

        . . . niin - Hän EI VOI - eikä myöskään HALUA - TEHDÄ PARANNUSTA . . . !
        . . . ...................................................................................................................... . . .


    • Aploredas

      En ymmärrä, miksi jumalattomat pilkkaa täällä heikkoja uskovia. Jumalan lasten pitää kohdata jopa vihollinen rakkauden hengessä. Jos joku eksyy uskomaan mielensä tuotetta Jumalan puheeksi, ei oikea tapa puuttua ole pilkkaaminen, vaan pitää ohjata oikeaan suuntaan. Jos uskovat olisivat yhtä, kuten Jeesus toivoi, olisi Kristuksen ruumis vahva ja elävä. Suvaitsevaisuus on tänä päivänä sitä, että on siunattava homoja ja pahantekijöitä, mutta Jumalan sanasta tehdään pilkan kohde, jopa "uskovien" keskuudessa. Taivastien kulkeminen on jatkuvaa kasvamista kohti täydellistä rakkautta. Tosin emme sitä voi lihassa saavuttaa, mutta pilkkaaminen ja panettelu ei kuulu uudestisyntyneen elämään. Antakaa Jeesuksen pelastaa itsenne ja ottakaa vastaan pyhänhengen kaste. Näillä eväillä sisäinen maailma uudistuu ja mieli vapautuu vihasta. Viha ja katkeruus syö ihmistä. Elämästä tulee raskas ja synkkä, eikä pilkan kohde koe asiassa minkäänlaista taakkaa. Toisin sanoen ainoa joka asiasta kärsii, on pilkkaaja itse. Vapauta siis itsesi ja astu mukaan voittajien rintamaan. Tehdään yhdessä hyvää ja ajatellaan toisistamme hyvää, silloin meitä ei kukaan voi kaataa. Meidän Herramme sanoo joka tapauksessa viimeisen sanan.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4638
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2524
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      68
      889
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      114
      882
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      844
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      805
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      790
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      736
    Aihe