Miksi poliisit ei saa purettua yhtä laitonta leirintäaluetta keskellä steissiä ? Miksi musut esittelee VAATIMUKSIAAN ? Ensimmäisestä hylsystä ulos tästä maasta eikä oteta ensinkään musuja vastaan, ei muuallekaan Eurooppaan niitä enää haluta ottaa.
Keskellä rautatientoria laiton leirintäalue
ruotsinsaappaissa
35565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
No+todellakin.+Jos+Migrin+virkailijat+kerran+on+niin+epäpäteviä,+että+Helsingin+hallinto-oikeus+muuttaa+25+%:a+hylsyistä,+miksi+virkailijoita+ei+vaihdeta+?+Irak,+Somalia+ja+Afganistan+on+luovutuskuntoisia+maita.+Myös+täällä+jo+ennestään+notkuneille.
Siellä rautatie asemalla taitaa olla niiden serkut katutason alapuolella sielä metron puolella sähkökaapeleita vetää naamaan ja viikonloppuna pizzaa.
Miksi he ei saisi esittää mielipiteitään, kerta tekevät sen rauhallisesti, eivät ole aiheuttaneet mitään häiriöitä, päinvastoin kun ne meensin hölmöt.
Onneksi poliisi yleisen turvallisuuden nimissä ajoivat häriköt pois torilta.
Eletään humaanissa yhteiskunnassa, sääntöjä noudattaen saa mieltä näyttää, se ei ketään vahingoita. Ei sillä asioita muuteta, mutta ehkä saa paremman olon noille onnettomille. Ei se elämä heille mitään herkkua tarjoa, tuullut kielteinen päätös, joutuvat jollain aikataululla pois täältä kuitenkin.
Voi helvetti mitä tekstiä. Tämän on pakko olla tsoukki.
Asia on aivan selvä, meidän yhteiskunnassa eletään sääntöjen mukaisesti. Tämä vapaa maa, oikeusvaltio, jossa yksilön oikeudet on turvattu, kun vain noudatetaan lakeja ja asetuksia.
Mee sinne Ruotsiin meuhkaan ,piruakos täällä nariset Ruotsin hommista. Emme ole ruotsalaisia jos et satu sitä tietämään.
Suomi kuuluu vain ja ainoastaan suomalaisille,ei millekään loisille lähi-idästä... Nyt näytetään telkassa nälänhädästä afrikassa...noille ruokaa ja apua paikanpäälle...kaikki lomalaiset ulos suomesta....inhottaa toi porukka vaatimuksineen
Näyttää kuin aivottomat idiootit vain möykkää tyhmyyttään.
Asiat hoidetaan lakien mukaisesti. Se on kaikkien etu. Osa saa täältä turvapaikan, jokainen anomus tutkitaan yksilöllisesti ja valitusoikeus lopullisesti päätökset vahvistaa, tai kumoaa. Se on oikeusvaltion periaate, jokainen saa oikeutta, se ei ole syntymäpaikasta kiinni. Suomi ei kuulu sinänsä kenellekään. Suomi on kansallisvaltio, samanlainen kuin muutkin, se koostuu siellä asuvista ihmisistä. Suurin osa on toki maan kansalaisia, ja tietyin edellytyksin Suomessa asuvilla ulkolaisillakin on mahdollisuus kansalaisuutta anoa.
Se että joku inhoaa muita, ei tee muiden toiminnasta laitonta, tai vähemmän hyväksyttävää. Se inhoaminen on vain ja ainoastaan inhoajan ongelma, sille kannattaisi jotain tehdä, hakeutua ammattiauttajan pakeille. Ei kaikista tarvitse pitää, mutta jos tunteet alkaa viedä vinoon koko käyttäytymistä, silloin olisi syytä hakea apua. Voisi toki auttaa, jos keskittyisit johonkin rakentavampaan, ja jättäisit tuon aiheen mielestäsi.
Kyllähän se inhottaa kun sossupummi näkee itsensä:))))
Leireillä varmasti kielletty,matuleiri näyttää kaatopaikalta
Mitä jos romanit perustavat leirin? Onko tämä uusi Calais?
Vantaalainen suvakki vei pentunsa näitten maansa pettäjien syliin. Oksettavaa nämä suvakkien lemmikit lihoo ja oman maan lapset kulkee todellakin avojaloin peläten muslimien väkivaltaa. Eipähän tämä näitä kiinosta. Oma perse pelastettu
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/kuva-espoolaisvauvasta-nosti-someraivon-aiti-kohu-syntyi-kun-vauvaa-piti-vaaran-varinen-mies/6330566
No ei tuo SE-liikkeen mielenosoitus lasten kannalta ole sen parempaa. Suomi-Maidan päivä 8 iltalähetyksessä pieni lapsi iltapimeällä mukana humalaisten puheenvuoroja kuuntelemassa. Kirosanat, kidutukset, tappamiset, ampumiset, raiskaukset ym saa tämä pieni lapsi kuulla siellä monta tuntia kestävässä mielenosoituksessa. Kyllä käy sääli tätäkin pientä lasta. Miksi äiti vei hänet sinne? Tällaiset mielenosoitukset eivät ole pienten lapsien paikkoja!
Sama kun linnaan lähtijät sanoisivat, ollaan erimieltä . Vaaditaan tuomioiden kumoamista, vaikka ollaan rikoksia tehneitä ja tuomittuja.
Varaudu huikeaan ylläriin !!
Juuri noin sanoo jokainen venkula :)))))))
Eikös syy ole taas tässäkin tapauksessa (kuten lähes kaikissa muissakin Helsingin ongelmissa) siinä työkyvyttömässä julkisuudenkipeässä apulaiskaupunginjohtassa?
Ruotsi joutuu palauttamaan asevelvollisuuden? Liekkö pelko matujen rellestämisen lisääntymisestä, ja kun poliiseja ei riitä!
Venäjää ei tarvitse ruotsin pelätä, koska suomikin on tässä puskurina, tai sitten menee suomikin samassa rytäkässä venäläisille!
Missä on kongopoliisi?
Matuja paapomassa.
Minua ihmetyttää se,että tuolla torilla-tarkemmin Aleksis Kiven patsaan alla-raportoitiin joulukuussa 2016 isosta rottaongelmasta.Rottien tiedetään levittävän erilaisia tauteja,eikö?
Nyt kuitenkin sallitaan ko.alueella pitkäaikainen oleskelu ja ruokailu.Rotat kiittävät.
Suvakit ei ole mitään muita kuin ressukoita joilla ei ole kompetenssia muuhun kuin katsella kansallismielisten striimejä puida niitä omilla foorumeillaan sekä tehdä kuvamuokkauksia henkilöiden kuvista ketkä haluaa auttaa Suomi ensin väkeä ja olla paikalla pitkiä aikoja ajamassa suomalaisten asiaa.
Pidetään omalta osaltamme Suomi ensin teltan väki ajan tasalla mitä suvakit kirjoittaa eri puolilla internettiä.
Tämä finanssieliitin mielenosoitus ja sirkus lähti liikkeelle alunperin Kampista, jossa oli no, ei saa sanoa ääneen, tietyn värisen miehen patsas.
Tässä on nyt tullut nurkat vaiheen voittoja lisää kun rautatientori on menetetty samalle sirkukselle samoin 10- kirjasto.
Joillakin ihmisillä ei ole mitään sitä vastaan, koska tämä sirkus työllistää heitä.
Uskokaa, luottakaa, näiden laittomien hyysäjien voimat kyllä ehtyvät, vielä on jännää auttaa ja perhosia vatsassa. Pian iskee taas kuitenkin joka keväinen masennus, kun tuntee riittämättömyyttä. Omat laskupinot kasvavat ja painaa mielessä sun muuta oman elämän traumaa. Loppupeleissä laittomien auttajat uupuvat auttajana, tulee sellainen myötätuntouupuminen.
Helsingin poliisiin ovat hakeutuneet maan vellihousuimmat poliisit. Lisäksi siellä on liikaa naisia jopa päällikköviroissa.
En välttämättä tekisi asioita kuten Marco De Wit. De Wit ajaa monia asioita mistä en kaikista vieläkään ole ihan perillä mitä ne niinkuin käytännössä tarkottaisi vaikka on ne striimeissä useampaan kertaan käynytkin läpi.Mutta kukin tavallaan.
Silti he on oikeassa ainakin siinä, että kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneet tulisi sijoittaa palautuskeskuksiin joista eivät pääse vapaasti liikkumaan sen palautuskeskuksen ulkopuolella ikäänkuin olisivat laillisesti maassa.
Tälläinen laittomasti paperittomasti maahan jääminen mitä Suomessa tapahtuu pitäisi olla lähtökohtaisesti laitonta ja tälläisten henkilöiden hyysääminen rangaistavaa, näin ollen kaikki ne jotka tukee laittomien mielenilmaisuja, piilotteluja sekä hyysää syyllistyisivät rikokseen. Tilanne on hyvin epäselvä koska ulkomaalaisvalvontaa poliisi ei näytä suorittavan ollenkaan mutta De Wit:in väen kimppuun käydään tuon tuosta.
Kummallista, että kielteisen päätöksen saaneiden palauttaminen on erityisen vaikeaa juurikin Suomelle?
Helsinki on vihreiden typerysten vallassa ja kukaan vihreä poliitikko ei etenkään näin vaalien alla uskalla ottaa riskiä ja pyytää poliisia hajottamaan tuo kaupungin järjestyssäännönkin vastainen leiri. Kuuluisi varmaan Sinnemäelle tai Saurille.
Käsittämätöntä ettei Poliisi hajoita matujen leiriä! Minkälaisia lampaita Suomen päättäjät,ja viranomaiset ovat!!!! Saattepa nähdä että ei hyvää seuraa siitä,että annetaan matujen kukkoilla maassa,johon ovat päässeet täysihoitoon! Jos kantasuomalaiset olisivat protestoineet viikkotolkulla vaikka maamme vanhustenhoidosta,olisi varma että mielenosoitus olisi hajotettu!!! Mutta nämä matut! Heille sallitaan kaikki!!! Saatana!!!
No minä kuulin ettei nämä ymmärrä ollenkaan miksi suomalaiset ovat niin vihaisia heille ja tuosta leiristä koska YK maksaa kaiken.....
Suomalaiset veronmaksajat maksaa!,Ja kyllä matutkin sen ymmärtää!!!
mitä matu leiriöllä tapahtui menasko matu vetää narun kaulaan MV-LEHDESSÄ OLI VIDEO, OISITTA ANTANNEET MATUN HOITAA ASIAN LOPPUUN
yksi elätettävä vähempi
Marco De Wit tai joku muu teltalta kertoi, tuon olleen vihervasemmilaispastori Marjaana Toiviaisen johdolla lavastettu esitys.
Tuo sirkus näkyy Mv leheden sivuilla videona!
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ayaan_Hirsi_Ali
Viekääpä sinne näin naistenpäivän kunniaksi Ayaan Hirsi Alin kirjoituksia.
Somalialaistaustainen islam-kriitikko, vähän toista kuin Ruotsin ja Suomen ns. naisten asioita ajavat tyttöset.
Mitä vittua SINÄ paahdat islamin uskon vastaista propagandaa maassa, jossa on uskonnonvapaus. Häpeä.
Vedä somalisi sanonko minne.
YK yksin maksaa kaiken. Eikö jäänyt huomaamatta, että Suomi maksaa YK:lle osan ja sitä paitsi, tuon rahan pitäisi mennä OIKEILLE PAKOLAISILLE.
Venäjällä ei ole ongelmia maahantulijoiden kanssa. Kaikki hallinnassa.
https://www.youtube.com/watch?v=NA1oZcBG9xw