Kuka tunnustaa käyneensä Tampereen Kelassa?

Vastaavia ohjeita on muistaakseni joskus annettu täälläkin.. ;-)

http://is.mediadelivery.io/img/978/3d8b545e5da84dfc9c988787ca673630.jpg
591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kokoomuksen kannattajatkin joutuvat käymään ilmeisesti Kelassa.

Äänestä

Miksi teksti on vain Suomeksi.Kela on tarkoitettukin Suomalaisille,
silti siellä lappaa jos jonkin sortin porukkaa tulkkeineen.

Äänestä
  • Mansesterissa ei olla niin tarkkoja muotoseikoista. Olihan tuo tavutettukin tamperelaisittain.

    Äänestä

Joko tuo hävytön ohjeistus on poistettu?

Äänestä
  • Varmaan vartiointi liikkeen työntekijä laittanut puhutaan ollut jo aiemmin huomauttamista rasistisista teoista asiakkaita kohtaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pummilla.töihin kirjoitti:

Vastaavia ohjeita on muistaakseni joskus annettu täälläkin.. ;-)

http://is.mediadelivery.io/img/978/3d8b545e5da84dfc9c988787ca673630.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu