No nyt ovat kristilliset epätoivoissaan haalineet kunnallisvaalilistoilleen todellisia törkyläjiä. Näyttää siltä että kaikki ovat kelvanneet: antisemitistejä, rasisteja, natseja, putinisteja, rikollisia, vainohulluja jne. Osa ehdokkaista on niin sekopäitä, ettei edes persuihin ole kelvanneet. Terve Helsinki ja Soomi ensin - hohohoo!
Sekopäitä kd:n ehdokkaina
6
183
Vastaukset
- missä.moraali
Aivan totta. Ei nimenomaan KD:llä pitäisi olla korkea moraali? Nyt näyttää pahinkin saasta kelpaavan.
- Suoliensin
Joo, paljon on ehdokkaina vihan täyteisiä höyrypäitä, jotka eivät ole kristittyjä eivätkä demokraatteja.
- Heil-Jeesus
No nyt kd putsasi muutaman kansallismielisen, mutta vielä jäi muutama radikaali jota äänestää. Stadissa on ainakin Miki ja Turussa Tero.
- fghynbv
Helsingissä Mikin lisäksi Laura on sellainen, jota kannattaa äänestää. Itseni on vaikea ymmärtää, että Suomi Ensin toiminnassa mukanaolo on tehnyt heistä rasisteja, fasisteja, natseja ym.
Merkillistä toimintaa on myös paikallaan olleiden vaalimainosten vaihtaminen, koska Väyrysen ja Lindellin kuvat olivat liian isot. Näin siitä huolimatta, että asia oli sovittu etukäteen.
Asmo Maanselkä on toiminnallaan osoittanut todellisen luonteensa näissä asioissa. Hänhän on vastuussa noista toimista. Ovatko muuten hänen valtavat mainoskylttinsä ennakkoäänestyspaikan lähellä laillisia? Kukaan muu minkään puolueen ehdokas ei ole tuollaiseen syyllistynyt. Yleensäkin Asmon olisi kannattanut käyttää juristia apunaan etukäteen. Nyt joutuu kuitenkin jälkeenpäin turvautumaan lakimiehen apuun, koska haasteita ja korvausvaatimuksia on tulossa.
- eivoiollatodellista
niistä on osa helsinki-mission hihhuleitakin... tosi sumea kokoonpano paavolla taas tälläkin kertaa ääntenkalasteluun
- KDn.jäsen
Toinen kirjoitus antisemististä KDssä poistettiin - ketä halutaan suojella?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424410
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1464160- 643786
- 1233752
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans413600Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe763429- 953002
- 542865
- 252676
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142384