Politikot ostoksilla vapaassa mediassa !

Tuetaan verovaroin kaikkia uutiskanavia, niin saadaan ne tukemaan yhdellä äänellä hallituspuolueiden (ei vain nykyisen, vaan myös tulevien) politiikkaa.

Onhan se kiistaton tosiasia, että rahallahan saa ostettua "puolueettomuutta ja riippumattomuutta".
175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä hallitus myönsi aivan ensimmäisinä päivinään miljoonatue sanomalehdille ja medialle. Eli ovat takuuvarmasti hallituksen takana, tekivätpä ministerit ihan mitä hyvänsä!

Eihän Suomessa ole korruptiota, eihän ...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Addagio kirjoitti:

Tuetaan verovaroin kaikkia uutiskanavia, niin saadaan ne tukemaan yhdellä äänellä hallituspuolueiden (ei vain nykyisen, vaan myös tulevien) politiikkaa.

Onhan se kiistaton tosiasia, että rahallahan saa ostettua "puolueettomuutta ja riippumattomuutta".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu