Afrikkaan saatte syytää rahaa vaikka kuinka paljon, ei nimittäin se kaivo ihan heti täyty.
Afrikka, loputon kaivo
6
283
Vastaukset
- sueezz
missä on ne SADAT miljoonat taalat ja eurot, jotka Somali noki-kepeille maksettiin merirosvouden ja laiva kaappauksien myötä, kukaan Suomi poliitikko, ei edes homo Pekka maailmanparantajakaan ole maininnut asiasta mitään julkisuudessa....
- Ylpeänationalistinainen
Ne rahat menevät afrikan ja muiden maiden eliitille, ei ne oikeaan paikkaan mene. Kyllä vieläkin ihmettelen kuinka tyhmiä voitte olla kun sinne rahaanne lappaatte.
Harvinaisen typerää.Itse pienenä lapsena ajattelin jo pelkistä uffin vaatelaatikoista, että on jotain hämärää niissä on.
Ihan kuinka vaan jos ei järki pelaa, niin antakaa mennä sitten vaan. - Neekerinkaltainen
Mietin just että millasta ois olla köyhä afrikkalainen. Kun katsoin pankkisaldoa ja jääkaappia, niin ajattelin että varmaan just tältä. Ainoa ero on se että mulla tulee puhdasta vettä suoraan hanasta. Saisko miljoona euroa tukea? Sillä erolla vain että se raha pysyy Suomessa ja palautuu Suomalaisille. Tiedän kyllä että alkuperäni ja ihoni kalpeus on siinä esteenä.
- saastamaaAfrikka
Afrikkaa autettaisiin parhaiten pommittamalla koko paikka paskaksi kunnolla! Loppuisi myös loputon ruoka-apu ja säästyisi maailmakin monelta uudelta Aids aallolta!
- atomipummittaja
Atomipommeja muutama kymmenen kohdennettuna tiheimpiin rotta esiintymiin rauhoittaisi kyllä tilanteen.
- Voitokkiisa
Siellä ollaan tilanteessa jossa armaassa Suomessa oltiin 200 vuotta sitten. Pimeessä ei ollut muuta tekemistä kuin nussia, oli kymmenpäisiä perheitä. Lapsista 3/4 osaa kuoli NÄLKÄÄN ja tauteihin, eikä kukaan pässi ymmärtänyt kaapata laivaa, jotta olisi saatu rahaa ruokatarvikkeisiin. Täällä olaan edelleen pässejä. Kun joku haluaa kaapata laivan, heitä ei saa ampua, jos kaapausrahat eivät riitä elämiseen, heitä täytyy avustaa ruokalähetyksillä tai keräämällä kolehtia, jos sekään ei riitä, heidät täytyy päästää tänne SOSIAALIHUOLLON avustettaviksi. Kuka tämän maksaa ? SINÄ JOKA OLET NIIN TYHMÄ, ETTÄ KÄYT TÖISSÄ !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1925142Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,364533Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699113171Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2633092Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1593012- 542568
- 271939
- 561903
- 841886
- 231825