Entinen hyvinvointivaltio (80-luku), tuleva kehitysmaa. Onneksi olkoon, hienoa työtä ja loistavaa välinpitämättömyyttä kohta 30 vuotta. Kuka äänesti ketä, aivan sama. Osaamattomuus on suureessa huudossa. Kunhan suu käy niin kaikki on valmista.
Suomi Finland
5
1772
Vastaukset
- Turinatori
Totta turiset.
- suomenkansaunohdettu
Suomen hallitus on unohtanut oman kansansa. Omassa maassamme on moni asia huonosti.
Mitenkä ihmeessä tänne haalitaan maahanmuutajia elämään ihan suoraan meidän verorahoilla.
Usean eläkeläisen tulot on alle 1000€ kk.
Luin jostain, että eräs ulkomaan elävä olevinaan yksinhuoltaja saa rahaa 3000€ kuukaudessa.
Tekemättä mitään muuta, kuin hoitamalla kolmea lastaan.
Miksi ei voi hoitaa niitä omassa maassaan. - PetturiHallitus
Keskustapuolue pettänyt suomen kansan pahimmalla tavalla mitä voi.Tuoneet terroristit maahan ja hyväksyneet väärillä papereilla tulijatkin suomeen! Eli lakia rikottu räikeästi!
- ENNUSTELIJA
En ole kepulainen , mutta sanon että kyllä kokomuus on yhtäläinen köyhien kyykyttäjä, päätökset tekee hallitus yhdessä.
Soini on varsinainen takinkääntäjä, ei pidä kenenkään häntä äänestää. - Kickelström
ENNUSTELIJA kirjoitti:
En ole kepulainen , mutta sanon että kyllä kokomuus on yhtäläinen köyhien kyykyttäjä, päätökset tekee hallitus yhdessä.
Soini on varsinainen takinkääntäjä, ei pidä kenenkään häntä äänestää.Soinille on kertynyt jo kova eläke.
Paras olisi olla äänestämättä häntä. Hän on kusetuksellaan saanut paljon ääniä ja sitten on lähtenyt Kokoomuksen kelkkaan, jolloin kansa on kärsinyt leikkauksista ja uusliberalismista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370