Herätys tiemestarit! Tiet täynnä kuoppia, menkää korjaamaan ja kunnolla eikä pelkästään lapiolla kivimassaa, joka irtoaa välittömästi. Muijala-Lohja väli ja asemanraitti kammottavassa kunnossa. Myös railot täytettävä. Käyttäkää kiehuvaa pikeä sideaineena.
Kuopat tiessä
4
222
Vastaukset
- Paas_kysyen
Kyseleppä ihan kuule sipilän pelleltä ja matu berneriltä, mihin on käytytty ne vuosikymmeniä väliaikaisesta ajoneuvoveroista kerätyt varat, jotka oli oikeasti tarkoitettu tieverkoston kunnossapitoon. Mihinkä lie kadonneet, kun matu bernerkin jo uutta veroa oli järjestämässä entisten päälle?
- Faktaatäysin
Tiedoksi niille jotka ei ole ottaneeta asioista selvää että nykyisellään kerätään autoilulta rahaa vuosittain 7-8miljardia. Sitten höpistään että ei ole rahaa pitää teitä kunnossa. Ihmeellistä sillä teiden kunnossapitoon ja korjauksiin on laitettu vuosittain vain noin 0.5 miljardia eli murto-osa. Loput on sitten menneet kankkulan kaivoon..
- avj
Oiskohan kuoppiin osatekijä suuret tukkikuormat ja sorakuormat välillä muijala /asema ???
- autovaihtoon1
Prisman ympäristössäkin alkaa tavallisella henkilöautolla olla kohta vaikeuksia. Täytyy varmaan valita seuraavaksi maasturi, jos ei montut ala pikku hiljaa täyttyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1266234Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133642Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213210SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352519Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT952281Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252