Huomio! Kansan piereskely kohti viikonloppua alkaa suurella ryminällä, ja se on poliisijohtaja Kolehmaisesta vihanpitoa kansakuntaa ja maahanmuuttajia mutta ennen kaikkea poliisin toimintaa vastaan!
Poliisihallitus aloittaa tutkimukset ja ennaltaehkäisevät työt tuota pikaa, olkaa varuillanne!
Poliisihallitus aloittaa tutkimukset ja ennaltaehkäisevät työt tuota pikaa, olkaa varuillanne!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko tuo se työpaikka kiusaaja, joka näyttää epätoivoiselta murmelilta?
Se juuri virallinen valvoja! Jonka naamasta kuvastuu koko poliisikunnan tila ja se epätoivo ja resurssipula (savoksi pullaa!) joka on vallitseva tila, kun ei edes nettipoliiseja riittävästi koko maahan ja etenkään lapin lepsuiluja valvomaan!
:DDD
Sepe näyttää olevan tosi kyllästynyt työhönsä, naama on norsunvitulla joka kerta kun häntä haastatellaan,,,,,
Pieru on väkivallaton haiseva vastalause vääryyksille. Oman itsensä ihmisoikeuksien puolustajien kannattaa aina ennen mielenosoituksia syödä ruusukaalia, ruisleipää, kananmunia, sipulia ja juoda muutama keppana. Voi päästää sitten haisevia vastalauseita jos miliisit ahdistelee.
Toki pikku siivut pekonia tai muuta hyvää ihan siksi jo että ruusukaali on aika pahaa mutta kaikki keinot on sallittuja yksilön vapauden puolesta.
heheheheheheh -.... Hjyvä Ljoppukevvennys - harazhoo!
Poliisijohdossa oli jossain välissä oikein itsemurha-aalto.
Eikö sepi voisi käyttää virka-asettaan kerrankin oikein?