Jos pandemia

nyt niin johtuen valmistautumattomuudesta jälki tulee olemaan käsittämättömän rumaa.
6530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olen perustamassa yritystä. Sen nimi voisi olla esim. Pandemia - saisikohan siihen EU-tukea?

Ryhdyn yrittäjäksi!

Äänestä

mistä se on tulossa ,se pandemia ,hinkuyskä vai aids vai ankkakuume thaimaasta kerroppa pian.

Äänestä
  • pandemia , yleiskulkutauti, yli
    maanosien ulottuva epidemia
    haimatulehdus pandemia
    Toi viimeinenhä viitais siihen, että tulee kovat
    JUOMINGIT.........

    Äänestä

Treenaa itsesi nyt maraton hölkkä kuntoon niin lintu flunssa ei tapa sinua. Tai ainakin sellaiseen että jaksat hölkötellä 1-2 tuntia yhteen menoon. Vauhdilla ei niin väliä.

Tämä on totta.

Uskominen tähän voi pelastaa henkesi.

Äänestä

Tiukasti olen seurannut asian uutisointia ja täytyy sanoa että ei näytä hyvältä. Norja ja Ruotsi esimerkiksi varautuvat parhaillaan hamstraamalla rokotevarastoja mutta suomessa ei tapahdu mitään... olisikohan syytä vaikka jos ei muuta niin tiedottaa kansalle että ko. riski on olemassa ja aika hemmetin todennäköisesti tulossa, vieläpä lähiaikoina????

Äänestä
  • ensi keväänähän se viimeistään tänne meillekin tulee, kun muuttolinnut palaavat.. sais kyllä suomikin jotain jo tehdä varautuakseen pelastamaan ihmiset..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


iskee kirjoitti:

nyt niin johtuen valmistautumattomuudesta jälki tulee olemaan käsittämättömän rumaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu