Mua ihmetyttää kuinka monessa polvessa noi ääliöporvarit oikein kulkee, ku vanhemmat on ensin porvareita , niin kakaroistakin kasvatetaan porvareita. Ne toimii vielä kaiken huipuks nuorisojärjestöissä. Tuusula on siitä kyllä hyvä esimerkki.
Kokoomus pois kokonaan puoluekartalta
5
191
Vastaukset
- Paksubertta9999
Ei se puolue ole ratkaiseva. Politikko on aina läpeensä korruptoitunut oman edun tavoittelija. Vaalien alla luvataan parannuksia, unohtavat vain sanoa, että omman tuttujensa asioihin. Kuntalaiset on heille pelkkiä alamaisia joita ei tarvitse arvostaa kuin ennen vaaleja. Unontavatettä kuntalaiset ovat heidä työnantajiaan, eli maksavat palkan. Toisvoisi vähän asiallisempaa otetta kunna asioihin.
- seolisihanaa
Näin on, kyllä Neuvostoliitto ja siihen liittymistä vaativat Suomen kommunistit olivat hyvä vaihtoehto suomalaisille. Myös Li on sanonut että voi kun neukkula tulis takaisin ja sitten me liityttäis siihen ja oltais kuin isoa perhettä kaikki, sitten toteutuis se työläisen paratiisi.
- kokkarekko
Se on vaan niin, että me kokkarit elätetään teidätkin vasemmisto piipertäjä pellet! Varokaa sanojanne, sillä ne sossutuet voi vielä jäädä kokonaan pois!
- ikukokkari
Aloittajalle, minäkin haluaisin persut ja vasemmiston pois puoluekartalta, näin kokoomuslaisena. Tiedän kuitenkin sen, että toiveesta on realismi yhtä kaukana, kuin aloittajan toiveestakin.
Parempi koittaa elää niitten keralla, koska eroonkaan ei pääse. Kompromissit on demokratian ydin, diktatuurissa sitten seurataan kulloisenkin diktaattorin toiveita.
Onneksi eletään demokratiassa, ainakin vielä. - loisetpihalleheti
Demokratia? Mitä se on? No, se on sitä että valtion ja kuntien pamput ja virkamiehet elättää itseään kuntalaisten verorahoilla, ja lisäksi tekevät kalliita ja typeriä päätöksiä, ja me äänestäjät maksetaaan kaikki. Koska me kuntalaiset viisastutaan ja mennään ja heitetään ne loiset kunnantalosta pihalle, ja sanotaan että koittakaa pärjätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1121681Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181