Lapualaiset Naiset

KauhavaltaSeurattuna

Kauniita ja mukavia ovat, tuoksukin on kuin kesäsateen jälkeinen kukkaniitty.

Hyvä meille muille, että lapualaisista miehistä ei vastaavasti voi mitään näin erikoista sanoa. Etenkään tuohon tuoksu asiaan.

Pitääkö paikkansa edelleen (näin ainakin oli 90-luvun lopulla), että lapualainen "uros" ei tohdi ruhaa kauemmas ilman äiteetä kunnes on noin 30 vuotta täyttänyt? Vai ollaanko nyt jo lähempänä 40 vuotta?

18

1231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FaktaJuttuja

      Lapualla rupes 2004 näkymään färi-televisio niin se vähensi paljon tuota liikkumista.

    • kaikennähäny

      Lapualla on se mastonvalosyndrooma, äireen pöyristä ei kovin kauas uskalleta. Aika moni nelikymppinenkin urho kurvaa vielä autollaan äireen pihaan, ja kävelee lihapadan ääreen. Ja tyypilliseen lapualaiseen tapaan, kiittämättä pois. Lapualla puhutaan vain asioista, ei kehuta, ei kiitellä.

    • LisääFaktoja

      2010 ensimmäiset GSM puhelimet saapui Lapualle, siihen asti nämä oli pitäny yhteyttä lähinnä LA-puhelimella ja huutelemalla toisilleen matkakeskuksen pihassa.

      Matkakeskuksen purkaminen ja tekniikan kehittyminen on johtanut siihen, että nykyään nämä "sankarit" istuu pelkästään kotona, syö atrian pinaattilättyjä ja lähettelevät toisilleen V. Kosolan kuvia, kuvitellen olevansa koviakin poikia.

    • lumistasellaista

      Hyvvaa naistenpaivaa

    • NAISTENpäivän_havainto

      Tämä ketju on jälleen todiste miesten jälkeenjääneisyydestä. Ei älyä tämän vertaa. Luonnonlaki että syrjäytyvät. Tyhjä täyttyy väistämättä, sekin on luonnonlaki. Turha tuollaisten on marista maahanmuuttajista ja vastaavista.

    • Ihmettelyä6

      Kokemuksella lapualainen nainen on Farmari-messuilla aikamoinen ukkomiesten paneskelija.

      • Anonyymi

        Mikä sen nimi on? Vois soittaa.


    • Kauniita ovat mutta tykkäävät enemmän ruskettuneista kuin meistä kalkkilaivan kapteeneista. :/ https://aijaa.com/hG3qYW

      • Anonyymi

        Jahas, uimala on aukaastu. Hellettä luvattu. Pitää kysyä akalta, notta onko tualla uinninvalavojalla eres tyälupaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jahas, uimala on aukaastu. Hellettä luvattu. Pitää kysyä akalta, notta onko tualla uinninvalavojalla eres tyälupaa.

        Kuka sitä ylipäätään mitään lupaa kysyy mihinkään? https://aijaa.com/qoFuHI


    • Anonyymi

      peruskoulu ajoilta muistan että tytöt tuoksuivat navetalle ennenmin kuin kukkasille

      • Anonyymi

        Se oli heinälato, ei kukkaketo jolta ne haisi.


    • Anonyymi

      Yli 80v äiteemuari patisteli 60 vuotiasta peräkamarista kurkkivaa aikamiespoikaa kattelemahan jo viimeinkin työpaikan. No poika siitä riamastuu ja huuti äiteellensä, notta kyllä sitä tenavia ollahan tekemäs mutta niistä ei sitte kumminkaan hualehrittaasi. ( kauhavalainen kansanperinne )

    • Onko teidän perinne vielä voimassa. Eli tyrmäys tipoilla nainen baarista mukaan, aamulla äitin tuorettta tissi maitua kaffihi

    • Anonyymi

      Lapualaisia bööniä on ihan kiva duunata.
      T. Sköde ääsjoelta

    • Lapualla kaikilla naisilla riippuu tissit. Ja syy yksinkertainen veli poijat imee vaikka siskon nisistä maitua

    • Anonyymi

      Paskako teidän kukkaniityllä haisee?.

      • Anonyymi

        Sillä ne kasvaa ja kukoistaa. Komiammin kuin sun kituvat voikukat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      101
      5277
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      62
      3934
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      26
      3455
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      81
      2516
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1939
    6. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      406
      1855
    7. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      6
      1768
    8. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      30
      1691
    9. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      47
      1617
    10. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      17
      1565
    Aihe