Lapualaiset Naiset

KauhavaltaSeurattuna

Kauniita ja mukavia ovat, tuoksukin on kuin kesäsateen jälkeinen kukkaniitty.

Hyvä meille muille, että lapualaisista miehistä ei vastaavasti voi mitään näin erikoista sanoa. Etenkään tuohon tuoksu asiaan.

Pitääkö paikkansa edelleen (näin ainakin oli 90-luvun lopulla), että lapualainen "uros" ei tohdi ruhaa kauemmas ilman äiteetä kunnes on noin 30 vuotta täyttänyt? Vai ollaanko nyt jo lähempänä 40 vuotta?

18

1251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FaktaJuttuja

      Lapualla rupes 2004 näkymään färi-televisio niin se vähensi paljon tuota liikkumista.

    • kaikennähäny

      Lapualla on se mastonvalosyndrooma, äireen pöyristä ei kovin kauas uskalleta. Aika moni nelikymppinenkin urho kurvaa vielä autollaan äireen pihaan, ja kävelee lihapadan ääreen. Ja tyypilliseen lapualaiseen tapaan, kiittämättä pois. Lapualla puhutaan vain asioista, ei kehuta, ei kiitellä.

    • LisääFaktoja

      2010 ensimmäiset GSM puhelimet saapui Lapualle, siihen asti nämä oli pitäny yhteyttä lähinnä LA-puhelimella ja huutelemalla toisilleen matkakeskuksen pihassa.

      Matkakeskuksen purkaminen ja tekniikan kehittyminen on johtanut siihen, että nykyään nämä "sankarit" istuu pelkästään kotona, syö atrian pinaattilättyjä ja lähettelevät toisilleen V. Kosolan kuvia, kuvitellen olevansa koviakin poikia.

    • lumistasellaista

      Hyvvaa naistenpaivaa

    • NAISTENpäivän_havainto

      Tämä ketju on jälleen todiste miesten jälkeenjääneisyydestä. Ei älyä tämän vertaa. Luonnonlaki että syrjäytyvät. Tyhjä täyttyy väistämättä, sekin on luonnonlaki. Turha tuollaisten on marista maahanmuuttajista ja vastaavista.

    • Ihmettelyä6

      Kokemuksella lapualainen nainen on Farmari-messuilla aikamoinen ukkomiesten paneskelija.

      • Anonyymi

        Mikä sen nimi on? Vois soittaa.


    • Kauniita ovat mutta tykkäävät enemmän ruskettuneista kuin meistä kalkkilaivan kapteeneista. :/ https://aijaa.com/hG3qYW

      • Anonyymi

        Jahas, uimala on aukaastu. Hellettä luvattu. Pitää kysyä akalta, notta onko tualla uinninvalavojalla eres tyälupaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jahas, uimala on aukaastu. Hellettä luvattu. Pitää kysyä akalta, notta onko tualla uinninvalavojalla eres tyälupaa.

        Kuka sitä ylipäätään mitään lupaa kysyy mihinkään? https://aijaa.com/qoFuHI


    • Anonyymi

      peruskoulu ajoilta muistan että tytöt tuoksuivat navetalle ennenmin kuin kukkasille

      • Anonyymi

        Se oli heinälato, ei kukkaketo jolta ne haisi.


    • Anonyymi

      Yli 80v äiteemuari patisteli 60 vuotiasta peräkamarista kurkkivaa aikamiespoikaa kattelemahan jo viimeinkin työpaikan. No poika siitä riamastuu ja huuti äiteellensä, notta kyllä sitä tenavia ollahan tekemäs mutta niistä ei sitte kumminkaan hualehrittaasi. ( kauhavalainen kansanperinne )

    • Onko teidän perinne vielä voimassa. Eli tyrmäys tipoilla nainen baarista mukaan, aamulla äitin tuorettta tissi maitua kaffihi

    • Anonyymi

      Lapualaisia bööniä on ihan kiva duunata.
      T. Sköde ääsjoelta

    • Lapualla kaikilla naisilla riippuu tissit. Ja syy yksinkertainen veli poijat imee vaikka siskon nisistä maitua

    • Anonyymi

      Paskako teidän kukkaniityllä haisee?.

      • Anonyymi

        Sillä ne kasvaa ja kukoistaa. Komiammin kuin sun kituvat voikukat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      138
      1456
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      110
      1203
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1033
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      974
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      871
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      823
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      722
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      676
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe