EU:n kuninkaaksi ?
Olisikohan Lipposella vielä mahdollisuus päästä
7
308
Vastaukset
- RKPn.tiedottaja
Tottakai!
Se on SDP:läisenä, maksullisena RKP:n myötäilijänä saanut freukkaläpykän (https://fi.wikipedia.org/wiki/Axel_Olof_Freudenthal_-mitali). Se on hieno kunnianosoitus sisarpuolueelta RKP:ltä (Rasistinen Kolonialistien Puolue).
Miksi mieleeni ui salakavalasti inhottava käsite "poliittinen huoraaminen"? Stubbhan liennee myös käytettävissä.
Hän mielellään(???) alkaa myöskin EUn kuninkaaksi, kerrottuaan el politico -lehdelle, että Suomen media on niin perseestä, että paree kiikuttaa lahjakkuus kauas etelään, missä paskanjauhantaa pepsådenthymy päällä, arvåstetaan vielä kåvin.- 32514711
Lipponen on mestari tuhlaamaan toisten rahoja. Puhemiehenä Lipponen pisti haisemaan Eduskunnan rahat. Svenska Nu verkoston puheenjohtajana on onnistunut vedättämään svekojen rahat. Venäjältä on tullut vielä kaasuputkikonsultoinnista lisää.
Enää ei Paavo pääse rahoista nauttimaan. Kihti vaivaa ja sydäri iski.- Paavo-L
Tarinan opetus: pakkoruotsittajalla on paskainen loppu.
- ettekötiedä
Antakaa nyt Paavon olla rauhassa. Paavo on käynyt läpi suuren leikkauksen.
- helsingfors
Man kan väl lämna en gammal sjuk människa ifred.
Paavolla oli mahdollisuus torpata pakkoruotsi ja lopettaa suomenkielisten lasten koulukiusaaminen. Tuskin hänelle annetaan mitään rauhaa edes haudassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1362031
- 1211425
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3261187Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401170Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631122IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk01112- 1411099
- 491079
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470947Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98935