Olisikohan Lipposella vielä mahdollisuus päästä

EU:n kuninkaaksi ?
7313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tottakai!
Se on SDP:läisenä, maksullisena RKP:n myötäilijänä saanut freukkaläpykän (https://fi.wikipedia.org/wiki/Axel_Olof_Freudenthal_-mitali). Se on hieno kunnianosoitus sisarpuolueelta RKP:ltä (Rasistinen Kolonialistien Puolue).

Miksi mieleeni ui salakavalasti inhottava käsite "poliittinen huoraaminen"?

Äänestä

Stubbhan liennee myös käytettävissä.

Hän mielellään(???) alkaa myöskin EUn kuninkaaksi, kerrottuaan el politico -lehdelle, että Suomen media on niin perseestä, että paree kiikuttaa lahjakkuus kauas etelään, missä paskanjauhantaa pepsådenthymy päällä, arvåstetaan vielä kåvin.

Äänestä

Lipponen on mestari tuhlaamaan toisten rahoja. Puhemiehenä Lipponen pisti haisemaan Eduskunnan rahat. Svenska Nu verkoston puheenjohtajana on onnistunut vedättämään svekojen rahat. Venäjältä on tullut vielä kaasuputkikonsultoinnista lisää.
Enää ei Paavo pääse rahoista nauttimaan. Kihti vaivaa ja sydäri iski.

Äänestä
  • Tarinan opetus: pakkoruotsittajalla on paskainen loppu.

    Äänestä

Antakaa nyt Paavon olla rauhassa. Paavo on käynyt läpi suuren leikkauksen.

1Äänestä
  • Man kan väl lämna en gammal sjuk människa ifred.

    1Äänestä

Paavolla oli mahdollisuus torpata pakkoruotsi ja lopettaa suomenkielisten lasten koulukiusaaminen. Tuskin hänelle annetaan mitään rauhaa edes haudassa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunkkupaavo kirjoitti:

EU:n kuninkaaksi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu