Kolleegana suosittelen ratissa istuvalle muutamia lisätunteja autokoulussa.Olipa varsinainen ammattilaisen suoritus tänä aamuna Tuusulan moottoritiellä.Tiedoksi kyseiselle taksille ettei moottoritiellä ohitella väärältä puolelta (autokoulu kertoo sulle kumpi on se oikea puoli).Kiilaava ajotyyli ei muutenkaan ole kovin laadukkaan oloista,asiakkaankaan silmissä.Pakko ei ole myöskään provosoitua ja päästä ohi jos joku sattuu ajamaan paremmalla autolla kuin itse.
taksille 239 Helsinki
nomeseno
7249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On sulla vaikeata, on on. Että oikein piti kirjoittaa tänne moisesta? Elämäsi on tyhjää täynnä...
Tälläiset kommentit pilaa taksin mainetta. Aloittajalla selkeästi pyrkimys parantaa laatua ja sitten tuollaiset takakammarin pojat aina pilaa kaiken.
nomesenolle terveiset että siirtyy vanhalle tuusulantielle ajamaan jos ei kestä BMW 535X ohitusta.
Ja aloittajalle sen verran, että jos joku menee motarilla vasemmalle kaistalle,, eikä sitten menekään ohi vaan jää siihen onanoimaan, itse ainakin vedän oikealta ohi...
Tuusulantien kuninkaat huutelee.
Lentokentältä Helsinkiin on noin 22 minuutin ajomatka. Josta moottoritietä on 10km, eli 6 minuuttia moottoritiellä.
Jos ei alan tiukimmat ammattilaiset pysty tota kuuden minuutin aikaa hoitamaan, ilman että pitää ohitella oikealta, haastaa, asennoitua onanoimiseen ja kaikkeen muuhun mieltä ylentävään, niin aika heikkoa on.
En tule koskaan käyttäämään taksipalveluita, ellei ole aivan pakko. Ja ei, ei ole rahasta kiinni vaan ihan siitä, että koulujakäymättömien möhömahojen palvelu suhteessa maksettuun hintaan on vain luokattoman huonossa suhteessa.
Haluaisin kysyä nimimerkiltä mistä tiedät kuljettajan koulutustason? Kielitaidoton, naisten raiskaaja, pedofiili, laiha ja trendipelle kuljettaja on parempi kuin turvallinen kielitaitoinen möhömaha, joka on vielä hyvä asikaspalvelija ja osaa viedä asiakkaan pyydettyyn osoitteeseen. Kuljettajissa on KTM, pappeja, diploomiinsinöörejä ja jokunen lääkäri jotka ovat haluneet tehdä muutakin kun ns. oman alansa töitä. Joten olisi ehkä parempi pitää mölyt mahassa jos ei mitään tiedä.
"Tieliikenneasetus
2 luku Liikenne moottoritiellä ja moottoriliikennetiellä
7§ Edellä kulkeva ajoneuvo on moottoritiellä ohitettava vasemmalta. Milloin kuitenkin ajoneuvot ajavat jonossa tai käyttävät opastusmerkein tietylle liikennesuunnalle tarkoitettuja ajokaistoja taikka milloin ohittava ajoneuvo käyttää linja-autokaistaa, on edellä kulkevan ajoneuvon ohi ajaminen oikealta ajokaistaa vaihtamatta sallittu."
http://www.finlex.fi/fi/laki/alkup/1982/19820182