ja liittyvätkin ensi eduskuntavaalien rökäletappionsa jälkeen kokoomukseen.
Persut ovat kokoomuslaisia
osxzdytst
12106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kyykkyköyhat alkaneet pervareiksi. niin se kylla tuntuu olevan ja menevan.
Persujen kerma on varakasta väkeä kuten puheenjohtajaksi pyrkivä Terho, Soini, Jussi Niinistö, Meri ym. persujen kuohukerma.
PeSujen äänestäjät eivät ole koskaan porvareita, eikä oikeistolaisia. Se tuo raha tekee köyhästäkin pikkuporvarin, niin kuin hyvin olemme huomanneet demareista. Jos saa ostettua velkarahalla omakotitalon ja auton siihen pihalle, niin sitä ollaan sitten niin porvaria että.
Persut ovat porvaripuolue. Jos demari loikkaa kokoomukseen se äänestää toki silloin porvareita. Näin se menee.
Bemari kokkare on jo huvittavuudessaan suorastaan koomista.
Perseaukinen kolli ajaa bemarilla ja julistautuu kokoomuslaiseksi vaikka tulot ovat luokkaa 2000 euroa kk. voiko tyhmempää tyyppiä enää olla?
juujujuuuu ja vihervassarit sitten ovatkin kristillisdemokraatteja ja kommunistejaliberaaleja
Ja persut ovat porvareita.
Persujen kannattajat ovat entisiä kommareita tai helluntailaisia. Ei persuja Kokoomukseen huolita.
Kokoomuslaiset kannattavat nykyään intohimolla Eurostoliittoa eli Euroopan yhteistä kolhoosia ja kokoomuslaisissa on helluntailaisiakin joten liittohan on aivan mainio.
perSut ovat äärivasemmistolaisia, väkivltaisia stalinisteja.
Porvareita olet.
Persut ovat kokoomuksen sisarpuolue.