Törmäsin vahingossa keravan politiikka palstaan facebookissa ja hämmästyin, minkälaisella apinanraivolla vasemmisto siellä huutelee älykkäitä mielipiteitään ja arvostelee muita. Onko tuolla porukalla minkäänlaisia käytöstapoja.
Kerava Suomen vasemmistolaisin paikka
10
320
Vastaukset
- kirsileena
Se saa tahtonsa läpi, joka huutaa kovimmalla äänellä.
- joukollavaaliuurnille
Samaa mieltä! Äänekäs kannattaa olla, kun puhuu asiaa ja haluaa tulla kuulluksi.
Oikeiston diktatuuriin ei pidä alistua!
Äänestetään ja tuetaan omia edustajiamme!
- enoleropotti
Normaalia vasemmistolaista valehtelua, sitten kun joku esittää hyvän kysymyksen siihen ei vastata vaan keksitään mahdottomia tekosyitä miksi en juuri tähän vastaa tai sitten huudetaan yp:tä apuun kuin pikkulapset. Miksi kukaan edes äänestää ko. henkilöitä valtuustoon ja kaikki kyllä tietää ketä kahta tarkoitan.
- kikkakolme
Niillä kahdella taitaa olla sama sukunimi?
- vihainenmymmeli
Kommarit ulos Keravalta!
- ghklkiilto
Onko tänne kirjoittava mummo myös "we love kerava" fb-ryhmässä? ...Eipä hänen uhoamisensa siellä vaikuta yhtään sivistyneemmältä kuin haukkumansa poliitikot.
- kalewi
Ilman vasemmistoa Kerava ei olisi yhtä pystyyn kuollut kuin se on. Siitä vihervasemmisto pitää huolen.
- kerawalainen
Mut pääasia että ilmaiset kortsut on saatavana alle 25-vuotiaille NUORILLE!
- enolerobootti
Keravan vihervasemmiston nousu on nähdeksi pitkälti Kokoomuksen itsensä aiheuttamaa. Ongelmia on alkanut kertyä ja kansalaiset halusivat muutosta. Tässä muutamia syitä, miksi minun mielestäni tarvittiin muutosta:
- päätöksen teko ei ole ollut avointa
- yksi mies ollut liian pitkään vallassa
- julkisten rakenusten sisäilmaongelmat ja niiden hoitaminen
- rakentamiseen liittyvä suhmurointi
- uimahalli ja muut urheilupaikat
- kiinteistökauppoihin liittyvä suhmurointi
- keskusta-alueen rappiotila
- virkistys- ja viheralueiden suojelu - lillukanvarsiako
Nyt keskustan kalleimmille neliöille on tulossa vuokra-asuntoja, joten saadaan maksaa entistä enemmän asumistukia. Tästä toivottavasti pystyyn kuollut keskusta elävöityy ja saadaan kaljakuppilat täyteen uusia kaupunkilaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15210997
- 525250
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452463- 302153
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311270Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351196Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317902