Törmäsin vahingossa keravan politiikka palstaan facebookissa ja hämmästyin, minkälaisella apinanraivolla vasemmisto siellä huutelee älykkäitä mielipiteitään ja arvostelee muita. Onko tuolla porukalla minkäänlaisia käytöstapoja.
Kerava Suomen vasemmistolaisin paikka
10
360
Vastaukset
- kirsileena
Se saa tahtonsa läpi, joka huutaa kovimmalla äänellä.
- joukollavaaliuurnille
Samaa mieltä! Äänekäs kannattaa olla, kun puhuu asiaa ja haluaa tulla kuulluksi.
Oikeiston diktatuuriin ei pidä alistua!
Äänestetään ja tuetaan omia edustajiamme!
- enoleropotti
Normaalia vasemmistolaista valehtelua, sitten kun joku esittää hyvän kysymyksen siihen ei vastata vaan keksitään mahdottomia tekosyitä miksi en juuri tähän vastaa tai sitten huudetaan yp:tä apuun kuin pikkulapset. Miksi kukaan edes äänestää ko. henkilöitä valtuustoon ja kaikki kyllä tietää ketä kahta tarkoitan.
- kikkakolme
Niillä kahdella taitaa olla sama sukunimi?
- vihainenmymmeli
Kommarit ulos Keravalta!
- ghklkiilto
Onko tänne kirjoittava mummo myös "we love kerava" fb-ryhmässä? ...Eipä hänen uhoamisensa siellä vaikuta yhtään sivistyneemmältä kuin haukkumansa poliitikot.
- kalewi
Ilman vasemmistoa Kerava ei olisi yhtä pystyyn kuollut kuin se on. Siitä vihervasemmisto pitää huolen.
- kerawalainen
Mut pääasia että ilmaiset kortsut on saatavana alle 25-vuotiaille NUORILLE!
- enolerobootti
Keravan vihervasemmiston nousu on nähdeksi pitkälti Kokoomuksen itsensä aiheuttamaa. Ongelmia on alkanut kertyä ja kansalaiset halusivat muutosta. Tässä muutamia syitä, miksi minun mielestäni tarvittiin muutosta:
- päätöksen teko ei ole ollut avointa
- yksi mies ollut liian pitkään vallassa
- julkisten rakenusten sisäilmaongelmat ja niiden hoitaminen
- rakentamiseen liittyvä suhmurointi
- uimahalli ja muut urheilupaikat
- kiinteistökauppoihin liittyvä suhmurointi
- keskusta-alueen rappiotila
- virkistys- ja viheralueiden suojelu - lillukanvarsiako
Nyt keskustan kalleimmille neliöille on tulossa vuokra-asuntoja, joten saadaan maksaa entistä enemmän asumistukia. Tästä toivottavasti pystyyn kuollut keskusta elävöityy ja saadaan kaljakuppilat täyteen uusia kaupunkilaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949377Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki714873Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414541Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit592887Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82338Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 411364
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota481281Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242