Ei oikein osaa eikä enään ymmärrä ,aivot lyö jo tyhjää.
Mistä saan henkisiä voimia?
Ostimme viime keväänä talon joka on home talo,nyt olemme menossa oikeuteen tästä,tuntuu kuin kaikki olisi menettetty.Kukaan ei ole meidän puolella ja vaimo on täysin loppu,siis täysin.Kaikki vaikuttaa kaikkeen ,nyt tässä on jo vaimon itsemurhan hautominen ja hän on jo päätänyt tehdä sen, hän on mennyt huonompaan suuntaan vaikka on lääkitys.
Emme ole juuri kertoneet tästä muille ja emme asu tuossa talossa,kummalakaan meillä ei ole elossa vanhempia jotka tukisivat.
Ostimme viime viikolla auton koska se on pakko olla,auto olikin romu vaikka se ei nyt kallis ollutkaan mutta kun on pakko olla auto että pääsemme tuonne talolle kymmenien kilometrien päähän hoitamaan lumihommat ja veden laskua ettei jäädy ym,ja kun syrjässä nyt asumme niin kauppaankin on matkaa lähes 20km suuntaansa.
Vaimo otti raskaasti tuon auton romun jonka yksityinen myyjä sen möi meille ja nyt olemme autottomia tai romu auton omistaja jolla ei voi ajaa.
Kyllä tässä on usko mennyt kaikkeen,vaimo romahti aamulla,rukoilin polvillani ja itkin.
mitenkähän tästä voi selviytyä
5
182
Vastaukset
- Mlkko.A
Jumala sallii pahan
- ettejääavutta
Joskus Jumala vaatii kaiken ja tyhjentää ihmisen täysin. Itsekin menetin suuren omaisuuden, puolison ja koirakin piti lopettaa ennenaikaasa, vaikka se oli rakkain elollinen olio maan päällä.
Kova koulu se oli mutta nyt vuosikymmenien jälkeen ymmärrän että näin piti käydä.
Kyllä Jumala on teidän kanssanne. Kun vaimo on hengenvaarassa, älä jätä häntä yksin.- ettejääavutta
Sensijaan: jätä uskonto yksin: Heitä Jumala lähimpään roskakoriin ja kutsu jäteauto. Pulaan jättävä julma, sivustaseuraava tyranni lentää roskien kera jäteuuniin eikä vainoa enää ketään.
- siisnäin
Hän kurittaa niitä joka Hän rakastaa !!
- siisnäin
Ja auttaa keitä Hän vihaa.. 2torniisukut 2001, Jumala auttoi pahaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1082284- 841995
- 531582
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai501506- 1541498
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481394Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441314Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261166- 1111135
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251094