SDP on Vantaalla suosituin puolue

Kokoomus menettää äänestäjiä. http://yle.fi/uutiset/3-9495275
20198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kokoomuslaiset paniikissa Vantaalla.

Äänestä

SDP voittaa sekä kuntavaalit että ensi eduksuntavaalit. Myös Vasemmistoliitto saa lisää paikkoja sekä kunnissa että eduskunnassa. a

Äänestä
  • Tuohan tietää pelkkää hyvää Vantaalle, saadaan lisää työvoimaa.

    Äänestä

  • hyvä.....uutinen kirjoitti:

    Tuohan tietää pelkkää hyvää Vantaalle, saadaan lisää työvoimaa.

    Kokoomus ja kepu haluavat lisää ulkomaista halpatyövoimaa Suomeen palkkoja polkemaan.

    Äänestä

Vantaalaiset haluavat näköjään lisää matuja hyysättäväksi.

Äänestä
  • Sipilän porvarihallitsu ainakin haluaa koska päästi 36 000 paperitonta matua Suomeen kesällä 2015 ja ei halua poistaa masta edes niitä jotka ovat saanett kielteisen turvapaikkapäätöksen.

    Äänestä

  • Sanoo demaritrolli. Vaikuttaa siltä, että SDP on palkannut ihan just viikon sisään lisää virkamiehiä (kuten yksi äänestäjänsäkunnastakin) trallailemaan tänne Suomi24:een... Tää on selkeesti se yks äänekkäimmistä kiekukauloista ja soskommareiden pääagitaattoreista, Sanna Marin...

    Demarit on selkeästikkin huolissaan, persuille valuvista äänistä, kun ensi kuussa koittaa kunnallisvaalit. Eikä syyttä, niin surkeaa politiikkaa sdp on tehnyt jo liian pitkään. Tääkin ed. ooleva kommariämmä, josta mainitsin hiljenee äänestysajan loputtua.

    Äänestä

  • Xnl kirjoitti:

    Sanoo demaritrolli. Vaikuttaa siltä, että SDP on palkannut ihan just viikon sisään lisää virkamiehiä (kuten yksi äänestäjänsäkunnastakin) trallailemaan tänne Suomi24:een... Tää on selkeesti se yks äänekkäimmistä kiekukauloista ja soskommareiden pääagitaattoreista, Sanna Marin...

    Demarit on selkeästikkin huolissaan, persuille valuvista äänistä, kun ensi kuussa koittaa kunnallisvaalit. Eikä syyttä, niin surkeaa politiikkaa sdp on tehnyt jo liian pitkään. Tääkin ed. ooleva kommariämmä, josta mainitsin hiljenee äänestysajan loputtua.

    Suomessa on viimeiset 12 vuotta ollut porvarihallituksia joissa joko kokoomus tai kepu ovat olleet suurin puolue eli määränneet talouspolitiikan päälinjoista.

    Äänestä

Reittä pitkin sekin punahutsu päässyt mamu-Nusiman tapaan puoluejohtoon. Nooh, mut eipä toi ole vielä osannut asioilla politikoida. Pelkkää vinkunaa ja epäasiallisuutta. Sillä ei pitkälle pötkitä. Hän koettaa selkeästikkin tukahdutustaktiikkaa meihin kansallismielisiin, mutta se on turha vaiva.

Äänestä
  • Linkki tietoosi, muutoin mutua.

    Äänestä

  • Pikkupunahutsuhan se se siellä kiekuu. Pitäähän se senkin jotain punapropagandaa inistä päivässä.

    Äänestä

  • Lenkkiävaasullekki kirjoitti:

    Pikkupunahutsuhan se se siellä kiekuu. Pitäähän se senkin jotain punapropagandaa inistä päivässä.

    Sanoo palstan 24/7 kokoomustrolli.

    Äänestä

  • Kouluttaudu ja hommaahan säkin Sanna ihan oikea ammatti, ton miesviihdyttäjän ja limanuljaska-nuoleskelijan sijasta! Sdp on tiensä päässä! Ei niillä vanhoilla sdp:n viagra-parruilla ole tommosiin polvella hytkytettäviin pikkupilluihin enää seuraavien valtakunnan vaalien jälkeen varaa.

    Äänestä

  • Suositus_sulle kirjoitti:

    Kouluttaudu ja hommaahan säkin Sanna ihan oikea ammatti, ton miesviihdyttäjän ja limanuljaska-nuoleskelijan sijasta! Sdp on tiensä päässä! Ei niillä vanhoilla sdp:n viagra-parruilla ole tommosiin polvella hytkytettäviin pikkupilluihin enää seuraavien valtakunnan vaalien jälkeen varaa.

    SDP on Suomen suurin puolue ja voittaa sekä kuntavaalit että eduskuntavaalit. Revi siitä kitisevä TROLLI.

    Äänestä

Vantaasta tehdään veroparatiisi. Kukaan ei maksa veroja. Tosin ei kukaan käy töissäkään ja sossut maksaa kaiken. Mutta mistä rahat?
Toisaalta ketä Vantaa kiinnostaa,,luuserien kaupunki.

Äänestä
  • Katkera kokoomuslainen Vantaalta nyyhkii.

    Äänestä

Vantaan kaupunginjohtajan ja VVO:n kähmintä on suositus äänestää SDP:ta ainakin jos haluaa tukea kaupungin varojen väärinkäyttöä.

Äänestä

Rinne haluaa laittomille maassaolijoille annettavan väliaikaisen oleskeluluvan, pakkopalautusten sijaan.

Käsittämätöntä. Täysmatuttajahan tuostakin pönöttäjästä kuoriutui.

Ei jatkoon.

Äänestä
  • No mut hei, come on man! Me SDP:ssä tarvitaan näitä äänestäjiä! Mamut, pakolaiset ja paperittomat, mitä väliä?! Kunhan vaan saadaan ääniä jostain revittyä ja tulot pysyy kohdillaan! Millään muulla ei ole nyt väliä.

    SDP! Sdp! Sdp! Sdp! Sdp!

    Äänestä

Kokkareilla kyllä melkoinen syöksykierre. Putookohan vielä vihreiden taakse?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zsdikydrft kirjoitti:

Kokoomus menettää äänestäjiä. http://yle.fi/uutiset/3-9495275

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu