Ampparit blokkaa lähteistään kilpailijat!

Puolueeton_joopa_joo

Ampparit siirtyi Otavan omistukseen muutama vuosi sitten ja pahin skenaatio näyttää toteutuneen. Uuden johdon syrjäytettyä alkuperäiset perustajat muodostettiin julkaisuneuvosto, joka jatkossa päättää Amppareihin lisättävistä lähteistä. Julkaisuneuvosto toimii suljettujen ovien takana eikä käy julkista keskustelua päätöksistä.

Viimeisimmässä julkaisuneuvoston kokouksessa hylättiin Amppareiden omistuksessa olevan Muropaketti.com -sivuston kilpailijan io-tech.fi hakemus. Varsin hämärää puuhaa, että uutiskerääjä blokkaa kilpailijat pois! Amppareiden kilpailija High.fi sen sijaan on lisännyt io-techin lähteisiin.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Ampparit#Puolueettomuus
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/121895-miten-kay-puolueettomuuden-ampparit

9

2252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ampparitpampparit

      Mitä virkaa on uutiskerääjällä, joka sensuroi uutisia etukäteen?

    • Masa__K
    • Leipätyö

      Otavako julkaisisi vagina orgasmi tissi pylly penis uutisia.onpas aikoihin eletty. Kukahan niitä sinne kirjoittelee. Onnittelen osaamisesta.

    • rbot

      Uusi ampparit on ihan karsea. Ite käytän nykyään rbot.fi uutiskeräintä. Valikosta löytyy erilaisia teemojakin.

    • uusikäyttäjä123454

      Surkeaksi on kyllä mennyt. Myöskään ampparit sovellus ei enää toimi. Vaihdoin sitte High.fi appiin. Löytyy Androidille, iPhonelle ja Windows Phonelle.

    • onsevaan123212

      Tosi huono toi uusi ampparit! Vaihtoon meni. Rbot.fi paljon parempi

    • Jjgfsar

      Mainostatteko Te täällä?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      20
      13819
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      153
      5440
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      199
      5076
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      68
      4176
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3541
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3048
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      12
      2842
    8. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      36
      2479
    9. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      275
      2056
    10. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      1801
    Aihe