Miksei laittomia ihmisiä saada Suomesta ulos?

Muissa maissa poliisi ja tarvittaessa armeija toimii ja poistaa maasta siellä laittomasti olevat. Suomessa annetaan telttakylän vain laajentua ja rikolliset siellä puuhaavat ties mitä.
81689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 81

Vanhimmat

Niin nämä laittomat saastat kyllä lähtevät nopeasti vittuun täältä

Äänestä
  • Suomen kädettömät ja munattomat pellet ei saa häädettyä edes kupillista kusta pois maastamme !

    1Äänestä

  • Mutta ylinopeuksia kyttäävät mielellään ja viritettyjä mopoja näin keväisin...

    Äänestä

Laittomasti maahan tulleet ja hylkäävät päätöksen saaneet miesmatut on toimitettava pois Suomesta. Jos ei poliisi tee ulkomaalaisvalvontaa, kansan on otettava oikeus omiin käsiinsä. Laittomien laiton leiriytyminen pääkaupungin keskustassa on viranomaisilta typeryyden huippu. Laittomilla ei ole oikeutta osoittaa mieltään. Heidän on poistuttava maasta välittömästi. Laittomia mielenosoittajia suosivia ja laittomuuteen kannustavia henkilöitä on rangaistava. Ei ole oikein ,että Ev.lut pappi kannustaa laittomuuteen ja on järjestämässä laittomuuteen yllyttävää mielenilmausta. Laittomuuteen yllyttävä pappi on erotettava.
Jokainen vielä kirkkoon kuuluva ! On viimeistään aika erota.
Kirkkokin on kulttuurimarxilaisuuden saastuttama. Muutos on saatava aikaan.

1Äänestä
  • "Jos ei poliisi tee ulkomaalaisvalvontaa, kansan on otettava oikeus omiin käsiinsä.
    Laittomia mielenosoittajia suosivia ja laittomuuteen kannustavia henkilöitä on rangaistava."

    Penaalin terävin kynä taas ollut asialla herkkänä hetkenään.
    Millainen ihminen vaatii kansaa ryhtymään oikeudettomiin tekoihin ja samaan aikaan edellyttää rangaistavaksi toisia, joita ei vielä oikeusvaltiossa säädetyllä tavalla ole tuomittu?

    Äänestä

  • Omaa maatansa ja kansaansa puolustava. Kyllä ne laittomat telttailijat on vaan tuomittu maasta poistettavaksi, halusit sinä sitä tai et.

    Äänestä

  • älä.kitise kirjoitti:

    Omaa maatansa ja kansaansa puolustava. Kyllä ne laittomat telttailijat on vaan tuomittu maasta poistettavaksi, halusit sinä sitä tai et.

    Keppihevonen vaatii toisia tekemään laittomuuksia puolestaan ja tekee siinä sivussa itse tilin

    Äänestä

Ei kehoitti ottamaan säilöön ne joilla kielteinen päätös jos eivät lähde. Suomi ei noudata kehoitusta

Äänestä
  • Miksei noudata?

    Äänestä

  • Koska asiasta päättävillä ei ole selkärankaa.

    Äänestä

onneksi niillä on vaan narua , vaan mites , sitten kun löytyy dynyä tms. toimiiko hallituksen hönöt silloinkaan , jos ja kun, joku musu pamauttaa pommilla ittesä ilmaan keskellä rautatie asemaa,.. hokevat varmaan "kyllä se siitä". pääasiahan niille on että suuret palkat juoksee. ..I.,

Äänestä
  • Ei pidä unohtaa "yksittäistapauksia" joissa käytetään rekkaa tai bussia.

    Äänestä

  • Olisko jollain rekkamiehellä itsariaikeita?

    Äänestä

Siksi , että meillä on nkokoomuslainen sisäministeri , joka ei ole tehtäviensä tasolla , ja muutoinkin kokkareet hyötyvät turvapaikkabisneksestä.

Äänestä
  • kokkare opetusministeri milla magiakin , vaan jatkaa koulutuksen kiristämis keitoksiensa tusaamista.. tyyliin rikkaille vain oikeus opiskeluun.

    Äänestä

  • hallitus jossa päättää. KESKUSTA JA KOKOOMUS EI TEE MITÄÄN. laittomien leiriläisten poistamiseksi maasta, .JOTEN ÄLKÄÄ ÄÄNESTÄKÖ NÄIN SAAMATTOMIA PUOLUEITA.

    Äänestä

Suomi poliisi on täynnä ämmiä. Pahin se joku pomo, joka myös työpaikka kiusaaja.

1Äänestä
  • Risikko, KOK käskyttää suomalaisista poliiseista ämmiä.
    Sipilä, KEPU, rahtasi näitä irakkeja, afgaaneja, pahimpia "Ruotsin pakolaisia" ainakin 36.000 kpl Suomeen.
    Miten voi olla mahdollista että KEPUssa ja KOKoomuksessa vallan ovat nyt 2010-luvulla kaapanneet maanpetoksellista toimintaa harrastavat poliitikon ketkut, lahjotut paskiaiset???
    Varastavat suomalaisilta - lahjoittavat ryöstösaaliinsa matuille, muslimeille, irakeille, afgaaneille, somaleille. huh huh .

    Äänestä

  • Piti tämäkin nähdä.
    KEPU ja KOKOOMUS tulisi kieltää maanpetoksillisina rikollisjoukkoina.
    Sieltä ne Suomen kansanviholliset (nro 1 Sipilä ja n:ro 2 Orpo) tänä päivänä näyttää löytyvän.
    Voi hulluuden hulluutta.

    Äänestä

Jos noille saisi tehdä mitä huvittaa, olisin jonossa ensimmäinen.

Äänestä

Pariisin rauhansopimuksen mukaan Suomessa ei saa olla "fascisminkaltaisia" järjestöjä. Sillä perusteella kokoomus on laiton organisaatio. Miksi kokoomusta ei ole karkotettu Suomesta?

Äänestä
  • Pyyhi nyt jo perseesi sillä muinaisella rauhansopimuksella!

    Äänestä

  • kakkipaperia kirjoitti:

    Pyyhi nyt jo perseesi sillä muinaisella rauhansopimuksella!

    Meinaat että pitäisi taas ryhtyä sotimaan Venäjää vastaan? Sittenhän on hyvä että meillä on maassa sotakokemusta omaavia nuoria ja salskeita miehiä. Ei heitä missään nimessä pidä ainakaan poistaa maasta, vaan käyttää potentiaali hyödyksi.

    Äänestä

lepsulandiassa em. joukot vain palvoo mamuja,mutta kantavaki on heidan silmatikkuna kaikessa pahimpana. em. vikaloiset ovat suoraan per--ceesta.

Äänestä
  • Mielestäni Suomi on tällä hetkellä enemmänkin "lestalandia".

    Äänestä

Suomesta ulos...sitä en tiedä,kyllä senkin pitäisi onnistua. Mutta kyllä tuo mielenilmausleiri poistetaan jos helsingin päättäjät niin haluaisivat. Pahus vaan kun nämä kyseiset päättäjät ovat pitkälti vihervasemmistolaisia,joten leireily jatkunee...
Mielenilmauksellahan on laki takanaan,mutta vaaran,häiriön ,siisteyden ym syiden perusteella se voitaisiin kyllä siirtää. MUTTA HELSINGIN PÄÄTTÄJÄT EIVÄT HALUA.

Äänestä

leirin vieressä olevien liikkeiden hoitajatkin peloissaan, kun lössillä tulevat kauppaan.. "ostoksille". nauraen lähtevät kaupasta. tavaraa taskuissa , jota tietty eivät ole vaivautuneet maksamaan, näin niitä rinkeby jengejä syntyy. prkl

Äänestä

Mitenkä Suomessa suhtauduttaisiin laittomiin maahantulijoihin jos heillä olisi aseet kädessä? Uskallettaisko tehdä yhtään mitään, kun on ne kansainväliset sopimukset ja kaikki.

Äänestä

Oikeuslaitos,poliisi ja päättäjät ovat tehneet itsestään täysiä pellejä.
Kansan pitäisi kunnioittaa näitä tahoja,mutta nyt suurta osaa ihmisiä
vain vituttaa näiden munaton touhu.Itseään saavat syyttää jos täällä
alkaa kansannousu tätä järjestelmää vastaan.

Äänestä
  • Voitko tarkentaa miten aiot kansannousullasi "pinna_kiristyy" parantaa Suomen tämänhetkistä tilannetta?
    Vaalit ovat tulossa, oleellisesti varmempi keino vaikuttaa yhteisen edun toteutumiseen on käydä äänestämässä sellaisia henkilöitä, joilla on kykyä ja halua yhteisen edun mukaiseen toimintaan. Puolueiden jäseninä ehdokkaat todennäköisesti saavat sinunkin äänesi päättäjien arvioitavaksi, jos saat esittely- ja toteuttamiskelpoisen aineiston valmiiksi. Edellisenä oleva kommenttisi ei juurikaan vaikuttavuudellaan häikäise.

    Äänestä

  • Kansannousu on hyvin mahdollinen vaihtoehto Suomessakin. Yhteiskuntarauha riippuu ihmisten luottamuksesta hallintoon ja viranomaisiin /koko järjestelmään. Kun se luottamus murenee kuten nyt ja saman aikaan valtaeliitti demonisoi esim maahanmuuttokriitiset ryhmät niin usko järjestelmään ja poliittiseen vaikuttamiseen hiipuu.

    Ihmisten usko vaalien kautta tapahtuvaan muutokseen on murentunut . Ensinnäkin kaikki nykyiset puolueet ovat ns. polittisesti korrekteja viimeistään silloin kun hallitusneuvotteluja käydään jotta he voisivat jaka yhteisen hiekkalaatikon. Toisekseen valehtelu ja kansan sumutus on täysin häikäilemätöntä.

    Jokaisella on omat rajansa ja kun tietyt rajat ylitetään ihminen muuttuu hyvin arvaamattomaksi. Ihminen toimii käyettävissä olevin keinoin puolustaessaan itseään/ perhettään, väkivalta on geneettisesti sisäänrakennettu jokaiseen. Siinä vaiheessa yhteiskuntarauhaa ei pidetä yllä puheilla suvaitsevaisuudesta tai solidaarisuudesta.
    Päättäjien omahyväisyys, sorto ja suoranainen typeryys on usein ollut syy kansannousuun, Suomi ei tule olemaan poikkeus.

    Äänestä

  • nostra2 kirjoitti:

    Kansannousu on hyvin mahdollinen vaihtoehto Suomessakin. Yhteiskuntarauha riippuu ihmisten luottamuksesta hallintoon ja viranomaisiin /koko järjestelmään. Kun se luottamus murenee kuten nyt ja saman aikaan valtaeliitti demonisoi esim maahanmuuttokriitiset ryhmät niin usko järjestelmään ja poliittiseen vaikuttamiseen hiipuu.

    Ihmisten usko vaalien kautta tapahtuvaan muutokseen on murentunut . Ensinnäkin kaikki nykyiset puolueet ovat ns. polittisesti korrekteja viimeistään silloin kun hallitusneuvotteluja käydään jotta he voisivat jaka yhteisen hiekkalaatikon. Toisekseen valehtelu ja kansan sumutus on täysin häikäilemätöntä.

    Jokaisella on omat rajansa ja kun tietyt rajat ylitetään ihminen muuttuu hyvin arvaamattomaksi. Ihminen toimii käyettävissä olevin keinoin puolustaessaan itseään/ perhettään, väkivalta on geneettisesti sisäänrakennettu jokaiseen. Siinä vaiheessa yhteiskuntarauhaa ei pidetä yllä puheilla suvaitsevaisuudesta tai solidaarisuudesta.
    Päättäjien omahyväisyys, sorto ja suoranainen typeryys on usein ollut syy kansannousuun, Suomi ei tule olemaan poikkeus.

    Niin, ja miten ajattelit kansannousullasi parantaa Suomen tämän hetken tilannetta? Kiteytettynä olennaiseen, please.

    Äänestä

  • grlwichf kirjoitti:

    Niin, ja miten ajattelit kansannousullasi parantaa Suomen tämän hetken tilannetta? Kiteytettynä olennaiseen, please.

    Yleensähän kansannousujen seurauksena kiinteä omaisuus jaetaan uudelleen.

    Kansannousu on vähän kuten maanjäristys. Paine kasvaa pikkuhiljaa, sitten on kertarytinä ja taas hetken aikaa rauhallisempaa.

    Äänestä

  • grlwichf kirjoitti:

    Niin, ja miten ajattelit kansannousullasi parantaa Suomen tämän hetken tilannetta? Kiteytettynä olennaiseen, please.

    Pyrkimys on kohti järjestystä ja turvallisuutta sekä valtion olemassaolon turvaaminen. Koska nykyinen hallinto ei pysty poistamaan edes laittomasti maassa olevia ulkomaalaisia joukkioita on syytä epäillä se ei kykene puolustamaan valltiota ja kansalaisa muitakaan uhkia vastaan. Valtion tunnusmerkit valvotuista rajoista ja toimivasta lainsäädännöstä ovat katoamassa Suomesta.

    Rajavalvontahan on jo pettänyt täydellisesti, jokin ulkovalta voisi lähettä tänne prikaatin taistelijoita keskelle helsinkikä leiriytymään ja vaatiman täyttä ylöspitoa.

    Äänestä

  • dljhferug7i45 kirjoitti:

    Pyrkimys on kohti järjestystä ja turvallisuutta sekä valtion olemassaolon turvaaminen. Koska nykyinen hallinto ei pysty poistamaan edes laittomasti maassa olevia ulkomaalaisia joukkioita on syytä epäillä se ei kykene puolustamaan valltiota ja kansalaisa muitakaan uhkia vastaan. Valtion tunnusmerkit valvotuista rajoista ja toimivasta lainsäädännöstä ovat katoamassa Suomesta.

    Rajavalvontahan on jo pettänyt täydellisesti, jokin ulkovalta voisi lähettä tänne prikaatin taistelijoita keskelle helsinkikä leiriytymään ja vaatiman täyttä ylöspitoa.

    Perustuuko ajatelmasi Suomalaisten viranomaisten laatimiin arvioihin, vai onko kyseessä oman päättelykykysi tuotos.

    Äänestä

  • Nämä Suomalaisten viranomaisten arvioinnit ovat olleet jo muutaman vuoden pelkkä vitsi! Hyvin meni kelankin arviointi toimeentulohakemusten suhteen...

    Äänestä

  • sirkushuveja.ei.leipää kirjoitti:

    Nämä Suomalaisten viranomaisten arvioinnit ovat olleet jo muutaman vuoden pelkkä vitsi! Hyvin meni kelankin arviointi toimeentulohakemusten suhteen...

    Suomi kuuluu edelleen maailman hyvinvointivaltioiden kärkimaihin, millä tavoin kansannoususi parantaisi Suomen tilannetta nykyisestään jäi edelleen hieman kaipaamaan tarkennusta.

    Äänestä

  • Höpöhöpö, Suomi hyvinvointivaltiona kupla on puhjennut jo ajat sitten! Jopa Turkissa ihmiset olivat onnellisempia kuin suomessa ja pisatulokset laskee kuin lehmän häntä. Väkivaltainen maa, jossa tehdään paljon itsemurhia ja henkirikoksia. Ei tuohon hyvinvointivaltioon kukaan ole uskonut enää vuosiin, paitsi ehkä päättäjät pitävät vielä siitä illuusiosta kiinni.

    Äänestä

  • grlwichf kirjoitti:

    Perustuuko ajatelmasi Suomalaisten viranomaisten laatimiin arvioihin, vai onko kyseessä oman päättelykykysi tuotos.

    Eiköhän jokainen näe ihan itse että viranomaisten kuin vastuullisten poliitkkojenkin kyky arvioida tilanne ja toimia on heikkoa. Jos laittomasti maahantunkeutuva joukkio voi viikkotolkulla leiriytyä keskelle pääkaupunkia viranomaisten kykenemättä palauttamaan järjestystä, on tilanne hälyttävä.

    Asian tekee erityisen vakavaksi se että leiriytyminen jo sinällään on kiellettyä Helsingissä. Vastuullinen viranomainen eli poliisi jonka tulisi valvoa lakia ja järjestystä tekee tahallisen törkeän virkarikoksen salliessaan leiriytymisen. Viranomaisiin ei siis voi enää luottaa , he ovat yhtä rikollisia kuin tuo joikkiokin.

    Äänestä

  • grlwichf kirjoitti:

    Suomi kuuluu edelleen maailman hyvinvointivaltioiden kärkimaihin, millä tavoin kansannoususi parantaisi Suomen tilannetta nykyisestään jäi edelleen hieman kaipaamaan tarkennusta.

    Hyvinvointivaltion peruskivi on ollut järjestys ja laki. Jos tänne voi tulla Lähi-idästä/Afrikasta vaatimaan että teidän on elätettävä meidät niin hyvinvointivaltio ei tuota kauaa kestä. Tulijoita nimittäin riittää enemmän kuin meillä rahaa.

    Laittoman maahantunkeutumisen estäminen on edellytys että hyvinvointivaltio voi jatkossa olla olemassa. Joko sen hoitaa viranomaiset tai kansa ottaa sille kuuluvan vallan omiin käsiin ja hoitaa niin viranomisetkin kuin laittoman maahantulo ongelmankin.

    Äänestä

  • Katalainen, KOK ja Pöpilä, KEPU ovat polkeneet demokratian lokaan.
    Kusevat suomalaisia silmään.
    Ryöstävät suomalaisilta - työntävät rahat loispas koille.

    Äänestä

  • meni.jo kirjoitti:

    Höpöhöpö, Suomi hyvinvointivaltiona kupla on puhjennut jo ajat sitten! Jopa Turkissa ihmiset olivat onnellisempia kuin suomessa ja pisatulokset laskee kuin lehmän häntä. Väkivaltainen maa, jossa tehdään paljon itsemurhia ja henkirikoksia. Ei tuohon hyvinvointivaltioon kukaan ole uskonut enää vuosiin, paitsi ehkä päättäjät pitävät vielä siitä illuusiosta kiinni.

    Pystytkö nyt vihdoinkin kirjoittamaan miten edellyttämäsi kansannousu parantaisi Suomen tilannetta?

    Äänestä

  • Tuli.ja.meni kirjoitti:

    Pystytkö nyt vihdoinkin kirjoittamaan miten edellyttämäsi kansannousu parantaisi Suomen tilannetta?

    Kerro sinä neropatti ensin, miten nämä maahantulijat parantaa maamme tilannetta.

    Äänestä

  • vaietköosaa kirjoitti:

    Kerro sinä neropatti ensin, miten nämä maahantulijat parantaa maamme tilannetta.

    Maahantulijat eivät nyt kiinnosta minua, mutta se kiinnostaa miten tuolla aiemmin mainittu kansannousu parantaisi Suomen tämän hetken tilannetta.

    Äänestä

  • dslijlihl kirjoitti:

    Eiköhän jokainen näe ihan itse että viranomaisten kuin vastuullisten poliitkkojenkin kyky arvioida tilanne ja toimia on heikkoa. Jos laittomasti maahantunkeutuva joukkio voi viikkotolkulla leiriytyä keskelle pääkaupunkia viranomaisten kykenemättä palauttamaan järjestystä, on tilanne hälyttävä.

    Asian tekee erityisen vakavaksi se että leiriytyminen jo sinällään on kiellettyä Helsingissä. Vastuullinen viranomainen eli poliisi jonka tulisi valvoa lakia ja järjestystä tekee tahallisen törkeän virkarikoksen salliessaan leiriytymisen. Viranomaisiin ei siis voi enää luottaa , he ovat yhtä rikollisia kuin tuo joikkiokin.

    Olet todennut viranomaisten tehneen rikoksen, joko olet jättänyt tutkintapyynnön tai tehnyt rikosilmoituksen?
    Mitähän RL:n kohtaa he ovat rikkoneet?

    Äänestä

  • meni.jo kirjoitti:

    Höpöhöpö, Suomi hyvinvointivaltiona kupla on puhjennut jo ajat sitten! Jopa Turkissa ihmiset olivat onnellisempia kuin suomessa ja pisatulokset laskee kuin lehmän häntä. Väkivaltainen maa, jossa tehdään paljon itsemurhia ja henkirikoksia. Ei tuohon hyvinvointivaltioon kukaan ole uskonut enää vuosiin, paitsi ehkä päättäjät pitävät vielä siitä illuusiosta kiinni.

    Tai sitten päättäjillä voi myös olla enemmän tietoa tämän hetken todellisuudesta kuin sinulla.

    Äänestä

  • No minä en kansannoususta puhunut aikaisemmin sanaakaan, mutta sinä jaksat inttää ja inttää aiheesta! Ehkä olet hieman jälkeenjäänyt, koska et pysty irrottautumaan aiheesta? Kansannousu tottakai saa aina muutoksia aikaan ja näin parantaa Suomen kansan asemaa, joka nyt on olematon. Mitä enemmän kansalaisten asioita poljetaan maahan, sen kiivaammin se nousee asioitaan ja maataan puolustamaan. Olemme pieni kansa ja loppuenlopuksi kansallinen identiteettimme on vahva. Historiaamme, lähinnä sotiamme katsomalla näet mihin pieni kansa pystyy tarpeentullen.

    Äänestä

  • P.orpopieru kirjoitti:

    Katalainen, KOK ja Pöpilä, KEPU ovat polkeneet demokratian lokaan.
    Kusevat suomalaisia silmään.
    Ryöstävät suomalaisilta - työntävät rahat loispas koille.

    Kun on helppo ottaa toisilta, on myös helppo antaa toisille.
    Näinhän nyt maahanmuuttopolitiikassa toimitaan.

    Äänestä

  • lue.ymmärrä kirjoitti:

    No minä en kansannoususta puhunut aikaisemmin sanaakaan, mutta sinä jaksat inttää ja inttää aiheesta! Ehkä olet hieman jälkeenjäänyt, koska et pysty irrottautumaan aiheesta? Kansannousu tottakai saa aina muutoksia aikaan ja näin parantaa Suomen kansan asemaa, joka nyt on olematon. Mitä enemmän kansalaisten asioita poljetaan maahan, sen kiivaammin se nousee asioitaan ja maataan puolustamaan. Olemme pieni kansa ja loppuenlopuksi kansallinen identiteettimme on vahva. Historiaamme, lähinnä sotiamme katsomalla näet mihin pieni kansa pystyy tarpeentullen.

    Ihan sama mitä olet puhunut, hienoa miten vihdoinkin sait kirjoitettua pyytämästäni aiheesta valovoimaisia ajatuksiasi. Yksilöi, millaisia muutoksia kansannousu saa aikaa, joka parantaa käsityksesi mukaan Suomen tämän hetken tilannetta.
    Yritä nyt vielä vaan keskittyä olennaiseen ja jätä turhat höpinät tunteilematta.

    Äänestä

  • Tuli.ja.meni kirjoitti:

    Pystytkö nyt vihdoinkin kirjoittamaan miten edellyttämäsi kansannousu parantaisi Suomen tilannetta?

    Siten että nykyinen täysin kyvytön ja islamille alistunut valtiojohto vaihdetaan ja tilalle tulee Suomen valtion ja kansan etu ajava hallinto.

    Perustuslain mukaan valtionjohdon tulee olla lojaali ennenkaikkea Suomen ja sen kansan etua kohtaan. Nyt vaikuttaa siltä että olemme Irakin maakunta jonne voi tuostavain kävellä sisään ja esittää vatimuksia kuin natiivi kansalainen ikään

    Äänestä

hiki:n poliisit voisivat olla kaikki suu elleneitä juoksevalla numerolla.

Äänestä

Trumppi pitää saada valtiovierailulle tänne neuvomaan hyödyllisiä idiootteja!

Äänestä

Tai Putin.Venäjällä ei laittomat tyypit hypi silmille!!

Äänestä

-Lait Suomen rikottu on-
Myöskin jopa rasismiin viittaavaa eri-arvoisuutta.Suomalaiset,suomen kansalaiset eivät saisi kauaa hillua edes hesan keskustassa.Mistä johtuu tämä hampaattomuus näihin laittomasti täällä olevien sallittu oleminen .Eikö meillä laki ole sama kaikille.Vai onko vielä vieraskoreutta,ettei uskalleta toimia.

Äänestä

Mihin laittomat oleskelijat siirretään, kun yksikään valtio ei heitä halua ristikseen?

Äänestä
  • Äkäslompololla on kaunis keskiyön aurinko .Matkailuvalttina sääsket.Lohtakin saa.Mitä? Ai tämä ei kuulukaan aiheeseen,anteeksi ,piti olla matkailu ja kalastus-osiossa mutta kun ehdin jo painaa " lähetä " nappia .

    Äänestä

  • Rajan yli takaisin mistä tulivat. Tai jos kyyditään lasku kyseisen turistin kotimaahan.

    Äänestä

  • Laskuvarjollataiilman kirjoitti:

    Rajan yli takaisin mistä tulivat. Tai jos kyyditään lasku kyseisen turistin kotimaahan.

    Tulija yksin tietää, mistä tuli, vaan ei kerro suin surminkaan. Ruotsi taas ei suostu ottamaan täältä palautuspostia.

    Äänestä

  • Kontti porsaan kotiinsa ajaa.......
    Suljetaan konttiin, niin alkaa muisti kummasti palautua.
    Ja kontista pääsee vasta kunnes pas kaloinen on niin "valmis", että pötkii hädissään "turvaan" omaan kotimaahansa.

    Äänestä

EU määrää, että Suomen otetaan 60 miljoonaa. Tämä on vasta alkua.

Äänestä
  • 60 miljoonaa on vielä pientä, afrikastahan on tulossa 5-10 miljoonaa.
    Jahka saavat matkarahat kasaan.

    Äänestä

Rkp, Sdp. vasemmisto, vihreät ajavat nyt laittomast maassa olevien matujen asiaa, tavallsiien suomalaisen köyhän asiaa eivät enää aja paäinvastoin, haluttaa muslimelättejä ja raiskaajia maa täyteen ja kansa äänestää..

Äänestä

Mukavaa tulla kesällä lasten kanssa Helsinkiin reissulle, kun siellä on tämän kaltaisia "nähtävyyksiä" torilla. Varmasti myös Japanilaiset ja Kiinalaiset ym. turistit nauttivat tällaisesta kulttuuripläjäyksestä!

Äänestä

Kohta ne laittomat alkaa ryöstelee koteja ja varastaa kaupoista. Täytyy maallakin lukita ovensa yöksi ja varustautua kunnon tussarilla!

Äänestä
  • juu varustautua pitää, kohta kevät kesän tultua. alkaa ählyjen laittomuudet. . oliskos muuten konepistoolia myytävänä kodin rauhan turvaamiseksi , kun hallituskaan ei tee mitään.

    Äänestä

  • Muutama iso koira tontille juoksemaan niin pysyy ryöstelijät kaukana

    Äänestä

  • matujen herkku ruokaa on juuri koirat. tietävät miten koiria tainnutetaan ja pistetään pataan muhimaan , joten järeempää vartiontia tarvitaan. vähliikkumishälyt, kyynelkaasu kranut, suolapaukkuja persuksiin yms.

    Äänestä

  • räyhh kirjoitti:

    Muutama iso koira tontille juoksemaan niin pysyy ryöstelijät kaukana

    Mut ne raiskaa sun tyttäres, heti kun menee portista ulos.

    Äänestä

Saamaton Suomi voisi pyytää Venäjän armeijalta apua, alle tunnissa olisi asia hoidettu ja laittomat ihmiset maasta ulkona.

Äänestä
  • tuskin olisi matut ulkona maasta, vaan maan alla, mutta asia olisi jo hoidettu alta pois,, mutta eihä suomen löppöperse hallitus mitään tee... taaskaan., jääkö kantaväestö taas vain uhreiksi.,missä/mistä tuki ja turva kantaväestölle.

    Äänestä

Jo 300 ilmoittautunut lauantain mielenosoitukseen – media raivoissaan

Suomen kansallismieliset -niminen ryhmä järjestää lauantaina mielenosoituksen Helsingin Rautatientorilla, jolla laittomat maahanmuuttajat ovat pitäneet mielenosoitusleiriä useita viikkoja.

Tapahtuman retoriikka on ollut painokkaampaa verrattuna aiempiin Suomessa järjestettyihin maahanmuuttovastaisiin mielenosoituksiin. Tämä onkin saanut myönteisen vastaanoton kansallismielisten keskuudessa, minkä vuoksi sadat ihmiset ovat kertoneet osallistuvansa tapahtumaan.

Valtamedia on luonnollisesti ärsyyntynyt isänmaallisesta protestimielialasta. Vaikkei tapahtuman kutsussa puhuta mistään laittomuuksista, on media yrittänyt luoda ihmisille kuvaa järjestäytyneestä mellakoinnista.

Jostain syystä valemedia Helsingin Sanomat on virheellisesti väittänyt Vastarintaliikettä mielenosoituksen järjestäjäksi, mutta tämä ei pidä paikkaansa. Sen sijaan Vastarintaliike on mainostanut tapahtumaa ja kannustamme suomalaisia osallistumaan siihen.

Mielenosoitus järjestetään Helsingin Rautatientorilla kello 15 alkaen. Voit tutustua tapahtumaan sen Facebook-sivuilla:

https://www.facebook.com/events/393748150979993/

Äänestä
  • Siellä kannattaa käyttäytyä kaikkien hyvin rauhallisesti ja asiallisesti, se ärsyttää vielä enemmän! Eikä negatiivista kirjoittelua saada aikaan millään. Liittyisin, jollen asuisi näin kaukana!

    Äänestä

Laittomien määrä menisi nollille kun pakolaisuudessa käytettäisiin järkeä

- ELINTASOHOUKUTE pois Australian tyyliin. Tarjotaan turvapaikka ja ruoka ja terveydenhuolto mutta ei sukupolvien työllä rakennettua hyvinvointiamme

- TASA-ARVO pakolaisuuteenkin. Nyt lähtevät seikkailemaan rahakkaat jotka pystyväy maksamaan ihmissalakuljetttajille. Kaikkein kurjimmat joutuvat jäämään.

Äänestä

Mitä ovat laittomat ihmiset? Kyllähän jokaisella ihmisellä on oikeus olemassaoloonsa.

Äänestä
  • On, mutta ei Suomessa. Suomessa he ovat laittomasti maassa.

    Äänestä

  • Puutarhatontut...

    Äänestä

  • ja keijukaiset ja menninkäiset

    Äänestä

  • Ja muhamettilaiset

    Äänestä

Risikko ja Sipilä

Äänestä
  • Ahneus, yksi kuoleman synneistä.

    Äänestä

Kokoomuksen veronkiertäjät ovat ainoita Suomessa olevia laittomia ihmisiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihmettelevänä kirjoitti:

Muissa maissa poliisi ja tarvittaessa armeija toimii ja poistaa maasta siellä laittomasti olevat. Suomessa annetaan telttakylän vain laajentua ja rikolliset siellä puuhaavat ties mitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu