Muissa maissa poliisi ja tarvittaessa armeija toimii ja poistaa maasta siellä laittomasti olevat. Suomessa annetaan telttakylän vain laajentua ja rikolliset siellä puuhaavat ties mitä.
Miksei laittomia ihmisiä saada Suomesta ulos?
ihmettelevänä
81689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Niin nämä laittomat saastat kyllä lähtevät nopeasti vittuun täältä
Suomen kädettömät ja munattomat pellet ei saa häädettyä edes kupillista kusta pois maastamme !
Mutta ylinopeuksia kyttäävät mielellään ja viritettyjä mopoja näin keväisin...
Laittomasti maahan tulleet ja hylkäävät päätöksen saaneet miesmatut on toimitettava pois Suomesta. Jos ei poliisi tee ulkomaalaisvalvontaa, kansan on otettava oikeus omiin käsiinsä. Laittomien laiton leiriytyminen pääkaupungin keskustassa on viranomaisilta typeryyden huippu. Laittomilla ei ole oikeutta osoittaa mieltään. Heidän on poistuttava maasta välittömästi. Laittomia mielenosoittajia suosivia ja laittomuuteen kannustavia henkilöitä on rangaistava. Ei ole oikein ,että Ev.lut pappi kannustaa laittomuuteen ja on järjestämässä laittomuuteen yllyttävää mielenilmausta. Laittomuuteen yllyttävä pappi on erotettava.
Jokainen vielä kirkkoon kuuluva ! On viimeistään aika erota.
Kirkkokin on kulttuurimarxilaisuuden saastuttama. Muutos on saatava aikaan.
"Jos ei poliisi tee ulkomaalaisvalvontaa, kansan on otettava oikeus omiin käsiinsä.
Laittomia mielenosoittajia suosivia ja laittomuuteen kannustavia henkilöitä on rangaistava."
Penaalin terävin kynä taas ollut asialla herkkänä hetkenään.
Millainen ihminen vaatii kansaa ryhtymään oikeudettomiin tekoihin ja samaan aikaan edellyttää rangaistavaksi toisia, joita ei vielä oikeusvaltiossa säädetyllä tavalla ole tuomittu?
Omaa maatansa ja kansaansa puolustava. Kyllä ne laittomat telttailijat on vaan tuomittu maasta poistettavaksi, halusit sinä sitä tai et.
Keppihevonen vaatii toisia tekemään laittomuuksia puolestaan ja tekee siinä sivussa itse tilin
Ei kehoitti ottamaan säilöön ne joilla kielteinen päätös jos eivät lähde. Suomi ei noudata kehoitusta
Miksei noudata?
Koska asiasta päättävillä ei ole selkärankaa.
onneksi niillä on vaan narua , vaan mites , sitten kun löytyy dynyä tms. toimiiko hallituksen hönöt silloinkaan , jos ja kun, joku musu pamauttaa pommilla ittesä ilmaan keskellä rautatie asemaa,.. hokevat varmaan "kyllä se siitä". pääasiahan niille on että suuret palkat juoksee. ..I.,
Ei pidä unohtaa "yksittäistapauksia" joissa käytetään rekkaa tai bussia.
Olisko jollain rekkamiehellä itsariaikeita?
Siksi , että meillä on nkokoomuslainen sisäministeri , joka ei ole tehtäviensä tasolla , ja muutoinkin kokkareet hyötyvät turvapaikkabisneksestä.
kokkare opetusministeri milla magiakin , vaan jatkaa koulutuksen kiristämis keitoksiensa tusaamista.. tyyliin rikkaille vain oikeus opiskeluun.
hallitus jossa päättää. KESKUSTA JA KOKOOMUS EI TEE MITÄÄN. laittomien leiriläisten poistamiseksi maasta, .JOTEN ÄLKÄÄ ÄÄNESTÄKÖ NÄIN SAAMATTOMIA PUOLUEITA.
Suomi poliisi on täynnä ämmiä. Pahin se joku pomo, joka myös työpaikka kiusaaja.
Risikko, KOK käskyttää suomalaisista poliiseista ämmiä.
Sipilä, KEPU, rahtasi näitä irakkeja, afgaaneja, pahimpia "Ruotsin pakolaisia" ainakin 36.000 kpl Suomeen.
Miten voi olla mahdollista että KEPUssa ja KOKoomuksessa vallan ovat nyt 2010-luvulla kaapanneet maanpetoksellista toimintaa harrastavat poliitikon ketkut, lahjotut paskiaiset???
Varastavat suomalaisilta - lahjoittavat ryöstösaaliinsa matuille, muslimeille, irakeille, afgaaneille, somaleille. huh huh .
Piti tämäkin nähdä.
KEPU ja KOKOOMUS tulisi kieltää maanpetoksillisina rikollisjoukkoina.
Sieltä ne Suomen kansanviholliset (nro 1 Sipilä ja n:ro 2 Orpo) tänä päivänä näyttää löytyvän.
Voi hulluuden hulluutta.
Jos noille saisi tehdä mitä huvittaa, olisin jonossa ensimmäinen.
Pariisin rauhansopimuksen mukaan Suomessa ei saa olla "fascisminkaltaisia" järjestöjä. Sillä perusteella kokoomus on laiton organisaatio. Miksi kokoomusta ei ole karkotettu Suomesta?
Pyyhi nyt jo perseesi sillä muinaisella rauhansopimuksella!
Meinaat että pitäisi taas ryhtyä sotimaan Venäjää vastaan? Sittenhän on hyvä että meillä on maassa sotakokemusta omaavia nuoria ja salskeita miehiä. Ei heitä missään nimessä pidä ainakaan poistaa maasta, vaan käyttää potentiaali hyödyksi.
lepsulandiassa em. joukot vain palvoo mamuja,mutta kantavaki on heidan silmatikkuna kaikessa pahimpana. em. vikaloiset ovat suoraan per--ceesta.
Mielestäni Suomi on tällä hetkellä enemmänkin "lestalandia".
Suomesta ulos...sitä en tiedä,kyllä senkin pitäisi onnistua. Mutta kyllä tuo mielenilmausleiri poistetaan jos helsingin päättäjät niin haluaisivat. Pahus vaan kun nämä kyseiset päättäjät ovat pitkälti vihervasemmistolaisia,joten leireily jatkunee...
Mielenilmauksellahan on laki takanaan,mutta vaaran,häiriön ,siisteyden ym syiden perusteella se voitaisiin kyllä siirtää. MUTTA HELSINGIN PÄÄTTÄJÄT EIVÄT HALUA.
leirin vieressä olevien liikkeiden hoitajatkin peloissaan, kun lössillä tulevat kauppaan.. "ostoksille". nauraen lähtevät kaupasta. tavaraa taskuissa , jota tietty eivät ole vaivautuneet maksamaan, näin niitä rinkeby jengejä syntyy. prkl
Mitenkä Suomessa suhtauduttaisiin laittomiin maahantulijoihin jos heillä olisi aseet kädessä? Uskallettaisko tehdä yhtään mitään, kun on ne kansainväliset sopimukset ja kaikki.
Oikeuslaitos,poliisi ja päättäjät ovat tehneet itsestään täysiä pellejä.
Kansan pitäisi kunnioittaa näitä tahoja,mutta nyt suurta osaa ihmisiä
vain vituttaa näiden munaton touhu.Itseään saavat syyttää jos täällä
alkaa kansannousu tätä järjestelmää vastaan.
Voitko tarkentaa miten aiot kansannousullasi "pinna_kiristyy" parantaa Suomen tämänhetkistä tilannetta?
Vaalit ovat tulossa, oleellisesti varmempi keino vaikuttaa yhteisen edun toteutumiseen on käydä äänestämässä sellaisia henkilöitä, joilla on kykyä ja halua yhteisen edun mukaiseen toimintaan. Puolueiden jäseninä ehdokkaat todennäköisesti saavat sinunkin äänesi päättäjien arvioitavaksi, jos saat esittely- ja toteuttamiskelpoisen aineiston valmiiksi. Edellisenä oleva kommenttisi ei juurikaan vaikuttavuudellaan häikäise.
Kansannousu on hyvin mahdollinen vaihtoehto Suomessakin. Yhteiskuntarauha riippuu ihmisten luottamuksesta hallintoon ja viranomaisiin /koko järjestelmään. Kun se luottamus murenee kuten nyt ja saman aikaan valtaeliitti demonisoi esim maahanmuuttokriitiset ryhmät niin usko järjestelmään ja poliittiseen vaikuttamiseen hiipuu.
Ihmisten usko vaalien kautta tapahtuvaan muutokseen on murentunut . Ensinnäkin kaikki nykyiset puolueet ovat ns. polittisesti korrekteja viimeistään silloin kun hallitusneuvotteluja käydään jotta he voisivat jaka yhteisen hiekkalaatikon. Toisekseen valehtelu ja kansan sumutus on täysin häikäilemätöntä.
Jokaisella on omat rajansa ja kun tietyt rajat ylitetään ihminen muuttuu hyvin arvaamattomaksi. Ihminen toimii käyettävissä olevin keinoin puolustaessaan itseään/ perhettään, väkivalta on geneettisesti sisäänrakennettu jokaiseen. Siinä vaiheessa yhteiskuntarauhaa ei pidetä yllä puheilla suvaitsevaisuudesta tai solidaarisuudesta.
Päättäjien omahyväisyys, sorto ja suoranainen typeryys on usein ollut syy kansannousuun, Suomi ei tule olemaan poikkeus.
Niin, ja miten ajattelit kansannousullasi parantaa Suomen tämän hetken tilannetta? Kiteytettynä olennaiseen, please.
Yleensähän kansannousujen seurauksena kiinteä omaisuus jaetaan uudelleen.
Kansannousu on vähän kuten maanjäristys. Paine kasvaa pikkuhiljaa, sitten on kertarytinä ja taas hetken aikaa rauhallisempaa.
Pyrkimys on kohti järjestystä ja turvallisuutta sekä valtion olemassaolon turvaaminen. Koska nykyinen hallinto ei pysty poistamaan edes laittomasti maassa olevia ulkomaalaisia joukkioita on syytä epäillä se ei kykene puolustamaan valltiota ja kansalaisa muitakaan uhkia vastaan. Valtion tunnusmerkit valvotuista rajoista ja toimivasta lainsäädännöstä ovat katoamassa Suomesta.
Rajavalvontahan on jo pettänyt täydellisesti, jokin ulkovalta voisi lähettä tänne prikaatin taistelijoita keskelle helsinkikä leiriytymään ja vaatiman täyttä ylöspitoa.
Perustuuko ajatelmasi Suomalaisten viranomaisten laatimiin arvioihin, vai onko kyseessä oman päättelykykysi tuotos.
Nämä Suomalaisten viranomaisten arvioinnit ovat olleet jo muutaman vuoden pelkkä vitsi! Hyvin meni kelankin arviointi toimeentulohakemusten suhteen...
Suomi kuuluu edelleen maailman hyvinvointivaltioiden kärkimaihin, millä tavoin kansannoususi parantaisi Suomen tilannetta nykyisestään jäi edelleen hieman kaipaamaan tarkennusta.
Höpöhöpö, Suomi hyvinvointivaltiona kupla on puhjennut jo ajat sitten! Jopa Turkissa ihmiset olivat onnellisempia kuin suomessa ja pisatulokset laskee kuin lehmän häntä. Väkivaltainen maa, jossa tehdään paljon itsemurhia ja henkirikoksia. Ei tuohon hyvinvointivaltioon kukaan ole uskonut enää vuosiin, paitsi ehkä päättäjät pitävät vielä siitä illuusiosta kiinni.
Eiköhän jokainen näe ihan itse että viranomaisten kuin vastuullisten poliitkkojenkin kyky arvioida tilanne ja toimia on heikkoa. Jos laittomasti maahantunkeutuva joukkio voi viikkotolkulla leiriytyä keskelle pääkaupunkia viranomaisten kykenemättä palauttamaan järjestystä, on tilanne hälyttävä.
Asian tekee erityisen vakavaksi se että leiriytyminen jo sinällään on kiellettyä Helsingissä. Vastuullinen viranomainen eli poliisi jonka tulisi valvoa lakia ja järjestystä tekee tahallisen törkeän virkarikoksen salliessaan leiriytymisen. Viranomaisiin ei siis voi enää luottaa , he ovat yhtä rikollisia kuin tuo joikkiokin.
Hyvinvointivaltion peruskivi on ollut järjestys ja laki. Jos tänne voi tulla Lähi-idästä/Afrikasta vaatimaan että teidän on elätettävä meidät niin hyvinvointivaltio ei tuota kauaa kestä. Tulijoita nimittäin riittää enemmän kuin meillä rahaa.
Laittoman maahantunkeutumisen estäminen on edellytys että hyvinvointivaltio voi jatkossa olla olemassa. Joko sen hoitaa viranomaiset tai kansa ottaa sille kuuluvan vallan omiin käsiin ja hoitaa niin viranomisetkin kuin laittoman maahantulo ongelmankin.
Katalainen, KOK ja Pöpilä, KEPU ovat polkeneet demokratian lokaan.
Kusevat suomalaisia silmään.
Ryöstävät suomalaisilta - työntävät rahat loispas koille.
Pystytkö nyt vihdoinkin kirjoittamaan miten edellyttämäsi kansannousu parantaisi Suomen tilannetta?
Kerro sinä neropatti ensin, miten nämä maahantulijat parantaa maamme tilannetta.
Maahantulijat eivät nyt kiinnosta minua, mutta se kiinnostaa miten tuolla aiemmin mainittu kansannousu parantaisi Suomen tämän hetken tilannetta.
Olet todennut viranomaisten tehneen rikoksen, joko olet jättänyt tutkintapyynnön tai tehnyt rikosilmoituksen?
Mitähän RL:n kohtaa he ovat rikkoneet?
Tai sitten päättäjillä voi myös olla enemmän tietoa tämän hetken todellisuudesta kuin sinulla.
No minä en kansannoususta puhunut aikaisemmin sanaakaan, mutta sinä jaksat inttää ja inttää aiheesta! Ehkä olet hieman jälkeenjäänyt, koska et pysty irrottautumaan aiheesta? Kansannousu tottakai saa aina muutoksia aikaan ja näin parantaa Suomen kansan asemaa, joka nyt on olematon. Mitä enemmän kansalaisten asioita poljetaan maahan, sen kiivaammin se nousee asioitaan ja maataan puolustamaan. Olemme pieni kansa ja loppuenlopuksi kansallinen identiteettimme on vahva. Historiaamme, lähinnä sotiamme katsomalla näet mihin pieni kansa pystyy tarpeentullen.
Kun on helppo ottaa toisilta, on myös helppo antaa toisille.
Näinhän nyt maahanmuuttopolitiikassa toimitaan.
Ihan sama mitä olet puhunut, hienoa miten vihdoinkin sait kirjoitettua pyytämästäni aiheesta valovoimaisia ajatuksiasi. Yksilöi, millaisia muutoksia kansannousu saa aikaa, joka parantaa käsityksesi mukaan Suomen tämän hetken tilannetta.
Yritä nyt vielä vaan keskittyä olennaiseen ja jätä turhat höpinät tunteilematta.
Siten että nykyinen täysin kyvytön ja islamille alistunut valtiojohto vaihdetaan ja tilalle tulee Suomen valtion ja kansan etu ajava hallinto.
Perustuslain mukaan valtionjohdon tulee olla lojaali ennenkaikkea Suomen ja sen kansan etua kohtaan. Nyt vaikuttaa siltä että olemme Irakin maakunta jonne voi tuostavain kävellä sisään ja esittää vatimuksia kuin natiivi kansalainen ikään
hiki:n poliisit voisivat olla kaikki suu elleneitä juoksevalla numerolla.
Trumppi pitää saada valtiovierailulle tänne neuvomaan hyödyllisiä idiootteja!
Tai Putin.Venäjällä ei laittomat tyypit hypi silmille!!
-Lait Suomen rikottu on-
Myöskin jopa rasismiin viittaavaa eri-arvoisuutta.Suomalaiset,suomen kansalaiset eivät saisi kauaa hillua edes hesan keskustassa.Mistä johtuu tämä hampaattomuus näihin laittomasti täällä olevien sallittu oleminen .Eikö meillä laki ole sama kaikille.Vai onko vielä vieraskoreutta,ettei uskalleta toimia.
Mihin laittomat oleskelijat siirretään, kun yksikään valtio ei heitä halua ristikseen?
Äkäslompololla on kaunis keskiyön aurinko .Matkailuvalttina sääsket.Lohtakin saa.Mitä? Ai tämä ei kuulukaan aiheeseen,anteeksi ,piti olla matkailu ja kalastus-osiossa mutta kun ehdin jo painaa " lähetä " nappia .
Rajan yli takaisin mistä tulivat. Tai jos kyyditään lasku kyseisen turistin kotimaahan.
Tulija yksin tietää, mistä tuli, vaan ei kerro suin surminkaan. Ruotsi taas ei suostu ottamaan täältä palautuspostia.
Kontti porsaan kotiinsa ajaa.......
Suljetaan konttiin, niin alkaa muisti kummasti palautua.
Ja kontista pääsee vasta kunnes pas kaloinen on niin "valmis", että pötkii hädissään "turvaan" omaan kotimaahansa.
EU määrää, että Suomen otetaan 60 miljoonaa. Tämä on vasta alkua.
60 miljoonaa on vielä pientä, afrikastahan on tulossa 5-10 miljoonaa.
Jahka saavat matkarahat kasaan.
Rkp, Sdp. vasemmisto, vihreät ajavat nyt laittomast maassa olevien matujen asiaa, tavallsiien suomalaisen köyhän asiaa eivät enää aja paäinvastoin, haluttaa muslimelättejä ja raiskaajia maa täyteen ja kansa äänestää..
Mukavaa tulla kesällä lasten kanssa Helsinkiin reissulle, kun siellä on tämän kaltaisia "nähtävyyksiä" torilla. Varmasti myös Japanilaiset ja Kiinalaiset ym. turistit nauttivat tällaisesta kulttuuripläjäyksestä!
Kohta ne laittomat alkaa ryöstelee koteja ja varastaa kaupoista. Täytyy maallakin lukita ovensa yöksi ja varustautua kunnon tussarilla!
juu varustautua pitää, kohta kevät kesän tultua. alkaa ählyjen laittomuudet. . oliskos muuten konepistoolia myytävänä kodin rauhan turvaamiseksi , kun hallituskaan ei tee mitään.
Muutama iso koira tontille juoksemaan niin pysyy ryöstelijät kaukana
matujen herkku ruokaa on juuri koirat. tietävät miten koiria tainnutetaan ja pistetään pataan muhimaan , joten järeempää vartiontia tarvitaan. vähliikkumishälyt, kyynelkaasu kranut, suolapaukkuja persuksiin yms.
Mut ne raiskaa sun tyttäres, heti kun menee portista ulos.
Saamaton Suomi voisi pyytää Venäjän armeijalta apua, alle tunnissa olisi asia hoidettu ja laittomat ihmiset maasta ulkona.
tuskin olisi matut ulkona maasta, vaan maan alla, mutta asia olisi jo hoidettu alta pois,, mutta eihä suomen löppöperse hallitus mitään tee... taaskaan., jääkö kantaväestö taas vain uhreiksi.,missä/mistä tuki ja turva kantaväestölle.
Jo 300 ilmoittautunut lauantain mielenosoitukseen – media raivoissaan
Suomen kansallismieliset -niminen ryhmä järjestää lauantaina mielenosoituksen Helsingin Rautatientorilla, jolla laittomat maahanmuuttajat ovat pitäneet mielenosoitusleiriä useita viikkoja.
Tapahtuman retoriikka on ollut painokkaampaa verrattuna aiempiin Suomessa järjestettyihin maahanmuuttovastaisiin mielenosoituksiin. Tämä onkin saanut myönteisen vastaanoton kansallismielisten keskuudessa, minkä vuoksi sadat ihmiset ovat kertoneet osallistuvansa tapahtumaan.
Valtamedia on luonnollisesti ärsyyntynyt isänmaallisesta protestimielialasta. Vaikkei tapahtuman kutsussa puhuta mistään laittomuuksista, on media yrittänyt luoda ihmisille kuvaa järjestäytyneestä mellakoinnista.
Jostain syystä valemedia Helsingin Sanomat on virheellisesti väittänyt Vastarintaliikettä mielenosoituksen järjestäjäksi, mutta tämä ei pidä paikkaansa. Sen sijaan Vastarintaliike on mainostanut tapahtumaa ja kannustamme suomalaisia osallistumaan siihen.
Mielenosoitus järjestetään Helsingin Rautatientorilla kello 15 alkaen. Voit tutustua tapahtumaan sen Facebook-sivuilla:
https://www.facebook.com/events/393748150979993/
Siellä kannattaa käyttäytyä kaikkien hyvin rauhallisesti ja asiallisesti, se ärsyttää vielä enemmän! Eikä negatiivista kirjoittelua saada aikaan millään. Liittyisin, jollen asuisi näin kaukana!
Laittomien määrä menisi nollille kun pakolaisuudessa käytettäisiin järkeä
- ELINTASOHOUKUTE pois Australian tyyliin. Tarjotaan turvapaikka ja ruoka ja terveydenhuolto mutta ei sukupolvien työllä rakennettua hyvinvointiamme
- TASA-ARVO pakolaisuuteenkin. Nyt lähtevät seikkailemaan rahakkaat jotka pystyväy maksamaan ihmissalakuljetttajille. Kaikkein kurjimmat joutuvat jäämään.
Mitä ovat laittomat ihmiset? Kyllähän jokaisella ihmisellä on oikeus olemassaoloonsa.
On, mutta ei Suomessa. Suomessa he ovat laittomasti maassa.
Puutarhatontut...
ja keijukaiset ja menninkäiset
Ja muhamettilaiset
Risikko ja Sipilä
Ahneus, yksi kuoleman synneistä.
Kokoomuksen veronkiertäjät ovat ainoita Suomessa olevia laittomia ihmisiä.