EI VOI OLLA TOTTA,UUTTA KIRJASTOA ALETAAN RAKENTAMAAN JOTTA NOKIAN NUUKAT PÄÄSEE SINNE LUKEMAAN AAMULEHTENSÄ JA TERVEYSKESKUKSESSA POTILAAT MAKAA HOMEEN KESKELLÄ.
UUSI KIRJASTO
kgftoio
15249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miksi sinä huudat ? Terveyskeskushan rakennetaan myös uusi.
Vanha maitokauppa ei voi olla kulttuurin keskus. Kirjaston täytyy olla kirjasto. Kyllä se on paljon muutakin kuin päivän aviisin lukupaikka.
kyllä se on kuule just niin että siellä käyvät nokian köyhät (jotka asuvat velkaisissa taloissaan ja ajelevat vekselivetoisilla autoillaan )lukemassa aviisinsa ja v...tunko kulttuurikeskusta sinne tarvitaan kun samalla perusturvalautakunta rajoittaa hoitotarvikkeiden jakelua.oot tasantarkkaan kokoomuslainen hörhö.
Oletko unohtanut ottaa lääkkeesi?
Mitä mieltä sinä olet kirjaston roolista merkityksen tuottajana tietoyhteiskunnassa?
Kirjasto on hyvä juttu... Olisivat hoitaneet sen tk asian ajoissa turha nyt on kitistä enää... Kirjastoa duunattu uutta vuosituhannen alusta.
Turha laitos. Ei kukaan enää kirjoja lue. Vasemmiston rahanhaaskausta.
Vertaa ennemmin Prisman työmaata ja terveyskeskusta.
Siinä näät mitä tuhoa kokoomushyvävelipolitiikka tua tullessaan.
Mikäs sen kunnan terveyskeskuksen niin väliä kun kokoomuslaiset käyttävät Terveystaloa.
Nooo, Häpesuo olisi joka tapauksessa pitänyt kaivaa ylös ennemmin tai myöhemmin. Jos siihen olisi rakennetu asuntoja, kaikki puhdistaminen olisi jäänyt kaupungin harteille. nyt Osuuskauppa tuli vastaan puhdistamiskustannuksissa ja tuo sitäpaitsi työpaikkoja ja rahaa kylälle.
Mitä jos siihen ei oltais rakennettu mitään? Ei olisi ollut kenenkään harteilla.
Mitkään vastaan tulot saatika pari hassua myyjän paikkaa ei korvaa sadassa vuodessakaan sitä velkaa minkä tämä farssi tuleville sukupolville aiheutti.
Samalla koulut ja terkkarit homehtuu pystyyn.
Kyllä tarjoilet taas niin tuttua ja turvallista kokoomus/keskusta retoriikka että oikein oksettaa.
Osuuskauppa ei osallistunut puhdistuksen maksamiseen.
Kaupungin täytyy kuitenkin jossain vaiheessa laajentua, ei kylän keskelle voi jättää rakentamatonta peltoa. Ja vaikka ei rakennettaisikaan, pohjavesi olisi silti vaarassa. Vihjailuihin kokkareista tai kepusta en ota kantaa, koska tämä ei ole puoluepoliittinen juttu.
häpesuon mömmöt ois jossain vaiheessa valunut vihnukseen josta otetaan nokian käyttövesi eli hyvä kun tekevät jotain siihen jotta joskus rahat palaa takaisin työpaikkojen ja verojen muodossa
no nyt kyllä löivät vihreät ja vasurit minun kohdallani arkkuihinsa viimeiset naulat,kannattivat niin kiihkeästi uuden kirjaston rakentamista,vaikka nokialla olisi vaikka kuinka paljon tärkeämpiäkin kohteita,ei siis ääniä saa meidän 5 henkiseltä perheeltä ei vihreät eikä vasurit.
Ei mitään pelkkää kirjastoa kannata rakentaa. Pitää olla "monitoimitalo" jossa on synergiaetua.
Joka kylässähän on aina porukkaa jotka vastustaa kaikkea rakentamista, nokiallakin vastustetaan lähes jokaista uutta rakennusta ja siksi niiden rakentaminen venyy ja paukkuu kun valituksia käsitellään ja aivan turhaan. Kaupungin pitää kehittyä ja siihen kuuluu myös kirjasto paitsi jos persuilta kysytään.