Mahtaa vituttaa

Ei tuplannut lottoriviä ja voitti 5 miljoonaa euroa. Tuplattuna olisi voittanut 10 miljoonaa euroa.

Säästi 30 senttiä ja menetti 5 miljoonaa euroa.
13155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

mistä tiedät mitä muita sattumia oli lähellä

harkitsiko että panee sitteki viereisen numeron mut paskalla käynnin jälkeen heitti kruunaa ja kalavaa, panikin slmät ummes numeron

ilman paskalla käyntiä ei olis voittanu mitää

Äänestä

Vielä enemmän vituttaa kun valitsin kolme numeroa ihan väärin. Neljällä oikein ei pääse eläkkeelle.

Äänestä

Luuletko ettei tule toimeen5.llä millillä.Olet vaan kateellinen.

Äänestä

Voittorivi oli 8, 11, 13, 19, 23, 31 ja 39

Tuplausnumero oli 13 joka osui tuohon voittoriviin. Eli tälle pelaajalle 13 oli epäonnennumero kirjaimellisesti.

Äänestä

Taas yksi vähemmän ottamassa osaa Sipilän kiky:yyn

Äänestä

Arvaappa moniko heittää tuon 30 senttiä joka riviltä hukkaan, kun ei voita kuitenkaan. Tuo tuplaus on veikkaukselta keino korottaa rivimaksua tulevaisuudessa. Kun korottaa ensin tuplauksesta, niin pian korotetaan myös rivimaksua kaikilta.

Äänestä
  • Huono-osaiset pääsee nilittämään kun veronmaksajien antamat avustukset ei riitä loton pelaamiseen.

    Äänestä

Joku papparainen. 5 milliä on hyvä raha, 10 miljoonasta voisi pää mennä.

Äänestä

vituttaa kun et osannut laittaa loton oikeita numeroita. Hölmö hävisit 10 miljoonaa, voittaja 5 miljoonaa mutta sai silti 5 miljoonaa. Hän on silti varmasti menetyksestä huolimatta tyytyväisempi kuin sinä.

Äänestä

Mitä vituttamista tuossa on?
5 miljoonaa on hyvä raha. Kuka sen tietää ja tietäähän sen ettei veikkaus olisi tuplasummaa edes maksanut. Kerää vain itselleen ylimääräistä ja tyhmä kansa maksaa.

Äänestä

Kaikki eivät ole ahneita. Kun saa 5 milliä on tyytyväinen lopun elämäänsä. Ei ajettele varmaan pätkääkään että olis pitänyt tuplata. Ahneellehan ei riitä mikään. Aina jolla on enenpi.

Äänestä

Paskan väliä tuli 5 tai 10 milliä. Tuossakin on enemmän kuin eläessään tarvitsee.

Äänestä

Sua vituttaa perseaukisena kaikista eniten kun täällä itket toisten miljoona voitoista.
Hah haa...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tyhmyydestä_kärsii kirjoitti:

Ei tuplannut lottoriviä ja voitti 5 miljoonaa euroa. Tuplattuna olisi voittanut 10 miljoonaa euroa.

Säästi 30 senttiä ja menetti 5 miljoonaa euroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu