Suomalaisten verkosto piilottelee käännytettyjä turvapaikanhakijoita ...
yle.fi/uutiset/3-8965490
Översätt den här sidan
21 juni 2016 - yle.fi · Uutiset · turvapaikanhakijat ... Noin 20 kansalaisen muodostama verkosto piilottaa tällä hetkellä ainakin viittä turvapaikanhakijaa, ... Piilotuksesta Yle Uutisille kertonut aktivisti haluaa pysytellä nimettömänä. ... Viranomaiset järjestävät itse paperittomia Suomeen omalla toiminnallaan, aktivisti sanoo.
Kirkko tarjoaa suojaa paperittomille – rikkooko kirkko lakia? - Kotimaa ...
www.ts.fi/.../Kirkko tarjoaa suojaa paperittomille rikkooko ...
Översätt den här sidan
25 nov. 2016 - Hän sanoi, että kirkko haluaa noudattaa voimassaolevaa ... että hyväsydämiset unelmahöttöidealistit saavat niiden turvin piilotella ja majoittaa ..
KIRKOT PIILOITELEE PAKOLAISIA
8
169
Vastaukset
- MaunoEevertti
Oletko käynyt kurkkimassa penkkien alle? Vai mihin puppu-tietosi perustat?
Tietääkseni pelkästään 6000 irakilaista palasi viime vuonna kotimaahansa ilman palauttamista. Moniko häipyi Suomesta toisiin EU-maihin? Meinaan, että tässä maassahan suurin osa vastaanottokeskuksista on lopetettu. Kirkonpenkkien alleko ne hävisivät?
Olisi lopultakin mielenkiintoista saada lukemat niistä, jotka jäivät, koska kaikki kantasuomalaisten (ja perussuomalaisten) vaivat ummetuksesta alkaen tuntuvat johtuvan nykyisin maahantulijoista.
Valtiovalta voisi informoida paremmin näistä asioista, niin et sinäkään olisi täällä hölmöjä teorioitasi esittelemässä.- Anonyymi
Valtio rakastaa pahuutta. Se karkoittaa keistityt joten niitä on suojeltava satanisteilta.
Valtio kerää terroristit koska niillä on samat arvot kuin satanisteilla.
- Kukatietääh
Kainuhun kansa, ah arpasi lyö!
Missä on ryhtisi, kunniatyö?
Meidän on uudesta luotava maa,
raukat vaan menköhöt merten taa!
Tuolla ne kaduilla hienoissa vaatteissa keskellä päivää - ristillistemokraatti
Ja mitä tekemistä tällä on KD puolueen kanssa? Puolue =/= evl kirkko. Eikö koulussa opeteta enää yhteiskuntatietoa vai eikö oppi enää mene perille hörhöuutisotsikkotulvassa?
- Anonyymi
Niin juuri, KD ei välitä köyhistä eikä muistakaan kurjista joten se ei ole mikään uskovien puolue vaan politiikan peluri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin juuri, KD ei välitä köyhistä eikä muistakaan kurjista joten se ei ole mikään uskovien puolue vaan politiikan peluri.
Viestistäsi näkee heti, ettet ymmärrä lainkaan viestiä jota kommentoit. Miksi sitten tietäsit yhtään mitään asiasta josta kirjoitat?
- J.Lakiakunniottava
Jos nyt mietitään mitä on tehtävissä ?
Laki sitoo myös yhtisöjä. Lainrikkomukset pitää käsitellä tyomioistuimissa riippumatta siitä kuka tai ketkä ovat sitä rikkoneet. Tehokkain ja nopein tapa on sama kuin muissakin yhteisörikoksissa , se on tuntuva yhteisösakko. Vain sillä voidaan näyttää kaapinpaikka lakia rikkoneille. Yllyttäminen ja julkinen tukeminen koituu joko yllyttäneelle jos kysymyksessä on yksityishenkilö. Jos taas yllytys on tehty julkisyhteisön toimijana esiintyen on yhteisö korvausvelvollinen. Poliisin työn häiritseminen on vakava rikos siitä tulee olla myös vakavat seuraukset. - Anonyymi
Translaki helpottaa muuttoa islammaista
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1226598MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny535654Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.764416NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun844296Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja924049Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841426- 791235
- 3341227
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a51167Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35978