Katu-uskottavuus

Katu-uskottavaa pienipalkkaisten ja työttömien asian ajamista vuodesta 1991.

... kätilö, ensihoitaja, eläkeläinen, myyjä, omaishoitaja, lähihoitaja, maalari, putkiasentaja, lastenohjaaja, linja-autonkuljettaja, levyseppä, sosiaalityöntekijä, rakkenustyöläinen, metallimies, toimistosihteeri, siivooja, raitiovaununkuljettaja, koneasentaja, muuttomies, tehdastyöläinen, merimies, kouluavustaja, puuseppä, sairaanhoitaja, tilastohaastattelija, alempi toimihenkilö, kokki, talonmies, lastentarhanopettaja, pienyrittäjä, osa-aikainen tutkija, keikkamuusikko, opiskelijoita, työttömiä ...

Helsingin Vasemmiston kuntavaaliehdokkaiden luettelo:

http://helsinki.vasemmisto.fi/vahvistetut-ehdokkaat
56350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 56

Vanhimmat

Terveisiä tovereille Helsinkiin.

Äänestä
  • Hyvä lista. Valinnanvaraa.

    Äänestä

Apujoukot alottaa marssin Kainuusta Helsinkiin lauantaina.

Äänestä
  • Punakaarti on hyökkäämässä Helsinkiin jälleen!!!

    Äänestä

Vasemmisto on työnteon asiantuntijapuolue.

Äänestä
  • Eeheh eheeehheeee, työnteon asiantuntijapuolue. Mikä VITSI !!!!!

    Vasemmisto on työnVieroksunnan asiantuntijapuolue.

    Äänestä

  • KOULUPALVELUMESTARIT000
    2.4.2017 21:22
    Extyökkäri kirjoitti:
    Se katsos menisi parhaiten jos sitä pyrittäisiin tekemään demokratian keinoin vapailla vaaleilla. Jos sitten ei onnistu niin siitä näkee jottei se porukka sitä edes halua.

    Jos oppia pitää asein alkaa kauppaamaan sen opin saa vetää alas vessasta!

    Harva maa se pääomia saa koottua eli ne kuuluvat joillekin henkilöille jotka ovat olleet riittävän fiksuja pääomaa kootakseen. Miksi sen pitäisi olla sidottuna johonkin valtioon? Minä en näe siihen syytä, jos valtio toimijana ei ole "pääomaystävällinen" on oikein viedä se pääoma muualle.

    Omassa elämässäni en ole huomannut pääoman ja työn välistä ristiriitaa vaan olen kiitollinen niille pääomille jotka ovat mahdollistaneet yli 4 vuosikymmenen pituisen työurani (1960 - 2007).

    HEI!
    Ovatko todella sellaiset VAALIT kuten Eduskunta- ja Kunnallisvaalit aidosti vapaita, jossa Vaalirahaston paksuus Puolue- ja Ehdokaskuvioissa ratkaisee sen, että kuka tai ketkä voivat päästä Kunnallisvaltuustot ja Eduskunta rs:ään pärstäkertoimmen lisäksi? Ainakin eräs Kulkuri ja Katunarri on sitä mieltä, että Porvarintamalla kuten Persut, Kokkareet ja Vastaavat on ymmärtääkseni tilanne se, että jotta Puolueen ehdokkaaksi edes pääsee, niin ehdokkaan, jos ei ole ÖKY, pitää mielipiteissä ainakin VIISI ensimmäistä Iskulausetta olla sellaisia, jotka Rahoittajat hyväksyy. Mitenhän käy, jos esimerkiksi PERSU tai KOKKARE sekä PÖKÄLE alkaa ymmärtämään MAMU-remmiä ja ns. Köyhää Roskalaatikon vieressä pyörivää henkilöstöä tai ns. Puoliorjia? Mitä Te Henkilö Extyökkäri ehkä haluatte vastata erään Peruskomun uteluihin?
    Kommentoi

    Äänestä

Vaikka äänemme joskus värisee, annamme sen iloisena vasemmistolle. Joka vaaleissa.

Äänestä

Megafonillinen ääniä Vasemmistolle.

Äänestä

Elämme siis vasemmiston nousun aikoja ... ja maailma pelastuu.

Äänestä
  • Hurstilla on katu-uskottavuutta. Siksi hän lähtikin persuista. Muuten se olisi mennyt.

    Äänestä

  • Valitettavasti Vasemmiston nousu lopahti jo!

    Ei suomen kansaa voi kusettaa millä vaan.

    Vasuri-eliitti puolueessa on jo täysin vieraantunut köyhälistöstä ja vetäytynyt turvaan omaan kremliinsä.

    Äänestä

Siinähän tuli yhden kaupungin ehdokkaista läpileikkaus melkein koko suomalaisesta ammattityöväestä! Monipuolinen ja reilu lista!

Äänestä
  • Onko sinullakin vihreä akateeminen hyväntekeväisyys alkanut tuntua teoreettiselta? Vaihdetaanko yhdessä vasemmalle?

    Äänestä

Onpa Helsingissä monipuolinen lista! Hieno juttu. Työntekijöiden lisäksi pienyrittäjiä. Ja puolustetaan aina myös lapsia, nuoria, vanhuksia, opiskelijoita, työttömiä. Ihan kunnon ihmisten puolue. Henkilökohtaisesti olen niin kurkkuani myöten täynnä SDP:n toimia, että hyppään mielelläni Vasemmistoliiton nousujohteiseen kelkkaan.

Äänestä

Demarit hävisivät Hollannissa 38 paikasta 29 ja 9 paikkaa vain jäi jäljelle ja putosivat 3. suurimmaksi vasemmistopuolueeksi. Vasemmistoliiton ehdokaslista on hyvä. Siltä voi ponnistaa samanlaiseen yllätykseen Helsingissä kuin Amsterdamissa.

Äänestä

Vasemmisto on listasta päättäen todellinen työväen puolue.

Äänestä

Vain viikko vielä ja pääsen antamaan ennakko-ääneni vasemmistolaiselle ehdokkaalle. Tottakai.

Äänestä

Juuri nyt Li näyttää katu-uskottavuutta telkkarissa. Jalassa on katu-uskottavat armeijan mustat maihinnousukengät. Ne on ihan kivat minihameen ja punaisen puseron kanssa.
Li todistaa, että Vihreät on tullut meidän linjoille ja muutama ikäpolvi on menetetty. Nyt on valittu puolueeseen politrukkeja joilla on pieniä lapsia.

Äänestä
  • Uskottava, asiallinen, älykäs ... mitä muuta muka tarvitaan?

    Äänestä

  • vasemmisto_vaalivoittoon kirjoitti:

    Uskottava, asiallinen, älykäs ... mitä muuta muka tarvitaan?

    Uskottavuutta, asiallisuutta ja älykkyyttä ..... ja lisää pähkinöitä.

    Äänestä

  • OnSeMitätön kirjoitti:

    Uskottavuutta, asiallisuutta ja älykkyyttä ..... ja lisää pähkinöitä.

    Pähkinöissä on paljon kasviperäistä proteiinia, joten sitä voi todellakin suositella ... kuten vasemmiston ehdokkaan äänestämistäkin. Terveet vaihtoehdot kunniaan.

    Äänestä

  • äänestä_siis_vasemmistoa kirjoitti:

    Pähkinöissä on paljon kasviperäistä proteiinia, joten sitä voi todellakin suositella ... kuten vasemmiston ehdokkaan äänestämistäkin. Terveet vaihtoehdot kunniaan.

    Vasemmisto onkin jo pähkinänsä hukannut, ja kannatus menossa hyvää vauhtia alaspäin. Se on Suomen onni.

    Äänestä

  • Varokaa_Vasemmistoa kirjoitti:

    Vasemmisto onkin jo pähkinänsä hukannut, ja kannatus menossa hyvää vauhtia alaspäin. Se on Suomen onni.

    Missä+perunakuopassa+olet+oikein+persuillut,+kun+et+viime+vaalien+tulosta+edes+tiedä?+Vihervasemmisto+otti+reilun+vaalivoiton+ja+paskapuolue+persut+tipahti+3,5%.+Eli+parempaan+suuntaan+maa+menee.+Voit+siis+palata+sinne+perunakuoppaasi+itkemään....+hehehe+heheheheh

    Äänestä

Näin meillä Punaisissa Pioneerinuorissa

VASEMMISTONUORET: KANNABIKSEN KÄYTTÖ POIS RIKOSLAISTA
KANSAN UUTISET8.6.2016 14.31
KOTIMAA
Vasemmistonuoret esittää kaikkien päihteiden käytön ja pienten määrien hallussapidon pitämistä laittomana mutta rangaistusten poistamisesta.

Äänestä

Vasemmistonuoret, Vasemmistoliitto ja Li Andersson ovat tässä kannabis-asiassa hiukan konservatiivisempia kuin esimerkiksi Jaakko Iloniemi (kok) tai Martti Ahtisaari (sdp), jotka haluaisivat kokonaan laillistaa kannabiksen hallussapidon. Vasemmisto katsoo, että dekriminalisointi on laillistamista turvallisempi vaihtoehto.

Äänestä

Oikea työväenpuolue ansaitsee äänemme. Siksi vasemmistoliitto.

Äänestä

Perustulo Minimipalkka. Näillä ajetaan vähätuloisten ja työttömien etua parhaiten.

Äänestä

Parasta mitä äänellään voi tehdä. Antaa se vasemmiston ehdokkaalle.

Äänestä
  • Ylihuomenna ... ennakkoon ääni vasemmalle.

    Äänestä

  • ex_persu_turuust kirjoitti:

    Ylihuomenna ... ennakkoon ääni vasemmalle.

    Hymyillen annoin jo ääneni. Vasurille tottakai!

    Äänestä


63 syytä äänestää isänmaallista edistyksellistä Vasemmistoa kansanpettäjien puolueen puheenjohtajan ja ulkovaltojen etua ajavan ulkoministerin kotikaupungissa.

Koko lista Tiina Ahlforsista Jaana Wessmaniin:

http://espoo.vas.fi/kuntavaaliehdokkaat-2017/

Äänestä

Pimeyden armeija on lajityypiltään humoristinen seikkailufantasia. Sam Raimin ohjaus vuodelta 1993.

Takaisin otsikkoon:

Äänestä sinäkin Vasemmistoa. Rehellisen ihmisen katu-uskottava vaihtoehto!

Äänestä
  • Takaisin Pimeyteen, Vasemmistolla olisi voitu täyttää koko elokuva eikä kukaan olisi huomannut muutosta.

    Äänestä

Pienipalkkaisten ja työttömien asian ajamista vuodesta 1991 ... Vasemmistoliitto

Äänestä
  • Ja kuten olette huomanneet Vasemmistoliiton huomassa ovat Pienipalkkaiset ja työttömät saaneet ollakin kurjuudessa jo vuodesta 1991 .

    Nämähän ovat vasemmiston vaalikarjaa, eikä heistä voi luopua koska se olisi vasemmistoeliitin loppu. Mistä se Li-ressukka sitten kaviaarinsa saa jos ei puolue-tuella.

    Lin tehtävä on nimenomaan pitää vasemmiston vaalikarja nöyränä ja äänestävänä.
    Joten muista äänestää Li ministeri-audin takapenkille, hän on kärsinyt teitä jo tarpeeksi!!

    Äänestä

  • säälikääLiitä kirjoitti:

    Ja kuten olette huomanneet Vasemmistoliiton huomassa ovat Pienipalkkaiset ja työttömät saaneet ollakin kurjuudessa jo vuodesta 1991 .

    Nämähän ovat vasemmiston vaalikarjaa, eikä heistä voi luopua koska se olisi vasemmistoeliitin loppu. Mistä se Li-ressukka sitten kaviaarinsa saa jos ei puolue-tuella.

    Lin tehtävä on nimenomaan pitää vasemmiston vaalikarja nöyränä ja äänestävänä.
    Joten muista äänestää Li ministeri-audin takapenkille, hän on kärsinyt teitä jo tarpeeksi!!

    Kapitalistin lellitty lehtolapsi se vaan yrittää esittää viisasta politiikantuntijaa. Ei se vaan onnistu kopioimalla muiden kirjoituksia. Usko jo.
    Kysy vaikka isukiltasi, miksi oikeistokakaroille nauretaan kaikilla työpaikoilla. Ehkäpä ymmärrät vihjeen ...

    Äänestä

Äänestä siis vasemmistoa!

Äänestä
  • Vasemmiston toimet lisäävät entisestään verotusta ja vähentävät käteen jäävä palkkaa. Jos haluat olla tulevaisuudessakin pienipalkkainen, äänestä vasemmistoa, muuten mitä tahansa muuta lukuunoppttamatta vihreitä.

    Äänestä

  • EiVasemmistolle kirjoitti:

    Vasemmiston toimet lisäävät entisestään verotusta ja vähentävät käteen jäävä palkkaa. Jos haluat olla tulevaisuudessakin pienipalkkainen, äänestä vasemmistoa, muuten mitä tahansa muuta lukuunoppttamatta vihreitä.

    Vasemmiston tavoite on vähentää pieni- ja keskituloisten tuloverotusta. Pääomatulojen erityiskohtelu pitää poistaa. Veroäyri pitää muuttaa progressiiviseksi. Veronkiertoon pitää puuttua lisäresursseilla ja lainsäädännöllä.

    Näillä kolmella keinolla tuohon tavoitteeseen päästään. Oikeisto hyysää rikkainta prosenttia.

    Äänestä

Myäväenliikkeen Virallinen Lista:

http://kotka.vas.fi

Vasemmisto on Auringonnousun Puolue!

Äänestä
  • Hmm, aivan samaa sanotaan Pohjois-Koreassakin....

    Äänestä

  • OnnenKansaPaahteessa kirjoitti:

    Hmm, aivan samaa sanotaan Pohjois-Koreassakin....

    Mutta täällä demokratiassa se onkin täyttä totta. Oikeiston harjoittama köyhimpien kyykytys on siis tullut tiensä päähän. Työväen onneksi.

    Äänestä

Katu-uskottavuus voitti siis rasisimin 6-0. Ihmiskunnalla on siis toivoa!

Äänestä

Katu-uskottavuutta kehitysmaamuslimeiden puolesta vuodesta 1991 kun vasureiden unelma Neuvostoliitto romahti, no nythän saadaan tilalle kehitysmaamuslimeiden ja vasureiden Islamilainen unelma kalfaatti Suomeen.

Äänestä
  • Persujen viime vuonna haalimat 36 000 muslimia eivät luo minustakaan persuille yhtään "rajat kiinni" uskottavuutta.

    Äänestä

  • persut_mamuttaa kirjoitti:

    Persujen viime vuonna haalimat 36 000 muslimia eivät luo minustakaan persuille yhtään "rajat kiinni" uskottavuutta.

    Persujen uskottavuus on ollut pyöreä nolla jo pitkän aikaa. Pelkkää valhetta ja takinkääntöä.

    Äänestä

Katu-uskottavuus vain lisääntyisi jos Vasureista ja Vihreistä yhdistettäisi yksi puolue Islamisiliitto, voisihan siihen liittää myös Demaritkin Rantakarin Suurmoskeija hankkeineen.

Äänestä
  • Älykääpiön ideat eivät edes naurata ... vaan säälittävät ...

    Äänestä

Parasta kansalle olisi saada punavihreä-vasemmistohallitus valtaan. Työttömiä ja työntekijöitä alettaisiin pitämään ja kohtelemaan silloin ihmisinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järkkkäri kirjoitti:

Katu-uskottavaa pienipalkkaisten ja työttömien asian ajamista vuodesta 1991.

... kätilö, ensihoitaja, eläkeläinen, myyjä, omaishoitaja, lähihoitaja, maalari, putkiasentaja, lastenohjaaja, linja-autonkuljettaja, levyseppä, sosiaalityöntekijä, rakkenustyöläinen, metallimies, toimistosihteeri, siivooja, raitiovaununkuljettaja, koneasentaja, muuttomies, tehdastyöläinen, merimies, kouluavustaja, puuseppä, sairaanhoitaja, tilastohaastattelija, alempi toimihenkilö, kokki, talonmies, lastentarhanopettaja, pienyrittäjä, osa-aikainen tutkija, keikkamuusikko, opiskelijoita, työttömiä ...

Helsingin Vasemmiston kuntavaaliehdokkaiden luettelo:

http://helsinki.vasemmisto.fi/vahvistetut-ehdokkaat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu