Euroopan hulluuden taustat? - uusi näkökulma

hämmästystä

Yhä useampi alkaa ihmetellä, miksi Euroopan päättäjät tuntuvat härkäpäisesti ajavan politiikkaa, joka tuntuu monella tapaa mielettömältä?

Missä on tällaisen politiikan sylttytehdas? Tuntuu jotenkin hölmöltä ajatus, että suomalaiset poliitikot laumana hyppisivät Brysselistä komissiosta tulevien määräysten mukaan.

Taustalla täytyy olla muunlaista kotimaasta johdettua käskytystä

Kiintoisa näkökulma, joka on totta siinä asiassa mitä tapahtuu
mutta tässä mennään pitemmälle miksi tapahtuu?

Miten on mahdollista maksaa tuhansia dollareita salakuljettajille? Tulijat ovat henkiöitä, joilla ei ole senttiäkään omaa rahaa.

http://beta.oikeamedia.com/o1-8229

3

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jews

      Kaikki johtaa juutalaispankkiirien ja muiden juutalaisvaikuttajien sylttytehtaaseen. "Pakolais"teatterikin on pelkkä laskelmoitu keino muiden joukossa, joilla tavoitellaan koko ajan suuruudenhullumpaa valtaa, jossa Suomen poliitikot on pelkkiä käskyläisiä. Eihän kukaan poliitikko tieten tahtoen käy maataan ja kansaansa vastaan. Ne toteuttaa maan talouden alasajoa, velkaantumista, kansan hajauttamista jne. käskyjen mukaisesti. EU on operaatio, jota johtaa pieni ryhmä, jolla on koko Eurooppa otteessaan. Brexitin jälkeen juutalaispirut otti askeleen eteen päin Euroopan Liittovaltion perustamisen nopeuttamisessa, jotta muita exitejä ei ehdi tapahtumaan. Sipilä, joka on myynyt sielunsa, kävi Vatikaanissa allekirjoittamassa päätökset Suomen kohtalosta, ohi kansan. Euroopan hullut tapahtumat on juuri tätä. Valtausta. Kohtahan se nähdään, kun operaation tavoite tulee esille.

    • rahamiesleevi

      köyhää ja velkaannuttettua kansalaista on helppo hallita.hyvin menee jos on tarpeeksi tummat lasit silmillä.

    • kyrpiäinen

      Menkää hyvät ihmiset sananvapauspalstalle ja lukekaa Irak paperit ketju. Älkääkä täällä homehtuko.
      http://palmemordet.eu/en/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      82
      4404
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2948
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      26
      2815
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      114
      2557
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2489
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2228
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      101
      2180
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      638
      2068
    9. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      34
      2018
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1995
    Aihe