Euroopan hulluuden taustat? - uusi näkökulma

hämmästystä

Yhä useampi alkaa ihmetellä, miksi Euroopan päättäjät tuntuvat härkäpäisesti ajavan politiikkaa, joka tuntuu monella tapaa mielettömältä?

Missä on tällaisen politiikan sylttytehdas? Tuntuu jotenkin hölmöltä ajatus, että suomalaiset poliitikot laumana hyppisivät Brysselistä komissiosta tulevien määräysten mukaan.

Taustalla täytyy olla muunlaista kotimaasta johdettua käskytystä

Kiintoisa näkökulma, joka on totta siinä asiassa mitä tapahtuu
mutta tässä mennään pitemmälle miksi tapahtuu?

Miten on mahdollista maksaa tuhansia dollareita salakuljettajille? Tulijat ovat henkiöitä, joilla ei ole senttiäkään omaa rahaa.

http://beta.oikeamedia.com/o1-8229

3

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jews

      Kaikki johtaa juutalaispankkiirien ja muiden juutalaisvaikuttajien sylttytehtaaseen. "Pakolais"teatterikin on pelkkä laskelmoitu keino muiden joukossa, joilla tavoitellaan koko ajan suuruudenhullumpaa valtaa, jossa Suomen poliitikot on pelkkiä käskyläisiä. Eihän kukaan poliitikko tieten tahtoen käy maataan ja kansaansa vastaan. Ne toteuttaa maan talouden alasajoa, velkaantumista, kansan hajauttamista jne. käskyjen mukaisesti. EU on operaatio, jota johtaa pieni ryhmä, jolla on koko Eurooppa otteessaan. Brexitin jälkeen juutalaispirut otti askeleen eteen päin Euroopan Liittovaltion perustamisen nopeuttamisessa, jotta muita exitejä ei ehdi tapahtumaan. Sipilä, joka on myynyt sielunsa, kävi Vatikaanissa allekirjoittamassa päätökset Suomen kohtalosta, ohi kansan. Euroopan hullut tapahtumat on juuri tätä. Valtausta. Kohtahan se nähdään, kun operaation tavoite tulee esille.

    • rahamiesleevi

      köyhää ja velkaannuttettua kansalaista on helppo hallita.hyvin menee jos on tarpeeksi tummat lasit silmillä.

    • kyrpiäinen

      Menkää hyvät ihmiset sananvapauspalstalle ja lukekaa Irak paperit ketju. Älkääkä täällä homehtuko.
      http://palmemordet.eu/en/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      90
      3235
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3033
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1872
    4. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      19
      1832
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      28
      1732
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      21
      1691
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      33
      1355
    9. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1327
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1319
    Aihe