sä oot kaiketi tehnyt mielestäsi toiselle asiat helpoiks vaikkakaan ne eivät sitä ole mutta sinun mielestäsi kyllä. tuntuu että minun täytyisi pettää sinua jotta heräisit tähän tilanteeseen oikealla tavalla ja siihen mitä on päällänsä. vaikka emme kirjaimellisesti olekaan yhdessä ainakaan vielä. m-n
tällänen pointti nyt tähän väliin sulle
ettäkoska
15528
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miten teit asiat helpoksi ?
En ymmärrä viestin tarkoitusta. Avaisitko? Oltaispa pian yhdessä.
Valaiskaa nyt mua tyhmempää: miten voi pettää toista jos ei ole oikeasti sen toisen kanssa yhdessäkään? Mä en oikein käsitä. Jos mistään ei ole sovittu. Eikö jokainen toimi tyylillään ja tee omat valintansa. Valinnoilla on sitten niitä seurauksia.
Sen kuns "petät", mutta joo ihmettelen miten voi pettää ihmistä, joka ei kuulu sun kusiseen elämääs eikö halua kuuluakkaan??? Taidat olla iha idiootti.
Olikohan toi aloitus kuitenkin siltä Petri pösilöltä sille vainoamalleen Fasun Satulle?
Se mies leikkii vaan naisten kanssa se ei halua sitoutua. Harrastaa vaan seksiä. Ihan sairas pösilö täys kakara.
varmaan jotain siihen tyyliin et onko tässä nyt jokin tarkoitus kaikella tällä ja tapahtuuko tässä nyt jotain kuten yhteyden muodostumista vai odottaako turhaan oli tarkoitus avata. onko tässä vaan sun pyöriteltävänä täällä vai onko sille jokin syy.
Jos sun asiat on oikeesti tollasella arpomislinjalla, niin unohda koko juttu- ihan olet omas päässäs moisen hutun keittänyt. Todellisuudessa se toinen ei uhraa sulle ajatustakaan.
ei ois arpomislinjalla jos ois vaan syytä luottaa. onko sitä tällä hetkellä taas on se kysymys.
Kannattaisikohan kysyä toiselta ihan suoraan ja henkilökohtaisesti?
Eli herääunestasi on ainakin täällä vain vittuilemassa ja syyllistämässä täällä jotakin tunteistaan itseään? kohtaan. Eli tietää jonkun toisen täällä itseään yksipuolisesti kaipailevan? Suuria luulojakin voi olla. Joka tapauksessa kökköön aloitukseen edellinen vastaus myös kökkö.
Mitäs aloit, varattu voi valita toisinkin kuin sut.
Kiertelet aihetta koko ajan kuin kissa kuumaa puuroa. Kerro nyt jo mitä haluat ja kenen kanssa. Edes jotain mistä voisi ao tunnistaa.
Se on semmoinen mies, jolle on soittanut joku nainen "palstalta". Ulkopuolisen näkemys voisi olla vaikka se, ettei soittajalla ollut mitään tekemistä palstan kanssa. Mutta aloittajalla on oma ajatuksensa, josta ei luovu. Sen mukaan se nainen on täällä.
Mitä sitä kiertelemään, kokeilee kepillä jäätä ja kertoo. Tunnistaa kai jos kaivattu vastaa. Jos ei vastaa, niin sittenhän hän ei ole täällä.
Voi jeesus... jos joku ei ymmärrä ap aloitusta ei tarvi sentään heti hyökätä kimppuun...
Ihme porukka =/