Nesteen risteyksessä kuoppa tiessä!

Haapavedeltä tultaessa oulaisiin, oikealle keskustaan käännyttäessä, ns.nesteen risteyksessä, on ihan hirveä kuoppa tiessä! Menkää äkkiä täyttämään se kuoppa, kenen hommiin sitten kuuluukaan, muuten autot särkyy!
10384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihanko totta. Nyt pitää laittaa koko kalusto liikkeelle.

Äänestä
  • Mitä v.....let, ihan kuin asiasta ei olisi saanut sanoa!? Tuskinpa se sulta, tai muiltakaan on pois, jos asia saadaan hoidettua kuntoon!

    Äänestä

Ei täällä kuopista välitetä. Sama kuoppa oli jo viime kesänä, pikkusen laitettiin syksyllä jotain moskaa kuoppaan. Se säilyi muutaman viikon. Me vakikäyttäjät osaamme varoa ja väistää. Mutta vieraalle ja kiireiselle kuoppa on hengenvaaraallinen. Olisi edes varoitusmerkki.

Äänestä

Kilauttakaapa tienkäyttäjän linjalle. puh.0200-2100

Äänestä

Minusta kuoppa on korjattu ainakin kymmenen kertaa, mutta mikään korjaus ei auta. Kohta on taas kuoppa takaisin.

Äänestä

Korjattiin ja hetken päästä taas sama kuoppa ammollaan! Nyt taas täytettä laitettu!? Se on vähän samaa hommaa, kun hölmöläiset kantoivat tupaan päivävaloa! Kuoppia on ennen siltaa ja sillan jälkeen sekä vähän ennen liikenne ympyrää. Kuoppia riittää! Koittakaa nyt saada ne kuopat täytettyä kerralla kuntoon, ennen kuin autot särkyvät!!

Äänestä

Puutarha asfaltti ei pysy kauaa pitää olla uutta korjauksiin kehitettyä asfaltti paikkaa.

Äänestä

Kuoppia on koko Suomen tiet täynnä... Hallituksen vika!

Äänestä

Siinähän on raiten korjaamo vieressä. Ajakaa sinne ne kestämättömät kiinalaiset autot huoltoon kuopan jälkeen.

Äänestä
  • Asiasta siis ei saisi sanoa, vaan ajaa rysäyttää kuoppaan tai väistellä!? Per..le, kyllä veroja sen verran maksetaan, että täälläkin perähikiällä pitää tiet olla kunnossa, valtaväylillä varsinkin! P.S. Raiten korjaamolle ei kannata ajaa, kun siellä autoa ei saada kuntoon, vaan lähinnä päinvastoin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


roadsecurity kirjoitti:

Haapavedeltä tultaessa oulaisiin, oikealle keskustaan käännyttäessä, ns.nesteen risteyksessä, on ihan hirveä kuoppa tiessä! Menkää äkkiä täyttämään se kuoppa, kenen hommiin sitten kuuluukaan, muuten autot särkyy!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu