Valtuusto ehdokkaat.

pööpili

Vaalit tuloo ehdokkaat on vaalikoneessa mustalla naamalla mukana. Kiusanhenkiä ja muita vittumaisia on nyt mahdollisuus saada muutamalla äänellä.

7

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunyvaan

      On maailma muuttunut. Silloin kun minä olin nuori. Uskovaiset vittuili ku en oo naimisis. En kelvannut kuin maksaan pankin korkoo?? Vittuili silloin tavallinen pankkitoimi henkilö?? Ny on sitten hänelläkin murhetta?? Ha Haa.

    • nykuuletulee

      No uskovaiset luulee hallitsevansa tätä pikkukylä peliä?? Mutta meille älä tuu??
      Et sinä meitä saa sotaan?? Minä soittelen seiskalle näistä uskovaisten isistä??
      Antoiko pillua?? Miksi minä joudun maksaan??? Vastaa Jeesus fani?????

    • kulliii

      On minulla hienot päivät. Annoin pillua silloin joskus ja oli ihanaa?? Sitten mun äite hokas??? Paa kuulemaksaan tääsika joka nussi tiineeksi kullan murun??
      Kullanmuru on ihana???

    • pelastasuomi

      Kannattaa miettiä tarkkaan ketä äänestää. Moni puolue on ajanut asiat niin pitkälle että jokaisen tulee miettiä onko enää ehdokkaalla väliä, kunhan ehdokas ajaa voimakkaasti politiikkaa joka on viimeinen keino pelastaa yhteiskuntamme https://www.youtube.com/watch?v=Tl5kIoM3CmI

      • persuille ei ääniä, mamuja tuovat lisää


      • Kihniöensin

        Tutkin vaalikoneessa olevien kihniöläisten kuntavaaliehdokkaiden mielipiteet kahdessa pakolaiskysymyksessä. Heistä vain neljä ilmaisi selkeän mielipiteen siitä etteivät halua kihniölle pakolaisia! Nämä ehdokkaat ovat seuraavat:
        Petteri Wiinamäki ps, Hannu Koivistoinen ps, Nina Niemenmaa ps ja Sami Leinonen keskusta. Eli näille ehdokkaille äänet jos ette halua tänne pakolaisia!


    • Mina aanesta vaseimmisti meille raha ja pulua

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5060
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4562
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4489
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      294
      1647
    5. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    6. 81
      1301
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      68
      1265
    8. 305
      998
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      930
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      820
    Aihe