Masood ei ollut muslimi

Vaan aasialaistaustainen kantaenglantilainen.

Kyseessä ei siis ollut muslimi.
4106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyseessä oli musurotta.

Äänestä

EU:ko yrittää valkopestä?

Yritettiinkö näyttää toteen, että Britanniassa on omasta takaa terroristejä?

Äänestä

Terroristilla oli islamilainen maailman kuva ja usko, viis siitä, mikä kansalaisuus tällä hetkellä oli voimassa.

Ihmisen sisin sen määrää, ne jotka eivät sopeudu ovat musuja, vaikka olisi minkä maan passi ja kansalaiseksi syntynyt siellä.

Äänestä

Kyseessä oli Suomi Ensin liikkeen jäsen.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Info24 kirjoitti:

Vaan aasialaistaustainen kantaenglantilainen.

Kyseessä ei siis ollut muslimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu