Ja mukana myös Lähi-Idän voimakkain valtio Iran. Näin ollen tässä voimayhtymä käsittää yli 1 800 miljoonaa asukasta, 5 miljoonaa sotilasta ja erittäin suuret strategiset resurssit.
Pakistan siirtymässä Kiinan ja Venäjän leiriin
minulla-ei-muuta
682
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siksi Trump ei hyväksy lentokonekauppoja
Mihin Kiinan ja Venäjän leiriin? Mikä leiri niillä on ? PIONEERIEN kevätleiri? Taitaa Kiina viedä Venäjästä puolet heti kun siihen paikka!
Englanti siirtymässä Kiinan leiriin, AIIB:hen.
Pakista ja Iran, siinäpä parivaljakko.
Ei kaateeksi käy Venäläisille.
Ei mikään ihme, jos Pakistan vaihtaisikin Venäjän liittolaiseksi, kun tietää miten USA kohtelee liittolaistaan kuin paskaa. Tekee iskuja sen maaperälle miten mielii, ilmoittamatta edes Pakistanille. Pakistanin ja jenkkien liittosuhde on aina ollut vähintäänkin kummallinen.
"Ei mikään ihme, jos Pakistan vaihtaisikin Venäjän liittolaiseksi, kun tietää miten USA kohtelee liittolaistaan kuin paskaa. Tekee iskuja sen maaperälle miten mielii, ilmoittamatta edes Pakistanille."
Toista se on Syyriassa, jota Venäjä tukee! Venäjä tekee iskuja sen maaperälle miten mielii, ilmoittamatta edes Syyrialle:-D