Monikulttuurisuus ei ole kulttuuria

Lontoon terrori-isku 22.3.17 paljasti Britannian kulttuurin onttouden. Jalkakäytävän pätkä, jolla terroristi autoineen surmasi tai vammautti yli 30 ihmistä. Vammautuneiden joukossa oli lehtitietojen mukaan 10 eri kansallisuutta: 12 brittiä, 3 ranskalaista, 4 etelä-korealaista, 2 romanialaista, 2 kreikkalaista, 1 puolalainen, 1 saksalainen, 1 irlantilainen, 1 amerikkalainen ja 1 italialainen.

Eli lyhyellä jalkakäytävän pätkällä tallustelee kokonainen sekamelska eri kansallisuuksia. Britannian oma kansallinen kulttuuri-identiteetti tulee poljetuksi muiden kansojen kulttuurien alle. Mitä järkeä on antaa vieraiden kulttuurien tuhota oma kansallinen aarteensa ja kulttuuri-identiteettinsä? Se, jos mikä on mielestäni rasismia, epäisänmaallisuutta ja oman kulttuurin halpana pitämistä.

Suomessa maahanmuuttajien puolustajat ovat tekemässä Suomesta samanlaista sekakansaa, missä yksikään kulttuuri ei voi olla oma itsensä, ja missä suomalainen ei enää voi kokea Suomea omaksi maakseen, vaan tuntee olevansa muukalainen omassa maassaan.

12

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuuskomissio

      Kaiken kukkuraksi Lontoon pormestarikin muslimi ja nykyinen naispääministeri varoi tarkoin arvostelemasta islaminuskoisia, kun päästeli ympäripyöreyksiään heti tapahtuneen jälkeen.

      Hokevat vaan: "Pelolle ei saa antaa valtaa", mikä on älytöntä, mutta ymmärrettävää kun peli on menetetty ja levottomuudet ja pommi-iskut jne. toistuvia tapahtumia.

      Britannia on valloitettu, siinä missä Saksa ja monet pienemmät maat kohta perästä.
      Joku salajuoni tässä täytyy olla punaisena lankana? ei tätä hulluutta järjellä ajatellen kestä kehua!

      • Cazzo

        Se punainen lanka on muslimisaatio - katso vaan.


      • cour

        Kaiken lisäksi tämä pormestari tuli hyvin hitaasti esittämään surunvalittelunsa. Onhan hän pakistanilainen taustaltaan.
        Eilen luin saksalaisesta erään merkittävässä asemassa olevan nuoren musliminaisen vaativan uskonkumpaneiltaan oikeaa otetta muslimien tekemien terrori-iskujen johdosta. Kummallista suomen muslimit ovat aivan hiljaa.


    • näinsemeneehhg

      He, jotka kannattavat eniten hyvinvointivaltiota, tekevät itse suurimman työn sen tuhoamiseksi. Meinaan hyvinvointivaltio loppuu kaaokseen. Siihen kaaokseen mitä anarkistitkin ajavat ruokkijaansa. Mutta sitä kun ei osaa nähdä nenäänsä pitemmälle tämä on seuraus.

    • tollo.tallero

      "...12 brittiä, 3 ranskalaista, 4 etelä-korealaista, 2 romanialaista, 2 kreikkalaista, 1 puolalainen, 1 saksalainen, 1 irlantilainen, 1 amerikkalainen ja 1 italialainen."

      Miten ihminen voi olla noin tollo, tynnyrissä kasvanut ja maailmaa tynnyrin tapin reiän kautta tiiraavaa? Tämä minulle nyt kertokaa?

      Sillä Lontoo on turistikaupunki vailla vertaa. Siellä käy vuosittain noin 20 miljoonaa turistia. Jos Lontoon ydinkeskustassa heität kiven ilmaan, se osuu todennäköisesti turistia päähän.

      Ja tämä tolleroiden kuningas ihmettelee tätä: "Eli lyhyellä jalkakäytävän pätkällä tallustelee kokonainen sekamelska eri kansallisuuksia. "

      • twetwet

        Ei pidä heitellä kiviä. Turistit voivat kaikota. Hyytävä maaliskuinen tihkusade vetää sillat täyteen turisteja. Se on turisteista niin ihanaa, tolloja kun ovat myös.


    • Monikultturisuus = Terrorismiä ja kaaosta . Että silleen.

    • näinhänse

      Lontoo saa sitä mitä päättäjät on sinne halunneet?
      Ei mikkään asiat vahingossa tapahdu? Suomalainen ei voi tikkuu sytyttää
      Austraaliassa jos sitä ei sinne päästetä?
      Jos päästetään niin seurauksena voi mettää palaa?..jne

      • epistä_edelleen

        Minusta nämä yksittäistapaukset ovat vain laajennettuja itsemurhia. Tekijät ovat viimein tajunneet tähänastisen elämänsä valheellisuuden ja toisaalta sen, että sukulaiset ja ystävät eivät anna muuta mahdollisuutta, kuin jatkaa samaa.
        Luulin, että Allah kieltää itsemurhan? Siispä se pitää naamioida terrorismiksi.


    • VastaPintaaRaapaistaan

      Alkaahan tämä terrori olemaan jo arkipäivää. On hämmästyttävää että se on vielä niin vähäistä suomessa. Vaikea tosin sanoa tarkkoja lukuja kun asiaa sensuroidaan kuin neuvostoliitossa konsanaan.
      On hämmästyttävää kuinka niin monet ovat niin sokeita asialle. Kai se pitää vain sattua omalle kohalle ennenkuin alkaa järki juoksemaan ja ymmärtämään kokonaisuutta.
      Iso osa suomalaisista voisi hämmentyä jos saisivat tietää kaiken totuuden kaikesta jokupäivä. Pelkkä maahanmuutto on vasta jäävuoren huippu mistä valehdellaan ihan liikaa.
      Esim. Tiedätkö mitä apteekin logo tarkoittaa?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1039
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe