Talousnobelisti Holström sanoi sen mitä valtamedia jättää viimeiseen saakka kertomatta.Trumpin toimet on saaneet maailmantalouden nousuun!Eipäs aiheesta paljon näy juttua!Hyvä Trump!
Talousnobelisti ylisti Trumpia!
nnb6788
18277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei ole vihervasurien agendan mukaista kehua TRUMPPIA!
Suomen vihervasurimedia on täydellisesti entisen hörökorvamuslimin kiimoissa, ei ainoatakaan päivää ettei jotain negatiivista kerrottavaa iltapaskoissa ja ylen valhemedioissa!
Talouskin kukoistaa, kun Kenian nokikepistä päästiin eroon.
Trump on kaikkea sitä mitä taantumuksellinen suvakismi ei edusta. Suunta on vain parempaan vaikka välillä tuleekin takaiskuja.
Vihreät pöhelöt eivät tiedä kuinka paljon trumppi saa aikaan. Onneksi Suomella on oma Nobelisti kertomaan miten talouskasvu saadaan aikaan.
Maailman talous on noussut väärillä perusteilla. Olisi pitänyt kuristaa taloutta päästärajoituksia kiristämällä ja älyvapaalla päästökaupalla. Amerikassa tai Kiinassa ei päästöoikeuksia myydä, koska se aiheuttaa teollisuuden katoamisen kilpaileviin maihin. Silti Trumpin talouspolitiikka hieman huvittaa. Clean, clean coal, taitaa olla ainoa maa Yhdysvallat, joissa hiili on puhdasta. Kiinassakin kaupungit tukehtuvat saastaan hiilen takia. Toivottavasti Trump tulee pian Suomeen käymään, niin Helsingin vihreät homot saavat vihdoin asiallista informaatiota kilpailukyvyn kohottamisesta.
Liberaalit ne elää vieläkin höntsä unelmassaan että trump saa potkut alta viikossa eivät ole siitä vielä toipuneet.
Muuttakaa Venäjälle ta Yhdysvaltoihin,kun putinin juoksupoikaa noin ihailette.
Kyllä tulee kalliiksi tämä smurffi maansa veronmaksajille. Pataljoonan verran turvamiehiäkin täytyy olla suojelemassa, ettei satu kompastumaan isoon egoonsa "hänisosuuriherra".
..suomessa amerikan presidentti on aina huono , hullu jne. hölmö. Kuka muistaa enää, kun Reagan vaan nukkuu ja on " näyttelijä", viimeksi mainittu tuli kuin sylkäisynä. Itse olen aina arvostanut taitelijoita joita näyttelijät ovat mutta, vasemmistolainen aina ajattelee sopivasti...
Niinpä. Hulluhan se on, eikä se muuksi muutu. Kunhan maa ei sekoaisi enempää.
Onkos talouden koheneminen hyvä merkki? Miten se on mahdollista kun suomen median mukaan lähes koko maailma ja omatkin vihaa sitä trumppia kun se on kuulemma lähinnä pelle?
Jos pelle saa aikaan tuollaista pörssi nousua niin miksi helevatassa meillä on eduskunta?
Sanotaanko, että rumppi vois kusta pakkasella vaikka housuunsa. Hetken tuntuu hyvältä, mutta.....
Sipilällä ihan oma Himanen, käykä jykät?
Toisin kuin suomalaistollot, Trump antaa dollarin devalvoitua. Meillä on sipilä sisäistä devalvaatiota ja Orpo fiskaalista devalvaatiota ajamassa. Työuria ollaan pidentämässä loppupäästä, koska se ei koske kepuleita, niin lopputulos on katastrofi pitkässä juoksussa.
Nobel-voittaja Holmström: Sote on valtava sotku – Obamacare varoitus Suomelle
Mies on yhtä terävä kuin Jyrkin Himanen
Eduskunnan puhemies Maria Lohela (ps) oli kutsunut Holmströmin juhlatilaisuuteen, joka pidettiin Holmströmille myönnetyn Nobel-palkinnon kunniaksi.
Nobelisti on lähinnä eliitin juoksupoika ja ajatusten jatke. Siitä häntä palkitaan aivan kuin Kataloista hyvällä viralla,heh