Harva viitsii äänestää, koska eihän sillä ole merkitystä. Keskenään tappelevat ja kiusaavat toisiaan? Ei kiusaamiselle! Pahimmillaan kunnajohtaja käynnistää vuosikymmenten kiusaamiskamppanjan.
Kuntavaali tulossa.
täälänäin
582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On sillä puolueella merkitys. Vain PerusSuomalainen osaa arvostaa kotimaatansa, ja ajatella suomalaisten parasta.
No eipä ole naurettavampaa kuultu vähään aikaan. Persut on aivan turha ja mitäänsanomaton porukka. Todisteena valtakunnallinen hallituspolitiikka.
nii varmaa juu,, älkää sitten valittako nukkujat, jos loputkin palvelut katoaa, kuin pieru saharaan
Joo, mutta Persuja tai Kokoomusta äänestäminen on täydellistä itsensä pettämistä.
olen.
Kunnallisvaaleissa kannattaa Helsingissä antaa äänensä Vihreille jos haluaa omalta osaltaan vaikuttaa pormestarin valintaan niin, että Kokoomuslaisesta ei sitä tule. Valinta tullaan käymään Vapaavuoren ja Sinnemäen välillä, muut putoavat. Mitä enemmän vihreitä istuu valtuustossa sen paremmat mahdollisuudet heillä on saada
Sinnemäki pormestariksi.
Jos haluaa porvari pormestarin niin silloin puolue on Kokoomus.
Kannattaisi muistaa ,että kyseessä Kunnallisvaalit ei Eduskuntavaalit. Kokoomus, Keskusta ja Persut eivät Helsingissä ole köyhän asioita ajanneet.