Moskovassa vankilat alkavat jo täyttyä uusista vallankumouksellista, joten Venäjän lopullinen luhistuminen on nyt alkanut. Karjala saadaan siten nopeasti tyhjänä takaisin. Viisainta on heti ottaa kunnolliset ryypyt asian kunniaksi.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201703262200091858_ul.shtml
Vankilat täyttyvät Moskovassa
7
237
Vastaukset
Staputlerin ote kirpoaa?
Tuoreimmat tiedot Moskovasta kertovat sen, että sotahullun Staputlerin ote vallankahvasta kirpoaa, eikä vallankumousta pysty enää kukaan hillitsemään. Yli 1000 pidätettyä mielenosoittajaa on merkki siitä, Staputler tulee hävimään tämän taistelun.
Taitaa Staputlerilla olla jo lentokone tankattuna, sillä lähtö saattaa tapahtua hyvinkin pian. Karjala on siis kohta meidän. Täytyykin ottaa ryyppy asian kunniaksi.
http://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005145089.html- SamaTyyppiSe
EvakkoPoika on natopalstan trolli.
Esität taas väärää tietoa. Minä kirjoittelen aina oikeaa asiaa omalla rekisteröidyllä nimimerkilläni, enkä koskaan ole kirjoittanut yhtään viestiä NATO-palstalle. NATO on niin vahva järjestö, ettei se meikäläisen vanhan evakon kannustusta tarvitse.
Sotahullu Staputlerkin tietää saavansa nenuunsa oikein kunnolla, jos erehtyy liikaa jenkeille ärhentelemään, joten keskustelu NATO-aiheesta on hyödytöntä höpinää. Karjala pitää silti saada tyhjänä takaisin..- ValehtelijoitaRiittää
EvakkoPoika kirjoitti:
Esität taas väärää tietoa. Minä kirjoittelen aina oikeaa asiaa omalla rekisteröidyllä nimimerkilläni, enkä koskaan ole kirjoittanut yhtään viestiä NATO-palstalle. NATO on niin vahva järjestö, ettei se meikäläisen vanhan evakon kannustusta tarvitse.
Sotahullu Staputlerkin tietää saavansa nenuunsa oikein kunnolla, jos erehtyy liikaa jenkeille ärhentelemään, joten keskustelu NATO-aiheesta on hyödytöntä höpinää. Karjala pitää silti saada tyhjänä takaisin..Evakkopoika on natopalstan trolli. Siihen ei nikkarien muuttamiset auta. Tyyppi on sama. Jatka valehtelemistas mielummin tiltujes nimissä.
Kerronko muutkin käyttämäsi nikkarit? Ei tarvi. Ne selviää natopalstalta. ValehtelijoitaRiittää kirjoitti:
Evakkopoika on natopalstan trolli. Siihen ei nikkarien muuttamiset auta. Tyyppi on sama. Jatka valehtelemistas mielummin tiltujes nimissä.
Kerronko muutkin käyttämäsi nikkarit? Ei tarvi. Ne selviää natopalstalta.Jäljittelijöitä riittää
Vielä kerran sanon täysin rehellisesti sinulle, että näissä nettikirjoittelussa tälle palstalle en käytä muuta kuin rekisteröityä nimimerkkiäni. En myöskään ole milloinkaan kirjoittanut viestejä NATO-palstalle, koska vahva NATO-järjestö ei heiveröisen vanhan evakon tukea kaipaa. Pietarin trollitehtaan kirjoittajienkin olisi vihdoin syytä hyväksyä tosiasiat sellaisinaan.
Vuosien varrella olen havainnut, että selkeä ja tosiasioihin perustuva tehokas kirjoitustyylini on tuonut minulle paljonkin feikkejä ja jäljittelijöitä. NATO-palstalla saattaa siis hyvinkin mellastaa joku tyyppi, joka matkii minun kirjoitustyyliäni, mutta minä en ole niistä jutuista vastuussa. Minä en ihannoi NATO-järjestöä, vaan haluan pelkästään Karjalan tyhjänä takaisin.
- koivistonhotel
Karjalaan rosvojen pesä vanhaan navetta kirkkoon missä majoitus .
- Bror-Erik1974Å
Näinä keväimen kirkkaina päivinä kun venäjänkarjalan uhkeilla maisemilla koivikot al-
kavat vihertää mahlansa voimalla ja kuulaassa tuulessa on toivon valoisa henki, on hyvä
kuunnella myös varislintuin raakuntaa ennen guldagägösen kukkuuta.
-Kaikkea parasta kevään kauneutta rajattomasti niin itä-,pohjois- kuin eteläkarjalaisille. <3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1027767Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4176917SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1625182Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien994107Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954026Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723987Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103752Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03450Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil92296Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161879