Miksi muut eivät näe maahanmuuton vakavia haittoja

Saa jatkaa asialinjalla.
15120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei voi kuin ihmetellä miten sokeita haitoille poliitikot ovat. Ilmeisesti heillä on asia liian hyvin ja he ovat liian kaukana. Myös voisi vähän edes ajatella, mitä seuraa kymmenien vuosien kuluttua, kun maahanmuuttajat lisääntyvät ja täyttävät Suomen. Mitähän siitä voisikaan seurata? Miettikääs ihan itse hetki hiljaa.

Äänestä
  • Ilmeisesti poliitikoilla ja muulla eliitillä varallisuus sallii tietyn välimatkan pidon tähän rikastavaan joukkoon.
    Rahvaallehan tarjotaan nimenomaan rikastumista ja erityisesti kotoutumista näiden uusien kulttuurien seassa ja tämä rikkaus jää eliitiltä kokonaan vain luulemisen ja mielikuvituksen varaan.
    Olisi kovin terveellistä levittää tämä rikkaus tasapuolisesti myös eliitin reviirille, voisi silmät hyvinkin aueta näkemään, ettei tuo kaikki olekaan ihan pelkkää auvoa ja onnea, kun eliittikkin joutuisi kokemaan sen, että näillä kulttuureilla ei olekaan ihan helposti vietävissä perille se, että täällä on omat toimintamallit ja omat lait, jotka koskevat myös tänne muualta tulleita.
    Nythän rahvas saa tyytyä siihen, että kulttuurit sanelevat omat ehtonsa ja rahvas on vain vääräuskoisia rasistisia koiria, jos edellyttävät "vieraiden" toimivan yhteisillä pelisäännöillä.

    Äänestä

Perusuomalaiset varoittivat tästä vuosia sitten mutta saivat suvakkien vihat niskoillensa Ruotsi on vaikeuksissa toisenpolven maahaanmuuttajien kanssa ja meille se tulee vääjäämättä seuraavat eduskuntavaalit ovat maahanmuuttajavaalit politikkojenon pakko alkaa keskustelemaan tästä ongelmasta joka on pyyhkäisty maton alle . Jokainen voi vaikuttaa älkää ihmeessä äänestäkö suvakkipuolueita se on kaikistä typerintä mitä äänestäjä voi tehdä.

1Äänestä
  • Niinpä. Jos ei kansa tätä tiedä ja ymmärrä, niin ei sitten mitään!

    1Äänestä

  • Ruotsi on jo menetetty muslimimaa!

    1Äänestä

  • Ja suomen poliitikot ovat aina halunneet kopioida mallit ruotsista, no lukuunottamatta eläkekattoa.

    Äänestä

Mitäs se Immonen sanoikaan? ... Unelmat on nyt unelmoitu ja Suomi pitää taistella vapaaksi taas kerran!

PERKELEEN NUIJAT MITÄ MEILLE TEITTE! ... Biaudet, Thors, Kari, Sipilä ja koko saakelin suvakkiporukka!!!!!!!!!!

1Äänestä

Halonen oli kuin syöpä, ja nyt syövän etäpesäkkeet jatkaa Suomen tuhoamista.

1Äänestä

Jotain erittäin vakavaa vikaa silmissä, korvissa, älyssä ja uskollisuudessa omalla kansalleen suvakeilla täytyy olla. Mikään ei selitä monikulttuurisuushullutusta silloin, kun maahanmuuttajat tekevät moninkerroin enemmän pahaa Suomelle ja vielä aikovat valloittaa maamme oman Saatanasta olevan aatteensa voimalla. Tätä on vaikea järjellä varustetun ihmisen tajuta siksi, koska mitään järkeä siinä ei ole!

1Äänestä

Käykää katsomassa tätä matujen leiriä sillä suvakkihuorat oleskelevat vievät ruokaa antavat rahaa ei leirinmuuten toimisi jollei nämä isänmaanpetturit olisi asialla .Kaikkien hölmöyksien äiti on Lii Andesson muistakaa potkaista perseelle jos satutte tapaamaan .

Äänestä
  • Tarjooko suvakkiakat pesää näille käkkäräpäille??

    Äänestä

  • En tiedä mutta kallista lystiä tämä on ja mistä oikein maksamme? ... Rikoksista, raiskauksista ja turvattomuuden lisääntymisestäkö? ... onpa kannatettavaa, kiitos vielä kerran niille joiden ansiosta tätä jatketaan, kunnes olemme velkaisempia kuin Kreikka ja kansa raivona!

    Äänestä

Tämä on niin hämmästyttävää. Ovatko kaikkien muiden puolueiden edustajat edes ihmisiä vai ovatko he Borgeja, joiden tehtävänä on sulauttaa kaikki ihmiset? Ainakin he ovat jo erittäin hyvin soluttautuneet tärkeisiin virkoihin ja päättäjiksi. Vai onko kyseessä aivot surkastuttava epidemia? ... Keksittekö itse parempaa selitystä sille, ettei mitkään hirmuteot saa ihmisiä edes kunnolla osoittamaan mieltään muuta kuin rasismia vastaan - millä kaikenlisäksi tarkoitetaan sitä, että borgien maahanmuuttoa ei saisi edes omien lastensa takia ja oman maansa parasta ajatellen vastustaa!

Onko täällä vielä ihmisiä paikalla? ... Mistä siis oikein on kysymys, kun emme saa puolustaa enää omaa maatamme???

Äänestä
  • HALOO! ... alan jo huolestua.

    Äänestä

  • Kirjottakaa ihmiset.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


y54y545454y kirjoitti:

Saa jatkaa asialinjalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu