RAJAT KIINNI JO!!!!!!!!!!!!!

Itärajaa valvotaan vuosikymmenestä toiseen, eikä tajuta että vihulainen tulee toisesta suunnasta.

Normaali rajavalvonta on heti saatava toimintaan myös länsirajalla, sillä siellä ovat kaikki maahamme ulkoa kohdistuvat ongelmat ja haitat!
14133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Voikun palautettaisiin jo ihan normaalit vanhanaikaiset rajatarkastukset. Ei tarvita high-tech'iä eikä digitalisaatiota.

Karkoitetuilta tietenkin pitää ottaa DNA:t, koska muuten he tulevat seuraavalla lennolla takaisin, kuten tiedetään käyneen, eikä se voi olla ainoa tapaus.

On noudatettava kansainvälisiä sopimuksia siltäkin osin, että Suomeen ei voi tulla turvapaikanhakijaksi turvallisesta maasta, kuten vaikkapa Ruotsista! Itse rikomme tätä sopimusta kokoajan ja niin kauan kuin rajat ovat auki vääryydellä kävellä sisään.

Äänestä
  • Laittomat illegaalit on laitettava kylmään tyrmään Suomessa voimassaolevien lakien mukaisesti

    Äänestä

Tuo olisi jo vähintäänkin kohtuullista. Onko meillä enää maan johtajaa ollenkaan???!!!

Äänestä

Lasten päivähoito tässä nyt onkin suurin huolenaihe! ... Maahanmuuton haitat pitää torjua heti tai rahaa ei kohta riitä mihinkään muuhun, eikä sekään auta, koska kansa joka ei Suomeen kuulu, tulee tuhomaan maamme kokonaisuudessaan paljon ennen kuin seuraavan kerran meillä pitäisi olla itsenäisyyden satavuotisjuhlat. Kun maahanmuutto on torjuttu ja maahanmuuttajat palautettu omiin kulttuureihinsa, niin vasta sitten rahaa riittää taas niinkuin aina ennenkin.

Ajattele omilla aivoillasi edes kerran elämässäsi!

Äänestä

Kuka maatamme johtaa? Imaanitko? Turkkiko? EU:ko? ...Meidän pitää valitanoma polkumme joka ei johda maailman ongelmien keskiöön! Sulme ja suomalaisten asia on tärkein. Siksi meillä on itsenäisyys, jotta voimme päättää omista asioistamme ja pysäyttää esimekiksi mielettömän maahanmuuton, auttaa oikeita pakolaisia suuremmassa määrin haaskaamatta varoja röyhkeästi etuileviin partaäijiin, pysäyttää väestöräjähdyksen Aasiassa ja Afrikassa yhdessä kaikkien muiden maiden kanssa.

Väestöräjähdystä ei saa tuoda muslimien mukana Eurooppaan!!! Olette sokeita mielipuolia, jos ette tätä tajua!

Äänestä

RAJAT KIINNI PAKOLAISILTA!

Rikomme muuten kansainvälisiä sopimuksia, sillä pakolaisilla ei ole oikeutta hakea turvapaikka Suomesta, vaan lähimmästä turvallisesta maasta mikäli heitä vainotaan henkilökohtaisest. Sota tai köyhyys ei kelpaa.

Suomen on säästettävä varoja käytettävä ne apuun tehokkaasti, aiheuttamatta haittoja omalle kansallemme - ei siis Suomessa, vaan lähellä pakolaisia.

Väestöräjähdys pitää torjua ja sitä varten on asetettava lujat pakotteet maille, jotka eivät toteuta perhesuunnittelua. On jo kiire!

Äänestä

Kun tässä tuli noi imaamitkin puheeksi niin onko tietoa joko Halla-aho on valittu Helsingin suurmoskeijan imaamiksi ?

Äänestä
  • Röh röh nöf nöf

    Äänestä

RAJAT KIINNI JA SOSIAALITUET SUOMALAISILLE!!

Äänestä

Aloittaja on oikeassa.

Äänestä

Pitäisköhän edes vähän valmistautua siihen, kun Tanska ja Ruotsi avaavat taas rajansa ja Ruotsi kuskaa läpikulkujoukot Suomeen? ... Silloin heidät pitää käännyttää, koska Ruotsi on turvallinen maa! Muuten rikomme jopa omia EU-sopimuksiamme vanhojen pakolaissopimusten ohella.

Äänestä
  • Trump olisi jo valmistautunut, kun täällä vain vatuloidaan ja asiat menee sitä myöten allikkoon.

    Äänestä

  • Juuri niin.

    Äänestä

RAJAT KIINNI ETUILEVILTA TURVAPAIKANHAKIJOILTA!

TUET LEIREILLE JA OIKEILLE PAKOLAISILLE, SIELLÄ MISSÄ HE OVAT!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


gerger4gerg kirjoitti:

Itärajaa valvotaan vuosikymmenestä toiseen, eikä tajuta että vihulainen tulee toisesta suunnasta.

Normaali rajavalvonta on heti saatava toimintaan myös länsirajalla, sillä siellä ovat kaikki maahamme ulkoa kohdistuvat ongelmat ja haitat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu