Tilattiin Pizza-onlinen sivuilta perhepizza eniten asiakkaiden kehuja saaneesta pizzeriasta , Valentinasta. Pizza tuli 20 minuuttia luvattua aiemmin mutta kun avattiin kansi niin lätty oli haalea ja puolet pizzan täytteistä oli liimautunut sisäkanteen kiinni. Pizzakuskilla niin hoppu että takavalojakaan ei enää näkynyt kun asia huomattiin. Hieno kuvakin otettiin jota käyn huomenna kokille näyttämässä. Ei enää ikinä tilata mitään siitä puljusta. Mikä ihan oikeasti on Seinäjoen pizzeria? Älkää sanoko että Valentina on parasta mitä Seinäjoelta löytyy.
Seinäjoen paras pizzeriako?
Paskaatarjolla
22394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ite tykkään buffan pitsoista ja vaikka ruokatupa on epäilyttävä näkönen niin sieltä saa kans hyvät. Kummaskaa ei oo kotiinkuljetusta tosi et paikanpäälle hakee.
Buffa on hyvä. Piikkiä moni kehuu, en ymmärrä miksi kun paikka on sisustukseltaan täysin kulahtanut eikä pitsa ole vuosiin ollut hyvää.
Et ole ensimmäinen jolle Valentina tuottanut pettymyksen.
No tämä tuttua kun on seinäjoella. Ei yleensä tiedetä paremmasta ku ei oo ikinä missään muualla käyty kun on muutettu sieltä jurvasta kaupunkiin. Huomattu vaan että täälon pizzeriootakin kun isoos kaupungis! :)
Seinäjoelta ei saa hyvää pizzaa.
On Jurvakin kaupunki se kuuluu Kurikkaan.
Kannattaisi syödä jotain muuta kuin pizzaa ja hammppareita: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14787251/mita-etela-pohjanmaan-sairastavuus-kasvanut
Pohjia ja kaikkia saa valmiina niin silti ei osata tehdä itte,ja tosiaan kantsii kattoa eka puntarin numerot,jos kolmenumeroinen niin kannattaa poistaa pitcerian numero muistista.
Ei sitä hakemallakaan aina hyvää saa. Seinäjoella ja kaikkialla lienee tälläisiä. http://aijaa.com/fIJHMx
Pizzacenterissä on parhaat pizzat.
Seuraavaksi Sofram.Konya.Kototien pizza
Kototien pizzaan ei kannata enää mennä. Paikka autio ja pizzoja ei ole pöydässä mutta jos menee niin yhden vain suostuvat tekemään.
Niin meet Aasia buffettiin vinkumaan pitsaa? Kannattaisko tilata se pitsa eikä olla juntti?
Pizzeriat yms ruokapaikat, ovat juuri sen tasoisia mitä kansa vaatii. Eteläpohjalainen kansa ei osaa vaatia, kun ei paremmasta tiedä. Pääasia tuntuu olevan, että laadulla ei ole mitään merkitystä, kunhan syömistä on palio ja vatta tuloo täytöhön. Ei eteläpohjalainen ymmärrä ruoasta mitään. Totuttu äireen maitoperunoihin ja maidon litkimiseen litrakaupalla, niin silloin pitseeria tuntuu jo amerikalta hei pelkkänä nimenä. Toki eteläpohjalainen ei uskaltanut aluksi tilata muuta kuin kinkku-ananas pitsaa, koska muut ainekset oli täysin vieraita hänelle.
Tämän takia, tarjonta on mitä on. Kansa saa vain sen minkä se ansaitsee. Jos ei tiedä paremmasta eikä osaa vaatia, niin tämä on lopputulema. Tarjotaan vain jotain syötävää, palio, ja kansa maksaa tyytyväisenä saadakseen vattan täyteen. Se riittää, ei tarvi pystyä parempaan.
Pizzerian pizza silloin tällöin on oikea nautinto.Sitäpaitti kinkku ja ananas ovat kautta maailman suosituimpia täytteitä.
Usein otan puolet pizzasta kotiin kun ovat niin suuria lähes kaikkialla et ei jaksa syödä.
Jos kaupungin ruokakulttuuri on pääasiassa grillit joissa pitää olla autoluukku niin mitä voi vaatia pizzeroilta? Vaikka Vaasassa on kymmieniä ähly lätty paikkoja ei taida olla kun pari laadukasta mistä saa molemmat kebab ja pizza. Yleensä jos ruokailu ja sana puffet on yhdessä laatu on kadonnut.
Pizza Center on paras. Harmi vain, että se muuttaa Ideaparkiin ja musta ei tule koskaan Ideaparkin asiakasta.
Ai sekin muuttaa sinne? No eipä tartte sit käydä... äänestän jaloillani.
Muuttaako Pizza Center vai avaako toisenkin paikan? Ovat vain ilmoittaneet avaavansa Ideaparkkiin muttei kai ole missään sanottu suljetaanko keskustan liike.
Taitaa tulla vain toinen paikka ideaparkkiin.
Istanbulis on Seinäjoen parhaat pizzat.
Ideaparkkiin tulee rax pizza buffet hakkaa kaikki muut Seinäjoen pizzeriat mennen tullen.
Mättöruokaa halvalla.Tosin hakkaa Vaasan raxin sata nolla joka on jämähtänyt 90 luvulle.
Katukokki on paras. Tummat pojat tykkää rassuttaa kassi karvoja pitsaan