Onkohan totta että meinaavat maahanmuuttajia pakolaisia mitä lie ottaa tänävuonna
Vastaukset 5
- jokaisellevähän
Ei se ihme olisi, jos nyt ajattelet ihan järjellä, jätä turha tunteilu. Kun turvapaikan hakijoista pienempi osaa saa myönteisen päätöksen, on heille jostakin kuntapaikka löydettävä. On vain reilua kaikkia muita kohtaan, että jokainen kunta ottaa oman osansa, jos äkistään, ett' ei oteta, niin joku toinen kunta joutuu ottamaan enempi.
- Rehellisyyttä
Ei ne ole mitään maahanmuuttajia vaan maahantunkeutujia jotka pitäisi laittaa kotimatkalle. Suomella on ihan liikaa jo omissa työttömissä elättämistä. Eikä nämä tule koskaan tuottamaan suomelle muuta kuin haittaa. Meillä ei ole todellakaan mitään velvollisuutta ottaa näitä vapaamatkustajia loisimaan tänne.
- Vaatio
Olen huomannut joka kerta kun käyn prismassa niitä tummia nuoria miehiä istuskelee penkeillä sisätiloissa tai sitten ulkona,liekkö näitä maahanmuuttajia,en tiedä.Joukossa on myös muutamia suomalaisia tyttöjä.Eikö näille mitään muuta tekemistä löydy kuin oleskelu...esim jotain urheilua...olen kyllä sanaton,lohjalle lisää taas työttömiä,omissakin on tarpeeksi.
- asdsadsad
Vaatio kirjoitti:
Olen huomannut joka kerta kun käyn prismassa niitä tummia nuoria miehiä istuskelee penkeillä sisätiloissa tai sitten ulkona,liekkö näitä maahanmuuttajia,en tiedä.Joukossa on myös muutamia suomalaisia tyttöjä.Eikö näille mitään muuta tekemistä löydy kuin oleskelu...esim jotain urheilua...olen kyllä sanaton,lohjalle lisää taas työttömiä,omissakin on tarpeeksi.
Saman huomannu itse. Määrä lisääntyi vuosi pari takaperin ihan katukuvassa näkyvästi, ja nyt näyttäisi taas tuleen joku erä jostain lisää. En tiedä, olisiko läheisissä VOK:eissa olleita sitten asutettu pysyvästi Lohjalle tässä puolen vuoden sisään, tai jotain? Aika paljon noita jokatapauksessa Prismassa notkuu, ja monesti ovat myöskin myöhään alkuyöstä ainoita jotka porukoissa kävelevät keskustassa notkumassa, pimpparinkiä päristelevien muutamien mopojonnejen lisäksi, siis.
- matuteikuulutänne
Tosiasia nyt kumminkin on, ettei niitä haluta enää mihinkään Euroopassa:
http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005078491.html
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791742
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo107734Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207664- 133628
- 51585
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä19558- 37546