Sipilän moraali

2<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näkökulma: Juha Sipilä ei edes halua oppia tavoille
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201703272200092562_uu.shtml
"Pääministeri jatkaa moraalisesti kyseenalaista hyvä veli -suhmurointia oikeusoppineiden tuella, kirjoittaa politiikan toimittaja Tommi Parkkonen".

Oikeisto-omisteinen mainosvaltamedia ja AJ-YLE miehitetty jo omilla hyväveljillä.

Äänestä

Oikeusoppineilla ei ainakaan ole omaatuntoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zasdghs kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201703272200092562_uu.shtml Onko sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu