Ei auttanut remontointi asiakaskatoon, annoskoko sen kun pienenee. Kymmenen euroa maksavassa annoksessa on puolet kaalia. Jos ottaa tuplalihan, ei annos kasva kuitenkaan. Ei näin!
Ege'sin kebabit
35
11783
Vastaukset
- ykseksä
No pitäähän jonkun se remontti maksaa - eli asiakas. Annosten pieneminen alkoi jo aikaa ennen remonttia, esim. rullakebab lyheni 5-10 cm ja sisus väheni myös. Siirryimmekin toisen kilpailevan vastaavan yrityksen asiakkaiksi ja mm. pizzat ovat ainakin olleet parempia.
- MatuRuokaa.yök
Pitäs olla perinteinen grillivaunu (SUOMALAISEN PITÄMÄ) Porilaisia, Makkaraperunat..jne
- mitäihmettätaas
Onhan Parkanossa grilli ihan siinä keskustassa?!?!?!
- muslimiterrorirtit.ry
Onko suomalaisten pitämä paikka, vai matujen..
- Anonyymi
muslimiterrorirtit.ry kirjoitti:
Onko suomalaisten pitämä paikka, vai matujen..
V..un rasisti.
- Anonyymi
muslimiterrorirtit.ry kirjoitti:
Onko suomalaisten pitämä paikka, vai matujen..
matujen mutta maan parhaat pitsat oma lemppari on special numero 17
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
V..un rasisti.
"Eno"
- justsopiva
Mikä saatanan kukkakeppi sää oot, jos niistä maha tulee täyteen.
- Bente
Onko Ege nykyään baari vai ruokapaikka? Mun meni ruokahalu diskopallon pyörteisiin.
- Mies...1964
Annos tosi pieni,en käy enään.Paikka muuten siisti.Tuplakebab maksoin mutta ei rahalle vastinetta.tv.rekka miehet
- 78xyet
Tuplaliha maksaa egesissä 5 €. Mitä helvettiä, viisi euroa?
- AinaParastaRuokaa
Huippu hyvää ruokaa egesissä, aivan Suomen paras pizzeria. Kilpailijan kokit tupakoi firman pihalla, eikä tiedä elintarvike hygieniasta mitään. En ikinä käy siellä, sen verran saastanen mesta.
- Anonyymi
Miramarin pizzat on todella mahtavan hyviä, Egesin pizzasta puolet jäi syömättä.
- ahdasmielistäkö
Kiitä onnees että pihalla eikä samalla ku tekee pizzaa. Eihän tupakointiin tietääkseni tarvi hygieniapassia.
- Kannanotto
Äänestän lompakollani.Näin se menee.Ehdoton ei kulttuurinrikastus paikoille.
- Anonyymi
on parkanolaiset kummallisia poimuniskoja ruokaa pitäis saada ilman jotta voisi viedä kotiin jos ei jaksa syödä kaikkia.
- Anonyymi
Egesissä käy ovi tiuhaan, sitä nyt on turha kenenkään kiistää ja kertoo siitä kuinka laadukas ruoka siellä on.
Omistaja on työtä pelkäämätön ja ystävällinen, henkilökunnan ja tilojen hygienia huipputasoa. Remontti on edistänyt vain sitä että hygieniataso myös ravintolasalin puolella on erinomainen ja yleisilme siisti ja viihtyisä.
Egesin raaka-aineet ovat erittäin laadukkaita, esim jauheliha on jauhelihaa eikä vetistä tomaattikastiketta jossa sattumia. Kinkku myös kunnollista mikä useissa paikoissa hirveää moskaa.
Ihmettelen vieläkö joku oikeasti tahtoo halvinta mahdollista mättöä, epämääräisillä aineksilla tehtyjä jättiannoksia joissa määrä korvaa laadun ja hinta kertoo tasosta?
Egesin annokset ovat kyllä todella reilun kokoisia, en tiedä millainen mättömestari valittaa jos ei näistä täyteen tule? Eihän yhdellä annoksella ole tarkoitus ylläpitää viikon ravinnontarvetta vaan yhden aterian?
Tässä ketjussanyt hönkii vahvasti erään pikku pizzapaikan kateus, asiakkaathan menevät kuitenkin tasokkuuden perässä eikä halvan mätön, onneksi nykyään pääasiassa. Remontti ja tason nosto saattaisi lisätä asiakaskuntaa siellä kivenheiton päässä egesistä myös tosin mikä pelastaa? Maine tulee vuosien aikana tehdyllä tuloksella eikä tekohengityksellä.
Ystävällisin terveisin Erittäin Tyytyväinen monivuotinen asiakas joka naapurikunnassakin käydessä poikkeaa egesissä.- Anonyymi
Samaa mieltä. Eges on paljon parempi kuin Miramar
- Anonyymi
vai tuplaliha ettei olis vaan täältä pahkalasta kadonneiden kissojen lihaa
- Anonyymi
ennen tehtiin koirista ja kissoista margariinia miks ei voisi paistaakin
- Anonyymi
Nykyään pizzat pienentynyt ja täytteet vähentynyt joka kerta kun olen hakenut. Eipä ole enää paljon kummempia kuin grandiosan pakastepitsat, ei tarvitse enää hakea egestä.
- Anonyymi
Oletteko huomanneet että egesissä sunnuntaisin usein korttikone mukamas epäkunnossa?
- Anonyymi
On huomattu
- Anonyymi
Pitkästä aikaa poikkesin Mira Mariin,, aivan loistavat pizzat ainakin, iso👍
- Anonyymi
Miramarin uusikin omistaja jo paikalle ennättänyt..
- Anonyymi
Sen iänikuisen kaalin voisi vaihtaa vihreään tuoresalaattiin
- Anonyymi
Kaalille pisteet täältä
- Anonyymi
Eipä se ole paikan vika. Tukku on niin kallis, että joka pizzeriassa on nykyään pienemmät annokset ja kovat hinnat. Ei niillä ole ollut vaihtoehtoja että pysyvät leivässä. Egessä on kyllä poikkeuksellisen laadukkaat pizzat, samoin Miramarissa. Ne on oikeastaan niin tasoissa, että mahdoton vertailla. Parkanossa saa olla kyllä kiitollinen hyvistä pizzoista, ei näin hyviä pizzoja saa yleensä kuin Torniosta.
- Anonyymi
Kohta saa kunnon ruokaa
- Anonyymi
Kebabia en Egesis ole syönyt ajatuksissani olisi tilata seuraavalla kerralla. Pizzat kyseisessä paikassa ovat aivan loistavia!
- Anonyymi
Pussikebab joka lämmitetty vaan mikrossa. Kanakebua kun sais.
- Anonyymi
Egessä kyllä taso laskenut roimasti. Annokset ylihintaisia, ja tuo uusi itsepalvelu juttu ei oikein nappaa. Myyjä suuttui kun en osannut tehdä sillä tilausta, eipä tarvitse enään poiketa kyseiseen paikkaan.
- Anonyymi
"Syön täällä..." Niin olisi minullakin tarkoitus...
- Anonyymi
Parasssss
- Anonyymi
juu se kaalin määrä liikaa vaikka on hyvää.Enempi lihaa sais olla.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5044196Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183301Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2832263Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4712134Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.861466- 1571343
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641251- 641165
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk881116- 811105