Ege'sin kebabit

MiraMariin

Ei auttanut remontointi asiakaskatoon, annoskoko sen kun pienenee. Kymmenen euroa maksavassa annoksessa on puolet kaalia. Jos ottaa tuplalihan, ei annos kasva kuitenkaan. Ei näin!

35

11537

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ykseksä

      No pitäähän jonkun se remontti maksaa - eli asiakas. Annosten pieneminen alkoi jo aikaa ennen remonttia, esim. rullakebab lyheni 5-10 cm ja sisus väheni myös. Siirryimmekin toisen kilpailevan vastaavan yrityksen asiakkaiksi ja mm. pizzat ovat ainakin olleet parempia.

    • MatuRuokaa.yök

      Pitäs olla perinteinen grillivaunu (SUOMALAISEN PITÄMÄ) Porilaisia, Makkaraperunat..jne

      • mitäihmettätaas

        Onhan Parkanossa grilli ihan siinä keskustassa?!?!?!


      • muslimiterrorirtit.ry

        Onko suomalaisten pitämä paikka, vai matujen..


      • Anonyymi
        muslimiterrorirtit.ry kirjoitti:

        Onko suomalaisten pitämä paikka, vai matujen..

        V..un rasisti.


      • Anonyymi
        muslimiterrorirtit.ry kirjoitti:

        Onko suomalaisten pitämä paikka, vai matujen..

        matujen mutta maan parhaat pitsat oma lemppari on special numero 17


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        V..un rasisti.

        "Eno"


    • justsopiva

      Mikä saatanan kukkakeppi sää oot, jos niistä maha tulee täyteen.

    • Bente

      Onko Ege nykyään baari vai ruokapaikka? Mun meni ruokahalu diskopallon pyörteisiin.

    • Mies...1964

      Annos tosi pieni,en käy enään.Paikka muuten siisti.Tuplakebab maksoin mutta ei rahalle vastinetta.tv.rekka miehet

    • 78xyet

      Tuplaliha maksaa egesissä 5 €. Mitä helvettiä, viisi euroa?

    • AinaParastaRuokaa

      Huippu hyvää ruokaa egesissä, aivan Suomen paras pizzeria. Kilpailijan kokit tupakoi firman pihalla, eikä tiedä elintarvike hygieniasta mitään. En ikinä käy siellä, sen verran saastanen mesta.

      • Anonyymi

        Miramarin pizzat on todella mahtavan hyviä, Egesin pizzasta puolet jäi syömättä.


    • ahdasmielistäkö

      Kiitä onnees että pihalla eikä samalla ku tekee pizzaa. Eihän tupakointiin tietääkseni tarvi hygieniapassia.

    • Kannanotto

      Äänestän lompakollani.Näin se menee.Ehdoton ei kulttuurinrikastus paikoille.

    • Anonyymi

      on parkanolaiset kummallisia poimuniskoja ruokaa pitäis saada ilman jotta voisi viedä kotiin jos ei jaksa syödä kaikkia.

    • Anonyymi

      Egesissä käy ovi tiuhaan, sitä nyt on turha kenenkään kiistää ja kertoo siitä kuinka laadukas ruoka siellä on.
      Omistaja on työtä pelkäämätön ja ystävällinen, henkilökunnan ja tilojen hygienia huipputasoa. Remontti on edistänyt vain sitä että hygieniataso myös ravintolasalin puolella on erinomainen ja yleisilme siisti ja viihtyisä.

      Egesin raaka-aineet ovat erittäin laadukkaita, esim jauheliha on jauhelihaa eikä vetistä tomaattikastiketta jossa sattumia. Kinkku myös kunnollista mikä useissa paikoissa hirveää moskaa.

      Ihmettelen vieläkö joku oikeasti tahtoo halvinta mahdollista mättöä, epämääräisillä aineksilla tehtyjä jättiannoksia joissa määrä korvaa laadun ja hinta kertoo tasosta?

      Egesin annokset ovat kyllä todella reilun kokoisia, en tiedä millainen mättömestari valittaa jos ei näistä täyteen tule? Eihän yhdellä annoksella ole tarkoitus ylläpitää viikon ravinnontarvetta vaan yhden aterian?

      Tässä ketjussanyt hönkii vahvasti erään pikku pizzapaikan kateus, asiakkaathan menevät kuitenkin tasokkuuden perässä eikä halvan mätön, onneksi nykyään pääasiassa. Remontti ja tason nosto saattaisi lisätä asiakaskuntaa siellä kivenheiton päässä egesistä myös tosin mikä pelastaa? Maine tulee vuosien aikana tehdyllä tuloksella eikä tekohengityksellä.

      Ystävällisin terveisin Erittäin Tyytyväinen monivuotinen asiakas joka naapurikunnassakin käydessä poikkeaa egesissä.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Eges on paljon parempi kuin Miramar


    • Anonyymi

      vai tuplaliha ettei olis vaan täältä pahkalasta kadonneiden kissojen lihaa

    • Anonyymi

      ennen tehtiin koirista ja kissoista margariinia miks ei voisi paistaakin

    • Anonyymi

      Nykyään pizzat pienentynyt ja täytteet vähentynyt joka kerta kun olen hakenut. Eipä ole enää paljon kummempia kuin grandiosan pakastepitsat, ei tarvitse enää hakea egestä.

    • Anonyymi

      Oletteko huomanneet että egesissä sunnuntaisin usein korttikone mukamas epäkunnossa?

      • Anonyymi

        On huomattu


    • Anonyymi

      Pitkästä aikaa poikkesin Mira Mariin,, aivan loistavat pizzat ainakin, iso👍

      • Anonyymi

        Miramarin uusikin omistaja jo paikalle ennättänyt..


    • Anonyymi

      Sen iänikuisen kaalin voisi vaihtaa vihreään tuoresalaattiin

      • Anonyymi

        Kaalille pisteet täältä


    • Anonyymi

      Eipä se ole paikan vika. Tukku on niin kallis, että joka pizzeriassa on nykyään pienemmät annokset ja kovat hinnat. Ei niillä ole ollut vaihtoehtoja että pysyvät leivässä. Egessä on kyllä poikkeuksellisen laadukkaat pizzat, samoin Miramarissa. Ne on oikeastaan niin tasoissa, että mahdoton vertailla. Parkanossa saa olla kyllä kiitollinen hyvistä pizzoista, ei näin hyviä pizzoja saa yleensä kuin Torniosta.

    • Anonyymi

      Kohta saa kunnon ruokaa

    • Anonyymi

      Kebabia en Egesis ole syönyt ajatuksissani olisi tilata seuraavalla kerralla. Pizzat kyseisessä paikassa ovat aivan loistavia!

    • Anonyymi

      Pussikebab joka lämmitetty vaan mikrossa. Kanakebua kun sais.

    • Anonyymi

      Egessä kyllä taso laskenut roimasti. Annokset ylihintaisia, ja tuo uusi itsepalvelu juttu ei oikein nappaa. Myyjä suuttui kun en osannut tehdä sillä tilausta, eipä tarvitse enään poiketa kyseiseen paikkaan.

      • Anonyymi

        "Syön täällä..." Niin olisi minullakin tarkoitus...


    • Anonyymi

      Parasssss

    • Anonyymi

      juu se kaalin määrä liikaa vaikka on hyvää.Enempi lihaa sais olla.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      132
      3144
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2981
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1936
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1579
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      984
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      890
    Aihe