Väheneekö turismi Suomeen?

Ylen uutiset on koko päivän kertonut, että turismi USA:han vähenee Trumpin toiminnan vuoksi.

Väheneekö turismi myös Suomeen valtakunnansyyttäjä Matti Nissisen väärinkäytösten vuoksi?
6103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ilmaiset telttaretket laittomasti varmaan lisääntyy hesan keskustassa,joten ei huolta

Äänestä
  • Mainosti itseään neuvottelijana. Mun mielestä näistä kavereista saattaisi päästä niiden tekemine velkoinen päivineen eroon, kun tekisi muurin. Jos se ei riitä, sitten joku suurempi rytinä. Vaikuttaa siltä, että eurooppa pelastuisi, jos Britannia tekisi muurin.

    "”Emme tiedä, mitä ennustettavissa loppu on, mutta komission ajattelu on kaikkien etu välttää kaikki epävakauteen ja riskit.

    ”Siksi on selvää, jos emme onnistu meillä on joitakin tuntemattomia seurauksia, ja me kaikki haluamme välttää tuntemattomia seurauksia.”

    Entinen Suomen pääministeri lisäsi: ”Neuvottelut on vaikea - teknisesti, perinteisesti ja taloudelliselta kannalta - kukaan ei tiedä tulevasta järjestelystä EU: n ja UK.

    ”Nyt on aika laittaa kaikki tunteet syrjään, ja yrittää saada mahdollisimman hyviä ja perusteltuja suhde kuin mahdollista.”

    Puhuessaan samaan tapahtumaan, Mario Monti, entinen Italian pääministeri julisti Brexit aiheuttaa ”erittäin vakava uhka”, lisäämällä David Cameron oli tehnyt ”erittäin huono valinta”, kun valitsevat jotta kansanäänestys.

    Italian paljasti hän kehotti herra Cameron jatkaa uudistamista EU: n sisämarkkinoiden, eikä maahanmuutto ja etuja, kuten lisää saavutettavissa oleva tavoite hänen huono-onninen ’uudelleenneuvottelu’ Brysselin kanssa.

    Hän sanoi: ”Se on erittäin vakava uhka. Olen vakuuttunut, että se näyttää olleen erittäin huono valinta Britanniassa, mutta hyvin epämiellyttävä kehittämiseen EU.

    ”Ei vain poliittisesti ja taloudellisesti, mutta koska ideoiden. Minä ainakin kaipaan Britannian vaikutusvaltaa talouspolitiikassa EU: ssa. Britanniassa oli melko vahvaa johtajuutta EU.”

    Herra Monti lisäsi rouva toukokuussa voisi käyttää Norjassa mallina jos hän tekee dramaattisen U-käännöksen hänen päätöksensä on yhden markkinoille pääsyä.
    "

    Äänestä

Turvapaikkaturismi tulee lisääntymään, muut turismi vähenemään.

Äänestä

Todella huolestuttavaa, jos ja kun uutiset Helsingin opetusviraston korruptiosta leviävät maailmalle. Suomesta voi turismi loppua kokonaan.

Äänestä

Entäs kun ne kuulee huumepoliisin päällikön törttöilyistä. Sitten kiinalaisetkin kiertää Suomen kaukaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varmastivähenee kirjoitti:

Ylen uutiset on koko päivän kertonut, että turismi USA:han vähenee Trumpin toiminnan vuoksi.

Väheneekö turismi myös Suomeen valtakunnansyyttäjä Matti Nissisen väärinkäytösten vuoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu