Synnytyssaleihin tulee ympärileikattuja naisia jo viikoittain – ”Vaikeuttaa monin tavoin synnytystä”
Ympärileikattujen naisten avausleikkauksia halutaan aikaistaa. Nyt käytäntönä on, että raskaana oleville ympärileikatuille naisille tehdään avausleikkaus vasta synnytyssalissa. Mistäs näitä on alaknut tulla ?? Onkos Maijat ja Liisat antanet leikata itsensä ympäri ?
Ympärileikattujen naisten avausleikkauksia halutaan aikaistaa. Nyt käytäntönä on, että raskaana oleville ympärileikatuille naisille tehdään avausleikkaus vasta synnytyssalissa. Mistäs näitä on alaknut tulla ?? Onkos Maijat ja Liisat antanet leikata itsensä ympäri ?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hallitushan se leikkaa aina keikesta. kaipa se on leikellyt nämäkin?
Kysy Emma Karilta (vihr) ja Biaudetilta (rkp)
ovat alan erikois-siantuntijoita
Ymmärtääkseni he eivät ole millään tasolla synnytyksen asiantuntijoita.
Sieltä se somalinhaju irtoaa.
Tätä halutaan lisää Suomeen. Kiihkeimpinä punavihernaiset, haluavatko siis jälkisilvonnan itselleenkin??
Noin voisivat osoittaa solidaarisuutta monikultturisuudelle ja tukea silvotuille, kun silvotuttaisivat itsensäkin.
Arvelen, että heitä tulee joka päivä "telakalle". Niin paljon heitä on ja ovat melkein kroonisesti raskaina. Täyttävät maamme ja Euroopan, vaikka synnytys lienee hyvin tuskallista eikä raskaaksikaan tulla varmaan tuskatta.
Silpojakulttuurin maita on enempi kuin luullaan:
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Naisen_sukupuolielinten_silpominen
Lisääntyminen on Afrikan ja Lähi-Idän kulttuurien tärkein työ ja tehtävä ja missäs sellainen sujuu paremmin kuin täystuettuna tässä Hölmölän valtakunnassa.
Kernaasti soisi tulevan sen päivän, kun röyhkeä hyväksikäyttömme loppuu ja joutuvat kantamaan täyden vastuun lisääntymisistään.
Se on suomalaisen tasa-arvokehityksen tulosta!. Kiinniommellut on jatkuvasti raskaana. Vihreät, vasemmisto ja rkp tukevat tätä kehitystä ja feministiliitto vaatii synnytyskoneille yhtä hyvää eläkettä kuin 40 vuotta tehtaassa kovaa duunia tehneelle suomimiehellä.
toi on sitä femi,,,,,,nismiä
Synnyttämään tulee Helsinkiläisiä ja Turkulaisia naisia joiden sukupuolielimet on silvottu sekä ommeltu kiinni karhulangalla, mutta silti tilanteeseen syylliset pelottavat uusnatsit saavat kulkea kaduillamme ilman että poliisi ottaa heidät kiinni ja toimittaa vankilaan.
Mutta hei, tämähän on sitä uutta sivistystä. On niin siiiistiii! Tätä stybekin haluaa lisää, rajattomasti. Tämä on sitä ylempää gyldyyriä, vajakkikin tuntee nyt itsensä paljon niinku kato ylempiarvoisesksi. Mutta matuhan pitää naista heti koiran alapuolella olevana oliona. Siis paljon enemmän arvostavat kuin suomimiehet !
Tämä on suvakkipuolueiden syytä.
Tyhmyys tuo tuskaa ja ongelmia.
Rajat kiinni.
Avausleikkaus? Jaa. Kaipa se aukko sitten vutustellaan kiinni kaktusenpiikeillä. Ilman tikkejä tarkoittanen.
Eihän se matuakkojen leikkely maksa kenellekkään mitään Suomen valtiohan sen maksaa...
Ei valtio mitään maksa, kaiken maksavat veronmaksajat.