Laivalla ulkomailla

Olin laivalla ulkomailla ja aika kännissä, kun kävelin leposalongin ohi. Kukaan siellä ei varmaan puhunut suomea niin huusin: "THIS IS SITTIMO, NOT LAYDOWNMO". joku vastasi siihen:" shut up, you drunk bastard". Silloin hävetti.
3807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos ne ei tunne sua ja eivät tuu tietään kuka sä oot, niin ei kande hävettää.

Äänestä

Hytittömänä nukuttiin noissa, ihan vaan siitä syystä kun pitää saada unta....

Äänestä

Luin ensin " ... kävelin lesposalongin ohi ..."


Hahaha ha ha haaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jajsvaan kirjoitti:

Olin laivalla ulkomailla ja aika kännissä, kun kävelin leposalongin ohi. Kukaan siellä ei varmaan puhunut suomea niin huusin: "THIS IS SITTIMO, NOT LAYDOWNMO". joku vastasi siihen:" shut up, you drunk bastard". Silloin hävetti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu