Jalasjärven Koskuella oli joku osootellu koiran ulukooluttajaa ilmakiväärillä ja käskeny poistua yleiseltä pyörätieltä. Erikoosta porukkaa siellä Jalasjärvellä. Kaikenlaasta erakkoa sielläkin asuu. Onneksi poliisi hoiti tilanteen ja tulee ainakin syyte laittomasta uhkauksesta jos ei muuta. On se kumma jos ei voi yhtää sietää muita ihmisiä näköpiirissäänsä. Muuttaas johonkin korpehen, pois pyörätien vierestä, ja antaas ihmisten rauhas käyttää yleesiä pyöräteitä.
Jalasjärven ilmakivääri uhkaus
NjamNjam
3
227
Vastaukset
- Sanomat
Kertoohan se jotain jos asuu jalasjärvellä, ja vielä enemmän kertoo se, jos puolustaa jalasjärvellä asumista. Miten vähä-älyinen joukko voisi ymmärtää olevansa vähä-älyinen ? Eihän heillä ole älyä sitä ymmärtää, joten voivat ainoastaan puolustaa ja poteroitua ämmiensä kainaloihin.
- rauhotusaika
Kuka?
- nimierkkis
Soli aprillipilaa vaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614448KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1533303Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?572602Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492564- 1122335
- 241903
- 241691
- 301636
- 1691550
- 361275