Nyt kun on vuosikausia tutkittu Ruotsista ja Venäjältä saapuneiden "pakolaisten" taustoja, on havaittu, ettei useimmilla ole mitään turvapaikkatarvetta ollutkaan. Heidät olisi siis palautettava lähtömaihinsa.
Heitä on turha kalliisti kuljettaa poliisisaattueessa ja lennättää kotimaihinsa. He ovat tulleet turvallisista maista , Ruotsista ja Venäjältä.
Siis palautukset samaa reittiä ; Ruotsiin Tornion sillan yli ja Venäjälle Raja-Joosepin rajanylityspaikan kautta.
Heitä on turha kalliisti kuljettaa poliisisaattueessa ja lennättää kotimaihinsa. He ovat tulleet turvallisista maista , Ruotsista ja Venäjältä.
Siis palautukset samaa reittiä ; Ruotsiin Tornion sillan yli ja Venäjälle Raja-Joosepin rajanylityspaikan kautta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Venäjältä ei ole tullut sen enempää pakolaisia, kuin muistakaan maista. Ruotsista se mamutulva tuli!
Yritätkö vähätellä Ruotsin uhkaa, kun vertaat sitä Venäjään???
Venäjältä tuli n. 2 500 "muka-pakolaista" Raja Joosepin rajanylityspaikan kautta ilmeisesti Venäjän politbyroon toimeksiantona.
Heidän tulo-romuautonsa myytiin sitten huutokaupalla Sallassa.
Etkö muka muista ? Näinkö lyhyt voi olla ihmisen muisti ?
2 vuotta ja muisti jo täysin nollilla !
Ei Pietarin trollitehtaan väki mistään mitään tiedä. He ovat vain hyödyllisiä idiootteja Venäjän mafialle.
MUTTA Ruotsista tuli 35 000!
Eli venäjältä tulijat ovat todella pieni joukko siihen verrattuna.
Suoraan Saksasta tuli varmaan sama määrä.
Ruotista tulleet ruotsiin heti.
Venäjän trollitehtaalla voisi opetella oikeinkirjoitusta. Paremmiksi höpötykset eivät siitä kyllä muutu.
Olemme jo auttaneet riittävästi kaikkia niitä, jotka voivat palata koti- tai naapurimaihinsa!
No kaikkihan täällä muistaa. Sama se mitä jotkut puttipään nulikat sanovat vaan saadakseen huorata laillisesti maassa, joka heitä raiskaa mitä nöyryyttävimmin.